Star Trek’in açık ve dehşet verici gerçeği kimse hakkında konuşmuyor

Star Trek'in açık ve dehşet verici gerçeği kimse hakkında konuşmuyor

Star Trek barış ve bilimsel keşiflerin geleceğini vaat ediyor. İnsanların iç savaş olmadan yaşadığı ve insanlığın ilerlemesini teşvik eden yönerge listesinden başka bir şeyle silahlanmadığı bir dünya. Para ya da istek yok; replikatörler herkesin istediği tüm besinleri sağlar.

Her şey kulağa çok hoş geliyor ve şu anda içinde bulunduğumuz savaş, yolsuzluk ve kurumsallaşmış gözetim dünyasından biraz uzaklaşmış.

Ama yarın Star Trek halkının farklılıklarını bir kenara bırakmasını sağladı, böylece insanlar engelsiz uzun süre yaşayabilir ve refah içinde yaşayabilirlerdi? Elbette, hükümetlerin bugün gerçek hayatta kullandıklarını gördüğümüz zalim uygulamalar, Star Trek kanonunda fark edilmez. Yoksa onlar mı?

Tanagra'da Darmok ve Jalad

Star Trek dünyasında en sık gördüğümüz iktidarın konumu komuta subayıdır (Picard ve Kirk gibi) ve tamamen cezasız ve sınırsız hareket ederler. Örneğin, memurların herhangi bir adli işlem, emir veya hatta bazen sebep olmadan kişisel mahallelere girmek için kilitleri geçersiz kıldığı birçok durum vardır. Görünüşe göre gizlilik 24. yüzyılda bir endişe değil.

Bir kaptan gösterilmesi beklenen kör bağlılık da var. Mahkeme dövüşü veya ölüm korkusu nedeniyle, heves insanları doğrudan zarara soksa bile, bir komutanın her hevesine uyulmalıdır..

Daha önce de belirtildiği gibi, Star Trek dünyasında para veya herhangi bir ödül ihtiyacı yok - kopyalayıcılar bunu görüyor. Bu, insanların bir kaptanın emirlerini, yankılama korkusundan başka bir nedenden dolayı takip etmemesi gerektiği anlamına gelir..

Ve ne gibi yankılar olabilir. Bir yıldız gemisi, kaptanın gerekli gördüğü takdirde, tüm gezegeni parçalayabilmekten daha fazla bir toplam yıkım silahıdır. Kitlelerin top oynaması hiç şaşırtıcı değil mi??

Ve bir kaptanın otoritesine boyun eğmek yeterli değilse, sadece Federasyonun manipüle edilmesi, kontrol edilmesi ve sürdürülmesini sağlamak için var olan gizli bir organizasyon da var. Ve hayır, 'tıpkı NSA gibi' değil. Oh hayır, çok, bundan çok daha kötü.

geleceğe gizlilikFazlasını 'eğlenceyi mahvetmek'.

Bölüm 31 Çözgü Faktörü 9'daki NSA

Bölüm 31, Dünya ve Federasyonun güvenlik çıkarlarını korumakla görevlendirilmiş özerk ve gizli bir organizasyondur. Starfleet'ten ayrı olarak çalışırlar ve resmi olarak mevcut değildirler, çok azı bile onları duymuştur. Örgüt kimseye karşı sorumlu değildir ve kendisine hakim, jüri ve cellat yetkilerini vermiş olduğu tarif edilmiştir..

Bölüm 31 en azından Starfleet kadar var olmuştur ve “Federasyon çıkarları için tehdit” olarak gördükleri herkesi öldürme lisansına sahiptir. Bu, gerçek dünyada var olduğu kanıtlanmış herhangi bir şeyden çok, biraz güçtür, ancak bazı hükümetlerin böylesine her şeyi gören muhalif bir coptan çok hoşlanacağı kesin..

Temba, Kolları Geniş

Düşünmeye aldanmayın, Bölüm 31 sadece insanları uzaylılardan “korumak” için var. “Federasyon çıkarları” inanılmaz derecede geniş bir terimdir ve genellikle kuruluşun korudukları iddia edilenleri bile boyun eğdirmelerine olanak sağlayan bir araç olarak yorumlanır.

Özellikle, Starfleet Doktor Beşir, Bölüm 31 tarafından alındı, işkence gördü ve sorguya çekildi, böylece Federasyona sadakatini tespit edebilsinler. Örgüt, Doktor Bashir'i test etmek için birkaç gün boyunca bir holodeck kullanımını elde edebildi ve hiç kimse bunu nasıl başardıklarını sorgulamadı.

Kısım 31'in genel farkındalık eksikliğine rağmen, Federasyon içinde hala büyük kaynaklara hakim olabiliyorlar. Bu, muhtemelen kapsamlı bir casus ağına veya alan adları üzerinde mutlak otoriteye işaret ediyor.

