ההגדרה אינטרנט של דברים: הסבר פשוט

מה זה IoT?

כולנו שמענו על האינטרנט של הדברים (IoT). זה נהדר או נורא, תלוי את מי שואלים. אבל מה זה, בדיוק?

האינטרנט של הדברים הוא האופי המסוגל לאינטרנט של מכשירים פיזיים מודרניים, כלי רכב ומבנים. יתכן ששמעת על מוצרי IoT כמכשירים מחוברים או כמכשירים חכמים.

איך האינטרנט של הדברים עובד?

בדרך כלל, למכשירי Internet of Things יש חיישנים ותוכנה המאפשרים איסוף והחלפת נתונים באמצעות האינטרנט. ניתן לשלוט באובייקטים של IoT מרחוק על מנת לאפשר שילוב ישיר במערכות מחשב, אשר, כך נטען, מביא לתועלת כלכלית ושיפור היעילות למשתמשים..

יישומי קניות IoT, למשל, יכולים לעקוב אחר מיקום הטלפון כדי ללמוד את הרגלי הקניות של האדם. חברות ישתמשו בנתונים אלה כדי למקד לאנשים עם הצעות מיוחדות לחנויות ולמוצרים האהובים עליהם.

אפליקציית קניות יכולה גם לקשר למקרר חכם, שיחליט איזה אוכל נחוץ (בהתבסס על צריכת עבר) ולשלוח את רשימת המכולת ישירות לטלפון של אדם. למעשה, ייתכן בהחלט שמקרר חכם יכול להזמין מוצרים באופן אוטומטי ללא כל אינטראקציה אנושית.

IoT: הסבר פשוטהאינטרנט של הדברים הוא כל מה שמתחבר לאינטרנט.

האינטרנט של הדברים עשוי גם לשפר את אבטחת הבית, באמצעות הודעה או עדכון מצלמה חיה שנשלח לטלפון שלך בכל פעם שמישהו נכנס לביתך. IoT יכול אפילו להפוך את החלום של בית מתוחזק לעצמו לאפשרות. דמיין לעצמך להתרחץ, לשאוב אבק או להניח את הקומקום – פשוט על ידי החלקה של אפליקציה חכמה.

אינטרנט הדברים ודאגות האבטחה

עם זאת, יישום IoT מרחיק לכת רק מגימיקים ומוצרי צריכה. פרויקטים רחבי היקף, כמו רשתות חכמות, בתים חכמים, תחבורה חכמה וערים חכמות, חובקים גם את IoT. למעשה, כמה מומחי סייבר מעריכים כי יהיו עד 50 מיליארד אובייקטים של IoT עד 2020.

למערכת של חיבור כה מאסיבי היו יתרונות משמעותיים, כמו לאפשר גישה אוניברסלית למידע ושקיפות כפויה על ממשלות (אנו יכולים לראות אותם, ממש כפי שהם רואים אותנו).

אולם, ה האיום הפוטנציאלי על הפרטיות הוא מדהים. ובעוד התקווה היא ששקיפות תביא לגינות בממשלות, סביר יותר שהם ישתמשו ב- IoT לשליטה חברתית ומניפולציה פוליטית.

חששות ביטחוניים יהיו נושא. בעיקר, מכשירי IoT בשליטה מרחוק הם טרף מושלם להתקפות איש באמצע.

IoT מוביל לכריית נתונים ולבעיות פרטיות

על פני השטח נראה כי האינטרנט של הדברים וכריית הנתונים שהתקבלו אינם תואמים לחלוטין את הפרטיות.

פרטיות הבית נפגעת לחלוטין על ידי ניתוח התעבורה ברשת ממכשירים חכמים. תרמוסטט חכם יכול להבחין בשינויים בטמפרטורת החדר למדידה כאשר אנשים נהנים ממקום של פעילות בחדר השינה, למשל.

אין שום דבר שיכול לעצור חברת ביטוח שתעקוב אחר כל חייך (עם מכשירים חכמים משלהם או שתשלם עבור נתונים מאת מישהו אחר), ואז תשתמש במידע כדי לשלול ממך ביטוח בריאות או תביעה. ככל שאחסון נתונים הופך להיות קטן ופחות יקר, חברות יכולות לשמור נתונים לנצח בהנחה שזה יהיה שימושי לאורך התור.

ביקורות על IoT: כמה בטוח האינטרנט של הדברים?

קל למחוק את זה כמפחיד יותר. ובואו נהיה כנים: ל- ExpressVPN יש אצבע בעוגת פתרונות הפרטיות. אולם קבוצות בולטות, דוגמת איחוד החירויות האזרחיות האמריקניות (ACLU), הביעו חשש מפני שחיקת IoT את השליטה שיש לאנשים על חייהם, וקבעה:

“פשוט אין דרך לחזות כיצד ישמשו את הכוחות העצומים האלה – המצטברים באופן לא פרופורציונאלי בידי תאגידים המחפשים יתרון כספי וממשלות החושקות בשליטה רבה יותר. רוב הסיכויים הם נתונים גדולים, ואינטרנט של הדברים יקשה עלינו לשלוט בחיינו שלנו, כאשר אנו הופכים שקופים יותר ויותר לתאגידים חזקים ולמוסדות ממשלתיים שהופכים לנו אטומים יותר. “

VPN יסייע בהגנה על פרטיותך

יש הרבה יתרונות פרטיות ל- VPN, שבלוג זה כיסה פעמים רבות. אפילו טוב יותר, נתב ExpressVPN מעניק הגנה ל- VPN לכל מכשיר המאפשר Wi-Fi, אפילו כאלה שבדרך כלל לא יכולים להריץ תוכנת VPN, כמו PlayStation, Xbox, TV, וכל המכשירים החכמים שלך..

זהו עולם חדש ואמיץ שאנו נכנסים אליו, בו ניתן לאחסן את הכל ולהשתמש בו כדי להזיק לנו. וודא שאתה יודע למה נרשמת. ואל תוותרו יותר מדי לטובת נוחות כה קטנה.

ההגדרה אינטרנט של דברים: הסבר פשוט
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.