VPN’iniz gizliliğinizi ve güvenliğinizi koruyor mu? Yeni ExpressVPN Sızıntı Test Araçları ile kendinizi kontrol edin

Yeni ExpressVPN WebRTC sızıntı araçlarını deneyin.

Siber saldırılar ve saldırılar, hükümet gözetimi ve büyük veri madenciliği artıyor, giderek daha fazla insan gizliliklerini ve güvenliklerini korumak için VPN’lere yöneliyor.

Ancak VPN’inizin vaat ettiği korumayı sağladığından nasıl emin olabilirsiniz? Teknik açıdan becerikli kullanıcıların bile VPN hizmetlerini gerçekten değerlendirmesi ve iyiyi kötüden ayırması zor olabilir.

Bu nedenle ExpressVPN, VPN uygulamanızı olası sızıntılara karşı kontrol etmenizi sağlayan bir dizi araç yayınlamaktadır. Araçlar, yalnızca ExpressVPN ile değil, herhangi bir VPN hizmeti ile çalışacaktır, böylece maruz kalabileceğiniz gizlilik ve güvenlik risklerini daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Başlangıçta dahili kullanım için Gizlilik Araştırma Laboratuarımızdaki çatlak mühendis ekibi tarafından geliştirilen ExpressVPN Sızıntı Test Araçları artık MIT Lisansı altında açık kaynak olarak kullanılabilir.

Çevrimiçi koruma için her zamankinden daha fazla İnternet kullanıcısı VPN’lere güveniyor

Gizlilik ve güvenlik, internet kullanıcılarının giderek daha fazla VPN kullanmaları için önde gelen nedenlerdir. Son 34 ülkedeki GlobalWebIndex araştırmasında, 4 internet kullanıcısından 1’i VPN kullandıklarını söyledi.

ExpressVPN adına Propeller Insights tarafından yürütülen 1.000’den fazla Amerikalı yetişkinin Kasım 2023’de yaptığı bir çalışmada, halka açık Wi-Fi’yi bir VPN kullanmanın en önemli nedeni olarak kullanırken üçüncü bir siber güvenlikten daha fazla atıfta bulunulduğu tespit edildi. Dahası, neredeyse dörtte biri internet servis sağlayıcılarının (İSS) tarama etkinliklerini görmesini engellemek için bir VPN kullanacak ve yüzde 15’i hükümet gözetimine karşı korumak için bir VPN kullanacak.

VPN sızıntısı gizlilik ve güvenliği nasıl etkiler??

VPN’ler, çevrimiçi trafiklerini güvenli, şifreli bir tünel üzerinden göndererek ve IP adreslerini gizleyerek kullanıcıları gizlilik ve güvenlik risklerinden korur. Bir VPN kullanmak, bilgisayar korsanlarının, İSS’lerin ve diğerlerinin kişisel verilerinizi görüntülemesine, çevrimiçi hesaplarınızdan ödün vermesine, hangi siteleri ve uygulamaları kullandığınızı görmenize ve web üzerindeki etkinliğinizi izlemesine yardımcı olur..

  Bilgi uçurma rehberi: Düdüğü üflemek zor

Bir VPN uygulaması bir kullanıcının trafiğini tamamen güvenli hale getiremediğinde, bir kısmını veya tamamını güvenli tünelin dışına gönderdiğinde sızıntılar meydana gelir.

ExpressVPN Sızıntı Test Araçları

ExpressVPN Sızıntı Test Araçları, bir kullanıcının karşılaşabileceği çok çeşitli potansiyel sızıntıları kapsar;

  • Üçüncü tarafların kişisel kimlikleri bağlamak için potansiyel olarak kullanabilecekleri IP adreslerinin bir WebRTC sızıntısıyla ortaya çıkarılması
  • Ağ bağlantılarını değiştirdiklerinde göz atma etkinliklerinin veya verilerinin gösterilmesi, ör. Kablosuz ve kablolu bağlantı arasında geçiş yapma
  • VPN yazılımı çöktüğünde veya sunucusuna erişemediğinde şifrelenmemiş verileri sızdırıyor

Sızıntıların kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini etkileyebileceği senaryolar ve araçların kendileri için test edilmesine nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için ExpressVPN Gizlilik Araştırma Laboratuvarı web sitesini ziyaret edin.

VPN'iniz gizliliğinizi ve güvenliğinizi koruyor mu? Yeni ExpressVPN Sızıntı Test Araçları ile kendinizi kontrol edin
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.