Kripto ticareti yapmak ister misiniz? İşte elinizi denemek için en iyi 5 borsa

İki dairesel okla senkronize edilen bir Bitcoin ve bir dolar.

Bitcoin veya diğer kripto para birimleri satın almak için birden fazla seçeneğiniz vardır. Bir Bitcoin ATM'sine gidebilir, bunları mallarınız ve hizmetleriniz için ödeme olarak kabul edebilir, eşler arası veya bir aracı kurumdan satın alabilirsiniz. Birçoğu için en popüler seçenek bir kripto para borsasına gitmektir. Tüm borsalar, ABD doları veya euro gibi fiat para birimleriyle Bitcoin satın almak için kullanılmaz. Bazı borsalar öncelikle Bitcoin'i kısa vadeli karlar için ileri geri ticaret yapmak için kullanılır. Bu çok risklidir, ancak çevrimiçi kumar oynamaya benzer şekilde, paranızı kaybetmenin eğlenceli ve eğlenceli bir yolu olabilir.

Şu anda var olan yüzlerce kripto borsasıyla, hangisi sizin için doğru?

Kripto para borsaları, bilgisayar korsanları ve dolandırıcılık için mıknatıslardır. 2018'de kripto para birimi borsalarından yaklaşık 1 milyar USD çalındı, bu nedenle kripto borsaları ile ilgili küçük bir araştırma, paranızı kaybeden bir borsa kullanmaktan kaçınmak için uzun bir yol kat edebilir (sonuçta paranızı kendiniz kaybetmek istiyorsunuz).

Dahası, tüm borsalar eşit yaratılmaz. Borsalar, alım satım için mevcut özellik ve madeni paralar bakımından farklılık gösterir. Bazıları marjlar ve vadeli işlemler sunarken, diğerleri yüzlerce belirsiz jetonla küçük piyasa değerlerinde işlem yapar. Diğerleri yalnızca ABD doları gibi bir avuç popüler fiat para birimini kabul edebilir veya tamamen kripto para ticareti yapabilir..

Dikkat edilmeye değer diğer bazı şeyler ortalama günlük hacimlerdir: Çok sayıda işlem, borsaya güven verir ve likidite gösterir. "Soğuk cüzdanlar" daki fonların yüzdesi başka bir faktördür - bunlar çevrimdışı depolanan fonlardır ve bu da onları daha zor hale getirir.

En iyi kripto borsalarına daha yakından bakalım. Ancak ticarete başlamadan önce, ülkenizin yerel vergi yasalarını öğrenin. ABD veya Avrupa gibi birçok yerde, başka bir kripto para birimine karşı bile olsa, her bir Bitcoin alım veya satımı “vergilendirilebilir bir olay” oluşturur, yani ayrı olarak beyan etmeniz ve sermaye kazancı vergilerini hesaplamanız gerekir. Günde yüzlerce işlem için bu çok zor ve pahalı olabilir!

Birçok kripto para borsası açık bir düzenleyici çerçevenin dışında çalışır. ABD ve Avrupa'daki borsalar tüm faaliyetlerinizi yerel vergi otoritelerinize bildirecek olsa da, offshore platformları kendilerini herhangi bir noktada yasaya aykırı bulabilir ve orada yatırmış olabileceğiniz fonlarla birlikte kapatılabilir..

1. Coinbase Pro

Merkezi San Francisco'da bulunan Coinbase, 2012'den beri kripto alanında olgun bir oyuncu. Yeni başlayan kullanıcılar için harika, 100'den fazla ülkede çalışıyor ve ABD doları da dahil olmak üzere bir dizi fiat para birimini kabul ediyor.

Yazma sırasında, değişim hiçbir zaman bir hackleme girişiminin kurbanı olmadı - kripto soygunlarının sofistike olmasından ötürü hiçbir başarı yok. Ağustos ayında, son derece gelişmiş bir saldırıyı nasıl reddedebileceğini detaylandıran bir blog yazısı yayınladı.

