משחקי NES נגועים לאנדרואיד גונבים את הנתונים שלך, שלחו לחברים, בקשו כסף

משחקי NES נגועים לאנדרואיד גונבים את הנתונים שלך, שלחו לחברים, בקשו כסף

מהירות נוסטלגית המופעלת באמצעות Super Mario Bros. בטלפון אנדרואיד שלך עשויה לעלות לך יותר מכמה חיים נוספים, על פי דיווח שפורסם לאחרונה מפאלו אלטו נטוורקס..

Gunpoder היא משפחה מגעילה של תוכנות זדוניות שמתגנבת ללא הבחנה על ידי תוכנות אנטי-וירוס רבות במסווה של תוכנות פרסום. זה ארוז באפליקציות משחק קלאסיות של NES באמצעות Airpush, ספריית פרסום עם הרבה פרסומות לגיטימיות. איירפוש מספרת לפאלו אלטו נטוורקס כי הפלטפורמה שלה עברה שימוש לרעה על ידי Gunpoder והיא אינה אחראית לנגיף.

איך עובד Gunpoder

הקורבנות מורידים משחקי NES מדוגמים מדומים כמו Super Mario Bros. בצורה של קבצי .apk מחוץ לחנות Google Play. המשחקים הללו אינם מאושרים על ידי נינטנדו, אלא משתמשים במסגרת אמולטור עם קוד פתוח הנקרא Nesoid. לאחר התקנתן, מודעות זדוניות מתחילות לאסוף מידע מהטלפון שלך.

Gunpoder גונב את הסימניות, היסטוריות הדפדפן ורשימות אנשי הקשר שלך. לאחר מכן הוא יכול לשלוח את אנשי הקשר שלך באמצעות קישור להורדת האפליקציה, עם ההודעה "משחק מהנה, ^ _ ^". התוכנה הזדונית דוחפת גם פרסומי הונאה שהתחפשו לדפי פייסבוק, שמבקשים ממלא סקרים ולהתקין אפליקציות נוספות בכדי לקבל מתנה..

כדי להחמיר את המצב, האפליקציה מבקשת מכם לשלם עבור רישיון לכל החיים בהשקה באמצעות PayPal או Skrill. לחיצה על כפתור "בגידות", שהיא בדרך כלל בחינם, פותחת גם את תיבת הדו-שיח לתשלום. אמנם, היית צריך להיות די אמין כדי לשלם את 49 הסנטים שכן ההודעה של התוכנה הזדונית כתובה בצורה גרועה ("פעם אחת, תשלם כל החיים למשחק ארקייד מדהים. נהדר! בהחלט!").

כיצד להימנע מ- Gunpoder

בפאלו אלטו נטוורקס אומרים כי המגמה של אריזת תוכנות קוד פתוח מחדש כאפליקציות מזיקות הולכת וגוברת. הדרך הקלה ביותר למנוע התקפות כאלה היא הימנעות מחנויות אפליקציות שאינן Google Play. אבל אם אתה מתעקש להשתמש בחנויות אפליקציות חיצוניות, הקפד לבדוק היטב את הרשאות האפליקציה, לקרוא ביקורות ולעשות מחקר על המפתח והמפרסם לפני התקנתך..

מה לעשות אם אתה חושב שאתה עלול להידבק ב- Gunpoder

אם לאחרונה נלחמת עם Bowser בסמסונג שלך ואתה חושב שאתה עלול להידבק, הפעל מחדש את הטלפון במצב בטוח והסר את התקנת האפליקציה. במקרים מסוימים, ייתכן שתצטרך להשבית את מצב מנהל האפליקציה.

Gunpoder זוהה בשלוש עשרה מדינות עד כה: ארה"ב, ספרד, איטליה, צרפת, רוסיה, תאילנד, הודו, אינדונזיה, מקסיקו, ברזיל, ערב הסעודית, עירק ודרום אפריקה. יש לציין כי סין חסרה מהרשימה הזו, והנגיף לא ישלח הודעת SMS למשתמשים הממוקמים בסין.

איך לשחק משחקי נינטנדו בלי להידבק

נינטנדו איטית להסתגל למגמת המשחקים לסמארטפונים, אך למי שרוצה לשחק כמה משחקי NES קלאסיים, ניתן למצוא שפע של אמולטורים חינמיים ובטוחים בגוגל פליי. עם זאת, זכור כי קבצי ROM המכילים את המשחקים הנפרדים לרוב אינם כלולים, והורדתם מבלי לשלם דומה לפיראטיות..

תמונה ראשית: אוואן-עמוס / מוזיאון המשחקים המקוון של ואנמו (התמונה נערכה)

משחקי NES נגועים לאנדרואיד גונבים את הנתונים שלך, שלחו לחברים, בקשו כסף
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.