מדריך לבטיחות באינטרנט: 5 דרכים לעזור לילדך להישאר בטוח ברשת

כיצד לשמור על ילדיך באופן מקוון.

אתה אולי לא רואה את זה בחדשות הערב, אבל עולם טכנולוגיית החינוך פורח. למעשה, אומרים מומחים כי השקעות בתעשיית EdTech עומדות לעלות על 250 מיליארד דולר ברחבי העולם בשלוש השנים הבאות.

הגידול אולי נובע בחלקו משמעותי מיוזמת ConnectED, הפועלת להביא WiFi במהירות גבוהה לכל כיתה בארה”ב..

ConnectED מהפכה באטיות כיצד בתי הספר משתמשים באינטרנט, וככאלה היא פותחת את הדלת לעוד חברות לפתח טכנולוגיה ותוכנה שיסייעו להשלמת תוכנית הלימודים החינוכית של ילדכם..

ככל שיותר מורים פונים לכלי חינוך מקוונים שונים בכדי לשפר את שיטות ההוראה המסורתיות, חשוב שילדכם יידע לשמור על ביטחון מקוון גם בבית וגם בכיתה..

להלן חמש דרכים לעזור.

1. דברו עם ילדיכם על טביעת הרגל הדיגיטלית שלהם

כשמדובר באינטרנט, כל מה שמעבור לרשת מקוון נשאר ברשת, ולכן חשוב לזכור לא רק את פרטיותך אלא גם את ילדך. חשוב על האינטרנט כ יער אחד עצום בו כל מה שאתה עושה משאיר שביל.

וודאו שילדכם יודע מה בסדר לשתף ברשת ומה לא. כאשר יש ספק, עדיף לשמור על דברים פרטיים. אחרי הכל, ככל שיש יותר מידע על אדם ברשת, כך יש יותר אפשרות לנצל.

מודעות מקוונת זהירה במיוחד בעידן המדיה החברתית, שבה אתרים כמו פייסבוק התייעלו כל כך במיקוד למשתמשים, עד שהם מצליחים לזהות בני נוער שחשים חוסר ביטחון או חרדה..

לא זו בלבד, אלא שיותר ויותר אוניברסיטאות כיום בודקות את חשבונות המדיה החברתית של פוטנציאלים לפני שהם מחליטים את מי לקבל. אמנם זה לא יכול להיות נושא מיידי, אך הדבר עלול להוות בעיה כאשר הגיע הזמן שילדך יפנה לבתי ספר שונים.

  הוכחות אפס-ידע שהוסברו חלק 2: הוכחות לא-אינטראקטיביות שאינן אינטראקטיביות

2. עזור לילדיך להבחין בהבדל בין אתרים בטוחים ומזיקים

למרות שרוב הדפדפנים כיום יכולים להתריע בפני משתמש כאשר הוא מבקר באתר שעלול להיות מסוכן, תמיד יש כמה מקרים שיכולים להחליק דרך הסדקים. עזור לילדך להיות מודע לאתרים בטוחים ולהכיר את המזיקים.

דרך קלה לבדוק אם אתר בטוח או לא, היא לבדוק את כתובת האתר בסרגל החיפוש העליון. אם כתובת האתר מכילה ‘https’, האתר מאובטח. HTTPS מייצג את פרוטוקול Hypertext Transfer Protocol, שם ה- ‘ים’ מאובטחים. אם אתר משתמש ב- https, רוב הסיכויים שהוא לגיטימי.

3. הגדר VPN לילדיך

תוכל גם להוסיף רמת אבטחה נוספת לילדים שלך באמצעות מה שמכונה VPN. קיצור רשת פרטית וירטואלית, VPN הם דרכים בטוחות וחוקיות לעזור לאנונימיות של הרשת המקוונת של אדם ולהצפין את חיבור האינטרנט שלו..

על ידי חיבור למיקום שרת VPN, משתמש יכול לאנונים את החיבור שלו תוך כדי גלישה מאובטחת יותר. זה אולי נשמע מסובך, אך בפועל, VPNs קלים להפליא לשימוש.

מרבית שירותי ה- VPN מציעים תכניות תשלום חודשיות ויכולים לכסות את מרבית המכשירים, כולל מחשבים ניידים, שולחנות עבודה, סמארטפונים ואפילו כמה נתבים..

4. למדו את ילדיכם להשתמש בסיסמאות חזקות יותר

אחת הדרכים הטובות ביותר לעזור לילדכם להישאר בטוחים באינטרנט היא ללמד אותם להשתמש בסיסמאות טובות יותר. אמנם יתכן שיהיה קל יותר לזכור סיסמאות פשוטות כמו חיית מחמד משפחתית או כתובת רחוב, אך נמצא כי הן הרבה פחות מאובטחות. למעשה, מחקר של גוגל מצא כי הרגל הסיסמא הנפוץ ביותר הוא להשתמש בשם חיית המחמד כסיסמה. חשוב לא להשתמש בסיסמאות שתוקף יכול לנחש במעט מאוד מחקר.

סיסמאות שאורכן לפחות שמונה תווים וכוללות מגוון אותיות ומספרים הן הרבה יותר בטוחות מאשר להשתמש בשם חיית המחמד. אמנם יכול להיות שקשה לילד לזכור את אחת הסיסמאות הללו (הרבה פחות קומץ), ישנם כלים שבהם תוכלו להשתמש בכדי לזכור עבורם, כמו מחולל הסיסמאות האקראי שלנו..

  מיקרוסופט ממקדת את אסיה באמצעות רכזת פשעי רשת חדשה

אפליקציות בחינם כמו LastPass הן משאב נהדר שיש לך. על ידי יצירת מה שמכונה מפתח מאסטר, LastPass שומר על הסיסמאות השונות של ילדכם מאובטחות תחת נעילה ומפתח. במקום לזכור קומץ סיסמאות, ילדכם צריך לזכור רק אחת מהן.

5. וודא שתוכנת ילדך מעודכנת

הדרך הקלה ביותר עבור האקרים לחטוף מחשב היא על ידי ניצול פגיעויות בתוכנת הרשת, עבודה שהרבה יותר קלה כאשר התוכנה מעודכנת. התקפת ה- ransomware של WannaCry בשנה שעברה, שכוונה לכ -300,000 מחשבים ברחבי העולם, הצליחה רק לפגוע ברשתות המשתמשות בתוכנה מיושנת..

הקדיש זמן כדי לבדוק הן תוכניות התוכנה השונות של ילדך והן את תוכנת אנטי-וירוס השונות – וודא שהדפדפנים והרשתות השונים שלך מעודכנים. אחרי הכל, מרבית העדכונים והתיקונים נמצאים שם בכדי לסייע בפתרון בעיות אבטחה ידועות, לכן הקפידו לנצל אותם.

אם אתה רוצה לעזור לילדך לשמור על ביטחון מקוון, כדאי להקדיש את הזמן להקדיש כמה דקות על עצות אלה.

מדריך לבטיחות באינטרנט: 5 דרכים לעזור לילדך להישאר בטוח ברשת
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.