Coinbase Pro, fonlarının% 98'ini soğuk bir cüzdanda saklar, tüm kullanıcıların herhangi bir işlemden önce iki faktörlü kimlik doğrulamasına tabi tutulmasını gerektirir ve tüm hassas verileri 256 bit AES şifrelemesi ile korur. Söylemeye gerek yok, güvenliği çok ciddiye alıyor ve çalışanların ceza geçmişi kontrolünü tamamlamasını gerektiriyor.

Ek bir bonus, tüm çevrimiçi fonların sigorta kapsamında olması.

2. Kraken

Kraken’in 2011'de faaliyete başlayan bir başka kıdemli kripto borsası. Kayıt oldukça basittir ve borsa ABD doları, Kanada doları ve Euro cinsinden fiat ödemelerini destekler. Hem bireysel hem de iş kullanıcılarına hitap etmek için tasarlanmıştır ve kolay bir katılım süreci sizi kripto işlemlerine nasıl başlayacağınızla ilgili somun ve cıvatalardan geçirir.

Gelişmiş seçenekler arayan kullanıcılar, marj ticareti ve vadeli işlemler gibi özellikleri kullanabilir.

Kraken, fonlarının% 95'ini soğuk bir cüzdanda saklıyor, iki faktörlü kimlik doğrulamaya güveniyor ve ekibinin kaçırabileceği güvenlik boşluklarını ortaya çıkarmak için aktif bir hata ödül programına sahip.

3. Binance

Binance sadece 2018'de başladı, ancak hızla dünyanın en popüler kripto borsalarından biri haline geldi. Günlük işlem hacmi 1,2 milyar ABD Dolarını aşan saniyede 1,4 milyondan fazla işlem gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Aslen Çin merkezli Binance, düzenleyici baskılardan kaçmak için operasyonları Malta'ya kaydırdı.

Bu exchange, Ethereum, Ripple ve EOS gibi popüler olanları içeren yüzün üzerinde altcoini destekliyor. Başlangıçta yalnızca kriptodan kripto para borsası olarak başladı, yani kripto satın almak için fiat para birimini kullanamadınız, ancak son zamanlarda kredi kartı ödemelerine izin verildi.

Bu yılın başlarında Binance, 7000 Bitcoin veya fiat eşdeğeri 40 milyon USD'ye hacklendi, ancak tüm kullanıcılar borsaların kurduğu bir acil durum fonundan telafi edildi ve CEO işleri çok şeffaf tuttu.

Binance Coin (BNB) ile işlem yapıyorsanız% 25 indirim ile tüm işlemlerde sabit% 0,1 işlem ücreti alır..

4. İkizler

İkizler, Facebook fikrinin Mark Zuckerberg’in değil, onların olduğunu iddia ettiği için ünlü olan Winkelvoss ikizlerinin beyni. Bununla birlikte, kripto hakkında bir iki şey biliyorlar ve ana finansal çevrelere daha fazla dahil edilmeleri için tutkulu savunucular.

Borsa son zamanlarda Deloitte tarafından kapsamlı bir güvenlik denetiminden geçti ve standart kripto uygulaması gibi, fonlarının sadece küçük bir kısmını çevrimiçi, sıcak cüzdanda saklamayı seçiyor. ABD dolarını tek fiat para birimi olarak kabul ediyor ve Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether, Litecoin ve Zcash ticaretine izin veriyor.

5. Huobi

Çin'de kurulan Huobi'nin merkezi Singapur'dadır ve Hong Kong, Güney Kore, Japonya ve ABD'de ofisleri bulunmaktadır. Bitcoin ve Ethereum, Ripple, Litecoin ve daha fazlası gibi bir dizi altcoini desteklemektedir. Kullanıcılar banka ve kredi kartlarıyla kripto para satın alabilir ve borsa, kesmek gibi acil durumlarla başa çıkmak için 20.000 Bitcoin rezerv fonu tutar.

İki versiyon sunuyor: Huobi Pro, birçok kripto para ticareti seçeneği için tasarlanmış gelişmiş bir sürümdür, Huobi ise yeni başlayanlar ve yeni başlayanlar içindir. Canlı sohbet yoluyla müşteri hizmetlerine 7/24 erişilebilir.

Kripto ticareti yapmak ister misiniz? İşte elinizi denemek için en iyi 5 borsa
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.