האם תוכנות כופר הן שודדי הכבישים המהירים של המאה ה -21?

האם תוכנות כופר הן שודדי הכבישים המהירים של המאה ה -21?

הימים של דמות מסוג דיק טורפין שמושכים אותך בצד הדרך ודורשים את חפצי הערך שלך בתמורה לחוסך בחיים שלך הם למרבה המזל, אך שוד הכביש מעולם לא נעלם. במקום זאת, הוא הפך לסוג אחר של פשע בו דרשים כסף באמצעות איומים - תוכנות כופר.

מה זה תוכנות כופר?

Ransomware הוא פשע הקשור לאינטרנט, שטס ברובו מתחת לרדאר. למרות שאירועים בעלי פרופיל גבוה לאחרונה כמו האק של סוני חשפו את נטייתו של ההאקר בניסיון לסחוט כסף מהקורבן שלהם, ובשנים האחרונות נראה כי עלייה במספר האנשים והארגונים המבקשים להכעיס את CryptoLocker, זה פשע זה כמעט ישן כמו האינטרנט.

המקרה הידוע הראשון הגיע בשנת 1989 והיה ידוע בשם PC Cyborg או הטרויאני "AIDS". בדומה לגרסאות חדשות יותר, הוא הצפין קבצים בכונן הקשיח של הקורבן ואמר כי פג תוקף רישיון התוכנה. "PC Cyborg Corporation" הציע אז דרך לצאת - נעילת הקבצים תמורת 189 דולר בלבד.

לאחרונה, CryptoLocker הוכיח את עצמו כנושא עבור משתמשי מחשבים ברחבי העולם, ונעלם כוננים באמצעות Rrypto-Key-Key Public Public, עד למועד שהתשלום בסביבות 400 $ נמסר בתמורה לביטול הנעילה שלהם..

צורות אחרות של תוכנות רנסומיות אחרונות כוללות את ערכת הניצול RIG שהופיעה לראשונה בסביבות אפריל 2014. על ידי אימוץ טכניקות פרסום זדוניות - המכונה malvertising - הערכה מספקת את Cryptowall, סוג אחר של תוכנות זדוניות הנשענות על קידוד באמצעות מפתח RSA של 2048 ביט..

באופן דומה, OphionLocker הופיעה בשנה שעברה, והיא מתפשטת באופן דומה לזה של Cryptowall. באמצעות קריפטוגרפיה עקומה אליפטית מתקדמת היא דורשת תשלום ב- Bitcoins ומשתמש בכתובת URL של Tor2web בכדי לספק לקורבן הדרכה לשלם בצורה שקשה מאוד לעקוב אחריה או לסגור אותה..

אז איך אתה מגן על המכשירים, הכסף והנתונים שלך מפני תוקף כזה שפל?

באופן מתסכל, אמצעי ההגנה וההפחתה הם די פשוטים ולכן זה די הפתעה שאנשים כה רבים עדיין נופלים קורבן לסוג זה של סחיטה.

עבור אנשים מסוימים המחשבה על תשלום הכופר עשויה להיראות כמו רעיון טוב. אמנם אנו בטוחים שאנשים מסוימים עשויים להחזיר את הנתונים שלהם בדרך זו, אך הדיווחים על מקוון כזה הם מעטים ורחוקים. מסירת מזומנים לפושעים פשוט תעודד אותם להמשיך, עשויה להביא לכך שתמוקד שוב עם סוגים אחרים של התקפה ותעבור למימון שיודע מה.

כיצד להגן על עצמך מפני תוכנות כופר

עדיף אז להבטיח שלא תהיי קורבן מלכתחילה ולהלן כמה טיפים כיצד לעשות בדיוק את זה:

  • VPN יכול לעזור בהגנה מפני תוכנות זדוניות.
  • תוכנת אבטחה היא עמוד השדרה של הגנה טובה - כל עוד המשתמש מקפיד להיות מעודכן על התוכנית עם חתימות הווירוסים האחרונות - אך היא אינה מציעה הגנה של 100%. הזמן שלוקח לספקי האבטחה לחסום איומים חדשים מתקצר אי פעם, אבל זה בכל זאת משחק של תפיסה.
  • לכן, חשוב שתשמור גם על התוכנות האחרות שלך מעודכנות ומעודכנות ובאופן חיוני יותר, לא ניתן להדגיש מספיק את החשיבות של ביצוע גיבויים רגילים. הצורך גם לא לבדוק את הגיבויים הללו כדי להבטיח שהם עבדו.
  • לאלו מכם העובדים בסביבה עסקית כדאי לציין גם את הערך של הכשרת הצוות שלכם כך שהם מודעים לסיכונים. רמה כללית של מודעות אבטחתית צריכה להוביל אותם הרחק מהפעילויות המסוכנות יותר בעליל שעלולות להוביל תוכנות כופר למערכת שלך.
  • באופן דומה, אלו מכם עם בני זוג וילדים שמשתפים את המחשב שלכם, או שיש להם כאלה משל עצמם, עשויים לרצות להסביר להם כמה יסודות אבטחה על מנת להפחית את הסיכוי שהם ילחצו על או יפתחו משהו שאחר כך יתחרט עליהם..
  • לבסוף, אל תתנו לפלטפורמה בה אתם נמצאים להכתיב את רצונכם לטפל בסיכון של תוכנות כופר - Europol הזהירו בעבר שפושעים אינם מכוונים רק למכונות חלונות - יש להם גם עניין רב במכשירים ניידים ובמחשבי אפל מדי..

תמונה מוצגת: אנדריי ארמאגוב / מועדון הצילום דולר

האם תוכנות כופר הן שודדי הכבישים המהירים של המאה ה -21?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.