6 תחזיות אבטחת נתונים גדולים של ExpressVPN לשנת 2016: אילו התגשמו?

האם ExpressVPN ניבא את אירועי 2016?

בינואר ExpressVPN ביצעה כמה תחזיות לגבי מה שעלול לקרות עם אבטחת מידע במהלך 2016.

האם התחזיות היו נכונות? בואו נסקור ונראה מה קרה בפועל.

מספר 1: האקרים יתמקדו בתשתיות תחבורה וחשמל

האם ExpressVPN הבין את זה נכון? במידה מסוימת

זמן קצר לאחר פרסום המאמר על ביטחון הרגעה, רשות הכוח של ישראל נפגעה על ידי תוכנות כופר. מערכות מחשב מסוימות נאלצו להישאר במצב לא מקוון במשך יומיים לפני שניתן היה לשחזר את השירותים. למרבה המזל, חשמל המשיך לזרום כרגיל במהלך ההתקפה.

בחודש מרץ פרסמה Verizon "הפרת נתונים" בכלי שירות מים בארצות הברית, אם כי המיקום המדויק נותר מסווג. התוקפים הצליחו לשנות מרחוק את ריכוזי הכימיקלים המשמשים לטיפול במים, והדגישו את הסכנה הקרובה של התקפות כאלה בחיינו..

עם זאת, החדשות הגדולות ביותר הגיעו באותו חודש, כאשר התוקפים המתוחכמים ביותר הצליחו להוריד את רשת הכוח האוקראינית. זו הייתה הפעם הראשונה שהאקרים הצליחו להוריד רשת חשמל, ועד היום היא הדוגמא המדהימה והמפחידה ביותר להתקפה וירטואלית על תשתיות פיזיות.

בנובמבר הרכבת הקלה בסן פרנסיסקו לא הצליחה לגבות מהנוסעים את מחיר הנסיעה שלהם לאחר שהוצאת תוכנות כופר הוציאו את מערכות המחשבים שלהם. התוקפים, לעומת זאת, הכחישו כי כיוונו באופן ספציפי למערכת.

מס '2: האינטרנט של הדברים יתגלה כאסון

האם ExpressVPN הבין את זה נכון? במקום

בזמן ש- ExpressVPN ביצעה את התחזית הזו, החדשות על הפרת ענקית האלקטרוניקה הצרפתית VTech הדהדו דרך משרדנו.

מנוע החיפוש Internet of Things הידוע לשמצה, שודן, הוסיף קטע שאיפשר למשתמשים למצוא מצלמות רשת פגיעות. המצלמות אפשרו לכל אחד להציץ לחדרים האחוריים של גדות ומיטות תינוקות כאחד. חלק מהתמונות הפכו מאוחר יותר לתערוכת אמנות בטייט מודרני בלונדון.

שנה לאחר שהחוקרים הוכיחו שהם יכולים לשלוט בג'יפ הנוהג מכל מקום, ניסאן הראה פגיעויות דומות, אם כי לא חמורות כל כך.

שני המגמות המדאיגות ביותר, לעומת זאת, לא הגיעו מהאקרים היומיומיים, אלא ממדינות לאום. מתגבר הדאגה ביכולתם של חיישני תנועה, מצלמות רשת, וכלים לאיכות אוויר לרגל אחרינו בשם יריבים גדולים. מכשירים כאלה יכולים לדעת מתי אנחנו בבית ומה אנחנו עושים. לאחר מכן ניתן לשלוח מידע זה חזרה ליצרן, שם אין לנו שליטה מועטה במי יש גישה אליו.

המגמה השנייה היא של מכשירים ברשת המשמשים כנשק נגד האינטרנט. באוקטובר, בוטנט של מיליוני מצלמות רשת ונתבי Wi-Fi הפיל את ספק ה- DNS, Dyn, שהורם עשרות אתרי פרופיל גבוהים..

ה- S ב- IoT מייצג אבטחה.

- אולג סלייב (@shelajev) 10 בנובמבר 2016

מס '3: מישהו יפרוץ בנק גדול

האם ExpressVPN הבין את זה נכון? במקום

2016 הייתה השנה של ההיסטור הגדול של הבנק הדיגיטלי. התבלט היה האק ברשת ההסדר הבינבנקאי, SWIFT. הקורבן הגדול ביותר היה הבנק המרכזי בנגלדש, שגנבו 100 מיליון דולר, מתוכם רק 20 מיליון דולר. לבנק היה מזל, כמעט 800 מיליון עסקאות תקפות נוצרו באמצעות מפתחות ההצפנה שנפרצו, אך בנקים שותפים חסמו את רובם.

מאוחר יותר התפרסמו דיווחים כי בנק באקוודור נפרץ עבור למעלה מ 12 מיליון דולר. בנק אוקראיני, גם הוא בשנת 2016, הונא 10 מיליון דולר ארה"ב באמצעות מתקפה דומה.

