VPN bağlantı günlükleri nedir?

VPN bağlantı günlüklerini temsil eden dünya üzerindeki iğneler

Bağlantı günlüğü, bir VPN sunucusuna gelen ve giden bağlantıların kaydı olup aşağıdakileri içerebilir:

  • Bir kullanıcının IP adresi
  • Kullanıcının bağlandığı VPN sunucusunun IP adresi
  • Bir kullanıcının bir VPN ile bağlantı kurması ve bağlantısını kesmesi için zaman damgaları
  • VPN sağlayıcının yukarıdakilerin tümünü arama ve sorgulama yeteneği

ExpressVPN’in sistemleri hiçbir zaman bu tür VPN bağlantı günlüklerine sahip olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında, hassas bilgileri kategorik olarak ortadan kaldırmak için uygulamalarımızı ve VPN sunucularımızı tasarladık. ExpressVPN hiçbir zaman mevcut olmayan müşteri verilerini sağlamaya zorlanamaz.

Birçok sağlayıcı “kayıt tutmama” iddiasında bulunur, ancak bunun ne anlama geldiğini şeffaf bir şekilde tanımlamaz. ExpressVPN, kullanıcılarımızın hiçbirinin ağımızdaki herhangi bir etkinliğe veya bağlantıya bağlanamamasına yardımcı olan açık bir gizlilik politikasına sahiptir; kullanıcının çevrimiçi etkinliği özel, anonimdir ve VPN sağlayıcısı olarak tarafımızdan bilinmiyor.

Bir VPN bir gizlilik aracıdır ve ExpressVPN bir gizlilik şirketidir, bu nedenle kullanıcı etkinliğinin gizliliğinin ve anonimliğinin korunmasını sağlamak için önemli önlemlere gidiyoruz..

Bağlantı günlüklerini tutan bir VPN sağlayıcısı kullanmanın riskleri

Bağlantı günlükleri, bir VPN sağlayıcısının veya verilere erişimi olan herhangi birinin sizi VPN etkinliğinizle eşleştirmesine izin verir.

Bağlantı günlüğü verileri değerlidir ve bazı ücretsiz VPN hizmetleri bunu üçüncü taraf sağlayıcılara satarak reklamları size hedeflemelerine, davranışlarınızı öğrenmelerine ve interneti nasıl kullandığınızı analiz etmelerine olanak tanır..

Ancak bir VPN sağlayıcı bağlantı günlüklerini satmasa bile, şifrelenmemiş sabit sürücüleri ve ekipmanları ele geçiren bilgisayar korsanlarının veya yetkililerin eline geçebilir.

Günlüğe kaydetme aynı zamanda yasal bir otoritenin veya ziyaret ettiğiniz sitelerin herhangi birinin sizi tanımlamak için VPN sağlayıcınıza yaklaşmasına izin verir. VPN sağlayıcısı bu bilgileri gönüllü olarak verebilir veya bir mahkeme tarafından bunu yapmaya zorlanabilir.

Yalnızca bağlantı günlüğü tutmayan bir VPN sağlayıcısı bağlantı bilgilerinizi iletmeye veya bu verileri üçüncü taraflara sunmaya zorlanamaz.

ExpressVPN hangi bilgileri tutar??

Güvenilir bir VPN hizmetini sürdürmek için bir şirketin kullanıcıları ve sunucu etkinlikleri hakkında bazı bilgileri tutması gerekir.

Kritik soru, tutulan verilerin potansiyel olarak anonimleştirme olup olmayacağıdır. Bu kayıtlar, sizi bir web sitesini ziyaret etmek veya film indirmek gibi belirli işlemlere bağlamak için kullanılamadığı sürece, gizliliğiniz ve anonimliğiniz hala korunur.

Hangi bilgiler saklanırsa saklansın, veri saklama işlevinin ve içeriğinin kullanıcı tarafından anlaşılması ve tüm değişikliklerin ve değişikliklerin iyi bir şekilde iletilmesi son derece önemlidir..

ExpressVPN, bağlantı veya etkinlik günlüklerini tutmaz

Kullanıcıların VPN’leri ile ne yaptıkları hakkında hiçbir şey toplamayacağız: Trafik hedefi, DNS kaydı veya veri içeriği kaydı yok.

ExpressVPN, VPN servisimizin son derece güvenilir olmasını sağlamak için gereken minimum bilgi miktarını korur ve toplanan veriler herhangi bir kullanıcıyı ağımızdaki belirli etkinliklere bağlamak için yeterli değildir. Kullanıcıların çalışması gerektiğinde hizmetimizin her zaman çalıştığından emin olmak, gizliliklerini korumanın önemli bir parçasıdır.

Kullanıcılarımıza tam şeffaflık sağlamak için ExpressVPN’in açık ve ayrıntılı bir gizlilik politikası vardır.

ExpressVPN gizliliğinizi ciddiye alır ve aşağıdaki hassas bilgileri günlüğe kaydetmez:

  • Arama geçmişi
  • Trafik hedefi
  • Veri içeriği
  • DNS sorguları
  • Bağlandığınız orijinal IP adresi
  • Giden IP adresiniz (yani, bağlandıktan sonra size atanan ExpressVPN IP’si)

VPN bağlantı günlüklerini tutmak için ExpressVPN yasalarca gerekli midir??

ExpressVPN, veri saklama yasalarına sahip olmayan BVI’ye dayanmaktadır. Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler de dahil olmak üzere ülkeler, bir BVI şirketini rekor üretmeye zorlama yetkisine sahip değildir. Ama yapsalar bile, üretecek hiçbir şeyimiz yok.

BVI yetki alanımızın, etkinlik günlüğümüzün ve bağlantı günlüğümüzün birleşimi, ExpressVPN’i gizliliklerinden endişe duyan internet kullanıcıları için mükemmel bir seçim haline getiriyor;.

VPN bağlantı günlükleri nedir?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.