מדוע HTTPS לעומת VPN לא הגיוני

דפדפן עם נעילה ירוקה של HTTPS. VPN כתוב בסרגל החיפוש.

HTTPS לעומת VPN הוא קרב שעושה מעט מאוד הגיון. שניהם מהווים אמצעים חשובים להגנה על האינטרנט, ואין שום התנגשות בין השניים.

קווי הדמיון וההבדלים בין HTTPS ו- VPN

HTTPS

חשוב מכך, HTTPS מוגדר על ידי הבעלים של האתר, והמשתמש אין שליטה עליו. חלק מהאתרים זמינים באמצעות HTTP ו- HTTPS; במקרים אלה, בחר תמיד ב- HTTPS. כדי לראות אם האתר בו אתה גולש מופעל באמצעות HTTPS, חפש מנעול ירוק בצד שמאל של סרגל הדפדפן (URL).

https-vs-vpn

HTTPS מספק אימות של האתר ושרת האינטרנט המשויך אליו, המגן מפני התקפות אדם באמצע. בנוסף, זה מצפין תקשורת בין לקוח לשרת, מה שמבטיח כי התקשורת בין משתמש לאתר אינה יכולה לקרוא או לזייף על ידי קורא של צד שלישי כלשהו..

עם HTTPS, אף אחד בין האתר והמשתמש אינו יכול לקרוא את הנתונים, אפילו לא חברת VPN.

VPN

VPN מוגדר על ידי המשתמש ועובד בכל אתר או יישום באופן מקוון. VPN יוצר מנהרה מאובטחת בין מחשב לאינטרנט ומאפשר גלישה אנונימית. VPN מעניק למשתמשים את היכולת להיראות בכל מקום שהם בוחרים ויעקוף את כל הגבלות האינטרנט הקיימות במקום.

כשאתה מחובר ל- VPN, ספק שירותי האינטרנט שלך רואה רק שתעבורה מוצפנת עוברת דרך שרתי VPN, אך היא לא יכולה לפענח את הנתונים או לדעת באילו אתרים ביקרת..

HTTPS ו- VPN עובדים היטב יחד

HTTPS יצפין מידע שאתה מזין באתר אינטרנט, אך הוא לא יסווה את המיקום שלך או יציע שום הגנה על פרטיות. זה גם לא יציע שום הגנה מפני צנזורה באינטרנט.

VPN יצפין תקשורת בין המחשב שלך לשרתי ה- VPN, יסתיר את כתובת ה- IP והמיקום שלך ויעניק גישה לכל האינטרנט, אך זה לא יגן עליך מפני המידע שאתה משתף ברצון, כמו מספר כרטיס אשראי שהוקלד דף דפדפן לא מאובטח.

בקיצור, HTTPS הוא פרוטוקול הצפנה פנטסטי, ו- VPN הוא חובה למודעות הפרטיות ולמי שרוצה לצפות באינטרנט כולו ללא מגבלות. זה לא מקרה של VPN באמצעות HTTPS. השניים עובדים טוב ביחד - נישואים שנערכו בשמיים סייבר.

מדוע HTTPS לעומת VPN לא הגיוני
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.