הייתה גם פיגוע ראוי לציון על בנק קטן יותר. בנובמבר נכנסו האקרים למערכות של בנק ליכטנשטיין בבעלות הונג קונג. לא נגנב כסף. במקום זאת, נעשה שימוש במידע על חשבון לסחיטה של ​​בעלי חשבונות. ההאקרים איימו לחשוף את החשבונות לבני זוג, לשחיתות ולגורמי מיסים, אלא אם כן הם קיבלו 10% מהיתרות.

חילופי ביטקוין התמודדו גם עם גניבות מוצלחות. הבורסה הפופולרית ביטפינקס גנבה את הקריפטו בשווי 65 מיליון דולר. זמן קצר לאחר מכן, תוקף הצליח לנצל באג בקוד פלטפורמת החוזה החכם, ה- DAO. אסימונים דיגיטליים בשווי מיליוני דולרים נגנבו, והנותרים איבדו במהירות את המכירה במכירתם.

הפרטים המדויקים של כל ההתקפות לעיל נותרו בגדר תעלומה עד היום אף אחד לא הורשע.

שוד בנק מקווןבימינו, שודדי בנק יושבים על חוף לוגם מוחיטו במהלך הפשע, ולא אחריו.

# 4: הצפנה תהפוך לתקן בכל דבר

האם ExpressVPN הבין את זה נכון? במקום

בעוד שדוח השקיפות של גוגל אינו מראה עלייה מסוימת בחיבורים מוצפנים, הדפדפן של ענקית הרשת יתחיל בקרוב לבייש אתרים שאינם מציעים חיבורים מאובטחים ופרטיים על ידי סימוןם כבלתי בטוחים.

בינתיים, כלי קידוד מתקדמים להמונים הפכו למציאות באמצעות הכללת Whatsapp של פרוטוקול האות. זה מרגש במיוחד מכיוון שהוא הופך את התקשורת הפרטית לברירת המחדל עבור מיליארד משתמשים ברחבי העולם. רבים מהם חיים במדינות עם מעקב וצנזורה מוגזמים. מתחרים, כמו Google Allo ו- Facebook Messenger החלו גם לבדוק שיחות מוצפנות, אם כי מהססים לגרום להם להיות ברירת מחדל בפלטפורמות שלהם..

החדשות החיוביות הגדולות האחרונות במאבק להצפנה להפוך לתקן הגיעו באפריל, כאשר ה- FBI משך את תיק בית המשפט שלהם נגד אפל. "תיק בית המשפט שיגדיר הכל" היה מאבק פומבי ואינטנסיבי בשאלה האם הייתה ל- FBI הזכות לאלץ את אפל לסכן את אבטחת מוצריה..

# 5: רשתות רשת ייכנסו לאור הזרקורים ויהפכו למיינסטרים

האם ExpressVPN הבין את זה נכון? טועה לגמרי

בניגוד למה ש- ExpressVPN קיווה והאמין, רשתות רשת לא היו דבר גדול בשנת 2016. בתחילת השנה הייתה מעט באז סביב הנושא, במיוחד סביב רשתות ניסיוניות בניו יורק ובפילדלפיה. אבל החדשות על רשתות רשת מתפתחות ומבוססות היו דלילות לאורך כל השנה, אם כי הטכנולוגיה החדשה של פייסבוק גרמה לכולם לקוות.

# 6 יהיה לנו עוד משרוקית מעקב גדולה

האם ExpressVPN הבין את זה נכון? טועה לגמרי

ההדלפות היו בהחלט נושא גדול במהלך הבחירות לנשיאות ארצות הברית, לא למדנו הרבה חדש. עם זאת, יש להניח כי ישנם מנגנוני פיקוח הולכים וגדלים שנבנו על ידי ממשלותינו בשם הרמוניה והגנה.

באפריל לימדו אותנו דליפות פנמה על העושר הסודי של עשירים ועוצמת העולם. זה בהחלט היה מעניין, אם כי התחנן בשאלה: מה המשמעות של מאמרי פנמה לפרטיות כלכלית?

אולי 2016 לא היה כל כך גרוע, אחרי הכל

2016 לא היה כל כך גרוע. ותחזיות ExpressVPN לא היו כל כך שגויות. הצפנה, פיגועי בנק ואינטרנט הדברים היו נושאים גדולים השנה, בדיוק כפי שצפוי. עם זאת, על משרוקי מעקב, רשתות רשת ופריצות תשתית, ExpressVPN נפל מעט מהסימן.

מה אתם חושבים על חדשות האבטחה של 2016? האם יש סיפורים גדולים שעפו מתחת לרדאר? מה יקרה בשנה הבאה? שתף את מחשבותיך בתגובות למטה!

6 תחזיות אבטחת נתונים גדולים של ExpressVPN לשנת 2016: אילו התגשמו?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.