Güçlerinin arkasındaki kaynak ne olursa olsun, kesin olan bir şey vardır: Bölüm 31'de bir güvenlik tehdidi gören herkes “sessiz ve hızlı” ile ilgilenilir. Gerçekten de, Bölüm 31'in, kötü şöhretli kötü Romulan İmparatorluğu'nun gizli ajansı Tal Shiar ile karşılaştırıldıkları böylesine acımasız bir güçle hareket ettiği bilinmektedir..

Bu doğru, Star Trek evreninde birden fazla gizli, otoriter rejim var ve insanlar üzerinde tekel yok.

Mutsuzluk ve Cinayet: Tal Shiar

Romulalar, Star Trekverse içinde savaşan bir türdür. ExpressVPN uzaylı olduklarını söylemek istemiyor. Ama onlar uzaylılar.

Tal Shiar, Romulan İmparatorluğu'nun son derece korkulan istihbarat teşkilatıdır. İmparatorluğun güvenliğini sağlamak için yaratılmış olsa da Tal Shiar, Romulan halkındaki hainler ile de ilgileniyor.

“Hain”, bir rejim birisinin cezalandırılmasını veya atılmasını istediğinde bahane ve korkutucu olduğu kadar belirsizdir. Hangi eylemlerin, hatta zararsız bile hain olduğuna kim karar verecek? Bu, iktidarı korumak için iktidarın yarattığı bir terimdir..

Gizli Tal Shiar, Romulan halkını sürekli bir paranoya durumunda tutar ve muhalefet anında ve ciddi bir ceza ile karşılanır. Daha da kötüsü, bazı muhaliflerin tamamen ortadan kalktığı bilinmektedir..

Görünüşe göre hoş olmayan Tal Shiar, Kardassian manipülasyon ve kontrol düzenine kıyasla bir kutu yavru kedi.

picard-dört ışıklarBeş ışık.

Dört Işık Var! Obsidiyen Düzeni

Kardasyalılar özellikle acımasız ve kontrol sahibi oldukları bilinen insansı bir türdür. Acımasız bir kontrol rejimi hakkındaki yorumları ne olabilir??

Oldukça neşeli biri! En azından üyelerine. Emrin ajanları, Obsidyen ajanlarının işkenceye daha iyi direnmesini sağlamak için tasarlanmış olan promazin adı verilen bir maddeyi serbest bırakan bir kraniyal implant ile donatılmıştır. Aslında, ilaç işkence deneyimini keyifli hale getiriyor.

Çoğunluğun geri püskürtüleceği yerlerin gözden geçirilmesinin yanı sıra, Obsidiyen Düzeni'nin ulaşılması yadsınamaz derecede mutlaktır. Bir Cardassian vatandaşının, her yemeğin Obsidian Düzeni tarafından usulüne uygun olarak kaydedilmemesi ve kaydedilmeden bir yemeğe oturamayacağı söyleniyor..

Düzenin pratik olarak her şeye gücü yeten gözetimi, çok sayıda “hain” in hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına yol açtı ve tüm Kardaslar örgütten sürekli korkuyla yaşıyor.

Hayatta kalmak için ne zaman.

Karanlık ve Fırtınalı Bir Geceydi… Star Trek Distopisinden Kaçınabilir miyiz??

Gelecek, yaşamak için tamamen kötü bir yer gibi geliyor. İnsanların çizgiyi kurması veya kaybolması beklenen bir evren.

Büyük devlet kurumları her şeyi kontrol eder ve insanları bunun bir parçası olduğu için ödüllendirmez. Evrensel slogan yapmak ya da ölmektir. Bir sopayı bir havuçla daha az sarkıyor ve insanların beynine daha keskin çekiçler vuruyor.

Fakat gerçek dünyada, üzerimize düşen bu kadar kötü bir kontrol ve baskı geleceğini nasıl durdurabiliriz? Belki de harekete geçme zamanıdır. ExpressVPN gizlilik için mücadele eden ve hükümet müdahalelerine karşı duran birçok kuruluşla çalışır.

Son olarak, ExpressVPN Kural 41 değişikliklerini azaltmak için EFF ile taraf oldu. Hükümetin dünyanın herhangi bir yerinde binlerce bilgisayarı hackleme yetkilerini artırabilecek bir yönerge, hepsi tek bir emirle, bu da Bölüm 31'in gurur duyacağı bir şey gibi görünüyor.

Torunlarınız, uzayın karanlığında yüzen cehennem bir hapishaneye hapsolmadan, uçamayan güçlü bir foton topuna sahip olan bir uçuş diktatörünün kapısına çıkma zamanı.

Ne düşünüyorsunuz, bir Star Trekesque korku ve terör rejiminin korkunç geleceğinden nasıl kaçınabiliriz? (Ya Johnny 5 bunların hepsini yanlış mı yaptı? - Editör). Star Trek VPN her şeyi çözer mi? Yorumlarınızı aşağıya bırakın!

Öne Çıkan Resim: Steph_Zieber / Deposit Fotoğraflar
Phaser: s_bukley / Mevduat Fotoğrafları

Star Trek'in açık ve dehşet verici gerçeği kimse hakkında konuşmuyor
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.