תכונות האבטחה החדשות והמתוקות של Android 5.0 Lollipop

תכונות האבטחה החדשות והמתוקות של Android 5.0 Lollipop

סוכריית עלונים אנדרואיד של גוגל היא הגרסה החמישית של מערכת ההפעלה של הטאבלט והסמארטפון והיא עשויה מאוד למצוא את דרכה למכשירים רבים בהרבה ממי שקודמתה אי פעם. עם הטרנד הנוכחי בהפצת מכשירים חכמים דרך טלוויזיות, שעונים ואפילו מערכות בידור ברכב שלא מבקשים להיפגע בזמן הקרוב, מוטב שיהיה מאובטח. אם שדרגת לאחרונה ל- Lollipop 5.0, אולי תרצה ללחוץ כאן לקבלת כמה טיפים שימושיים להפעלת ExpressVPN בצורה חלקה יותר.

אז מה חדש ומה טוב על מקל על מקל?

מנקודת מבטו של משתמש ממוצע, הידיעה החשובה ביותר המלווה את שחרורו של אנדרואיד 5.0 היא העובדה כי אדריאן לודוויג, ראש צוות אבטחת התוכנה הסלולרית של אנדרואיד בגוגל, חושב כי האבטחה במכשיר צריכה להיות קיימת אך לא לשמוע אותה. , אמר לאחרונה לכתבים כי "אני לא חושב שזה מציאותי שאדם הממוצע צריך לדאוג לביטחון." (אנחנו חושבים שהוא טועה ושכולם צריכים להיות בעלי מידה של מודעות ביטחונית כדי להגן טוב יותר על עצמם מפני הפרות ביטחונם ופרטיות).

כאשר אנדרואיד מחזיקה בנתח שוק של כ -80% בשוק הטלפונים החכמים היא לא פונה רק למגזר המתמצא הטכנולוגי וכך גוגל, בהומאז 'לאפל, הלכה בדרך להפעיל את תכונות האבטחה העיקריות כברירת מחדל, ובכך עזבה המשתמש הממוצע להסתדר עם השימוש במכשיר שלו מבלי לדאוג אם הם בטוחים או לא.

לודוויג הסביר את גישתה של גוגל באומרו "כשמדובר באבטחה, אנחנו לא מעצבים מכשיר אחד או מיליוני מכשירים דומים. אנו בונים שירות המסייע למשתמשים להיות מאובטחים למרות שלל דרכים שונות בהן אנדרואיד עשוי להיכנס לפעולה. "

באשר לאיומים שעומדים בפני משתמשי אנדרואיד, ישנם רבים, אך הגדולים ביותר הם בצורה של גניבה ואובדן מכשירים.

על פי דוחות הצרכנים, מעל 3 מיליון אמריקאים נגנבו הטלפונים החכמים שלהם בשנה שעברה, עלייה של כמעט 100% בהשוואה לשנת 2012. חברת האבטחה הסלולרית Lookout מציירת תמונה דומה ואומרת כי עשרה אחוזים מכל הטלפונים החכמים בארה"ב נגנבו..

עם זאת, גוגל הציגה כמה דרכים שונות להגן על מכשירים ועל הנתונים המאוחסנים בתוכם. זה מושג באמצעות מסך הנעילה שניתן לעקוף אותו רק באמצעות זיהוי פנים, מספר PIN או קוד סיסמא, כמו גם קידוד מכשירים ויכולת למחוק מרחוק מכשיר שאבד או נגנב..

מעניין יותר היא האפשרות Factory Reset Protection (הגדרת איפוס מפעל) שהיא השם הרשמי עבור מה שאנחנו מכירים כ"מתג להרוג ". כאשר היא מופעלת עם סיסמת גוגל של הבעלים, היא תמחק את כל הנתונים מהטלפון ותשאיר אותם במצב בלתי פעיל..

הרשויות עשויות לקבל בברכה את מתג ההרג, במיוחד לאור העובדה שהחוק בקליפורניה מכתיב שהוא צריך להיות קיים במכשירים שנמכרו החל מה -1 ביולי 2015, אך ההפעלה היא כברירת מחדל (אל תשכח את קוד ה- PIN של המכשיר שלך אם אכיפת החוק תבקש. על כך) כבר שאבה התנשפות קולקטיבית משירותי האבטחה שכולנו מכירים, אוהבים וסומכים שלא ישתמשו בכל כלים העומדים לרשותם כדי לרגל אחרינו.

מאפייני אבטחה חדשים אחרים קיימים אף הם והמעניין ביותר הוא יישום חשבונות אורחים. שימושי במיוחד במכשירים המשמשים יותר מאדם אחד, מצב אורח יכול לאפשר לבני משפחה אחרים ליהנות משימוש במכשיר שלך, אך מבלי לדאוג הנוסף לגלות מאוחר יותר שההגדרות שלך השתנו בטעות, או שחשבון גדול נגרם על ידי בן או בת שנסחפו עם רכישות בתוך האפליקציה במשחק האהוב עליהם.

מנעול חכם אנדרואיד הוא גם תוספת חדשה ושימושית שמשלבת מכשירי סוכריי על מקל עם מערכות מוטבעות אנדרואיד אוטומטיות ושעוני חכם. משתמש יכול להגדיר את המכשיר שלו באמצעות Smart Lock כך שיהיה ניתן להפעלה רק כאשר הוא נמצא בטווח Bluetooth של מערכת האנדרואיד האוטומטית או השעון החכם שלהם. זה נשמע כמו עוד דרך נהדרת להרתיע גנבים, אם כי אינני יכול שלא לתהות אם זה יכול להוביל לקפיצת מדרגה בגניבת שעון חכם.

בעלי עסקים המחפשים אמצעי בטוח יותר לניהול מדיניות Bring Your Device Own (BYOD) לא התעלמו גם על ידי Lollipop. על ידי שימוש בקונטיינזציה, אנדרואיד עבודה תציג למשתמש חוויה חלקה תוך מתן אפשרות לצוות ה- IT ליישם מדיניות אבטחה שונה על עבודה ועל נתונים אישיים ואפליקציות..

כמו כן, פריסת אפליקציות תאפשר למנהלי IT לציין אילו אפליקציות של Google Play יהיו זמינות להתקנה דרך פרופיל העבודה של המשתמשים, ובקלות ניתן לשלוט בהפצה על ידי שיוך אפליקציות לאנשים או קבוצות מסוימים. היכולת להגדיר מדיניות תחול על שתי האפליקציות ועל בסיס למשתמש.

בסך הכל נראה כי גוגל ממשיכה להתקדם בכיוון הנכון עם אבטחת אנדרואיד וההחלטה להפעיל תכונות מסוימות כברירת מחדל היא הנכונה, בהתחשב בכך שבסיס צרכנים מודע יותר לאבטחה נותר מעט יותר מאשר אידיאלי לעת עתה..

העובדה שהסיכון הגדול ביותר שמשתמש אנדרואיד יכול להתמודד איבוד המכשיר שלהם או גניבתו מראה כי ניתן לטעון שאנשים נשארים החוליה החלשה ביותר בשרשרת האבטחה וכי בקרות טכניות אינן רלוונטיות במידה רבה כאשר הסיכונים הפיזיים נותרים גורם מפתח..

תכונות האבטחה החדשות והמתוקות של Android 5.0 Lollipop
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.