İyi Chrome uzantıları kötüleştiğinde ne olur?

İyi Chrome uzantıları kötüleştiğinde ne olur?

Yüzyılın en tuhaf (ve en komik) web sahte paslarından birinde, Wired dergisi yakın zamanda Donald Trump'a ufacık elleri olan biri olarak atıfta bulunan bir makale yayınladı. Nasıl oldu? Olası suçlu, otomatik olarak “Donald Trump” kelimelerini “Minik Ellerle Birisi” ile değiştiren Trumpweb Chrome uzantısıydı.

Bu, tahribat yaratan ilk haydut uzantıları değil. 2015 yılında, antivirüs yazılımı AVG (ironik olarak) yaklaşık 9 milyon kullanıcının kişisel bilgilerini açığa çıkaran bir Chrome uzantısı yayınladı.

Bunun gibi yenilik Chrome uzantıları giderek daha popüler hale geliyor. Ancak, rastgele bir uzantı yüklemek, birkaç lol sahibi olmak ve sonra hemen ilerlemek yerine, bazen bazen bu uzantıların yüklendiğini unuturlar, bu da rastgele uzantılara sadece utanç verici dilbilgisi gaff'larına neden olmakla kalmaz (aynı zamanda özel olarak da sızıntı yapar) bilgi.

Daha da kötüsü, tehlikeli zararlı yazılımları sisteminize davet edebilirler.

Yenilikçi Krom Uzantıların Yükselişi

Bilinmeyenler için Chrome uzantıları, kullanıcıların tarayıcıları için indirebilecekleri çoğunlukla ücretsiz eklentilerdir.

Bu uzantılar, gizliliğinizin korunmasına yardımcı olmaktan yanlışlıkla en son Game of Thrones spoilerini okumadığınızdan emin olmaya kadar çok çeşitli kullanımlara sahiptir..

Geçtiğimiz yıl Google, kötü amaçlı yazılım bulaşmış 200 uzantıyı kaldırdı

Ancak çoğu sadece eğlence ve / veya yardımcı olmakla birlikte, kişisel bilgilerinizi sızdıran ve gnarly bilgisayar virüslerine neden olabilecek kötü amaçlı uzantılar vardır. Geçtiğimiz yıl Google, birçoğunun kötü amaçlı yazılım içerdiğini belirterek 200'den fazla rastgele uzantıyı kaldırdı.

Güvenli Kalırken Eklentileri Nasıl Yükleyebilirsiniz

Neyse ki, uzantılarınızın temiz olup olmadığını kontrol etmenin kolay bir yolu var. Uzantılarınızı taramak için Chrome Temizleme Aracı'nı kullanabilir ve uzantılarınızdan herhangi birinin kabataslak hareket edip etmediğini ve ne zaman kabataslak hareket ettiğini size bildirecek olan Chrome Koruyucu eklentisini yükleyebilirsiniz..

Basit, doğru?

Asla nominal değerde bir uzatma almayın. İncelemeleri okuduğunuzdan ve bir uzantıyı tarayıcınıza davet etmeden önce iyice araştırdığınızdan emin olun..

Süper Mutlu Mega Eğlenceli Krom Uzatma Süresi!

Artık ExpressVPN, bir sürü çılgın seçenek sunmadan rastgele Chrome uzantıları hakkında bir makale yazamadı. Tükürükler ve kıkırdamalar için birkaç ofis favorisi:

  • NCAGE - Yeterli Nic Cage alamayanlar için (ki, yüzleşelim, herkes), bu yenilik uygulaması her web görüntüsünü Cage'in bir resmiyle değiştirir. Bu yaklaşık beş saniye boyunca harika. Yenilik bittikten sonra muhtemelen kaldırmak ve hayatınıza devam etmek en iyisidir.
  • Wurstify - "Daha tüylü" bir web deneyimi için kaşınıyorken, bu uygulama her görüntüye sakal ekler.
  • Downworthy - Aynı eski sıkıcı manşetlerden bıktınız mı? Bu küçük uzantı, makale başlıklarını biraz daha gerçekçi ve komik olacak şekilde yeniden yorumluyor.

Gizlilikle ilgili ve üretken engelliler için, işte birkaç yararlı uzantı.

  • Odaklanın - Bizim gibi iseniz ve odaklanmada sorun yaşıyorsanız, bu uygulama rastgele sitelerde harcayabileceğiniz süreyi sınırlandırarak tokalaşmanıza yardımcı olur. Çok şık bir uygulama.
  • Wunderlist - Hiçbir şey organizasyonu listelerden daha fazla bağırmaz ve Wunderlist bunları kolayca oluşturmanıza yardımcı olur. Bakkal eşyalarınızı organize etmekten bir sonraki tatilinizi planlamanıza yardımcı olmak için Wunderlist oldukça uygun.
  • DuckDuckGo - Bu gönderiyi okuyorsanız, gizliliğinizle ilgileniyor olabilirsiniz. Bu uzantı "ogle" ı Google'dan çıkarır, yani temelde aynı şekilde çalışır, ancak çok daha iyi gizlilik ayarlarına sahiptir.

Ayrıca, ağınızı her zaman güvenli tutmak için ExpressVPN Chrome uzantısı da mevcuttur.

Unutmayın millet, uzantılarınızı zaman zaman taramak için ve artık kullanmadığınız bir tanesini görürseniz bırakın! Ayrıca, daha fazla uzatma harikalığı içindeyseniz, ExpressVPN’in Chrome ve Safari için en iyi gizlilik uzantıları ipuçlarına göz atın.

En sevdiğiniz uzantılar hangileri? En iyi seçimlerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın. Her zaman olduğu gibi, güvende kalın, gizli kalın ve güvende kalın.

Öne çıkan resim: Gage Skidmore'un “Donald Trump, CPAC'da konuşma” CC BY-SA 3.0 lisansı altında.

İyi Chrome uzantıları kötüleştiğinde ne olur?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.