הגן על הבנקאות המקוונת שלך

מחשב נייד עם מנעול ירוק ועליו שלט דולר.

אין צורך בהסבר נוסף מדוע פרטי הבנקאות המקוונים שלנו חשובים. אנו שומרים את הכסף שלנו שם, ואם חשבונותינו לא היו זמינים לזמן קצר, או שאנו מאבדים גישה אליהם, זה עלול להזיק למדי.

בנוסף לאובדן הכסף שהרווחת קשה, חשבון בנק אבוד יכול להיות חוסר יכולת לשלם מיסים, ביטוח או דמי בית ספר, מה שעשוי להשפיע לרעה לרעה על חיינו.

להלן כמה צעדים שתוכלו לנקוט בכדי להגדיל את חשבונכם כך שהבנק שלכם לא יינעל אתכם, וכדי למנוע ממישהו לגשת לחשבונכם בהונאה..

1. אל תשתמש שוב בסיסמאות

כשמשתמשים באותה סיסמה במספר אתרים, לוקח רק אחד מהם להיות מנוהל על ידי מישהו זדוני או לא כשיר והסיסמה שלך עשויה להיות זמינה לציבור. עבריינים ישתמשו בסיסמאות שהודלפו מאתרים פחות מאובטחים וינסו אותם מול מוסדות פיננסיים שונים.

יתכן שזה אפילו לא יהיה הכרחי שהסיסמה שלך תהיה זהה לבנק שלך. אם הטקטיקה שלך היא להשתמש בווריאציות קלות שלה באתרים שונים, סביר להניח שתישאר פגיעה.

עדיף להשתמש במנהל סיסמאות כדי ליצור סיסמאות חזקות, ייחודיות ואקראיות. ככה גם לא תהיה לך בעיה לעמוד בדרישות הסיסמא הארוכות של הבנק שלך (כגון מספר תווים מקסימלי ומינימלי ושימוש בתווים מיוחדים).

2. השתמש באימות דו-גורמי המוצע

גם אם המוסד הפיננסי שלך אינו זקוק לכך, השתמש בכל אמצעי אימות דו-גורמים זמינים. ההסדרים המדויקים מתי להשתמש בגורם השני שלך לאימות עשויים להיות שונים, בין אם זה בכל פעם שאתה מתחבר, כל 30 יום, או בכל פעם שאתה נכנס ממיקום או מכשיר חדש..

באופן אידיאלי תוכלו להשתמש בגורם שני מבוסס-אפליקציה או מבוסס חומרה. אם עליך להשתמש במספר טלפון סלולרי, וודא שהוא מאובטח כראוי, כמתואר בשלב הבא.

3. אבטח את הדוא"ל ומספר הטלפון שלך

חשוב מאוד לאבטח את מספר הטלפון הנייד ואת כתובת הדוא"ל שלך הקשורה לחשבון הבנק שלך. במקרים רבים, מישהו השולט במספר הטלפון או בכתובת הדוא"ל שלך עשוי להחזיק מספיק מידע כדי להתחזות לך, למשל, באמצעות מידע אישי המאוחסן בחשבון הדוא"ל שלך. הם גם יוכלו לקבל קודי אישור, עדכונים ושיחות מטעמך.

כדי לאבטח את חשבון הדוא"ל שלך:

  • ודא שיש לו סיסמא ייחודית, חזקה ואקראית
  • השתמש באימות דו-גורמי, באופן אידיאלי באמצעות אפליקציה או התקן חומרה
  • סקור את כל היישומים שיש להם יכולת לראות את הפעילות שלך

כדי לאבטח את מספר הטלפון שלך:

  • בקש מנעול בחשבונך אצל ספק הטלפון שלך
  • קבע דרישת קוד PIN לפני שניתן יהיה לעבור או לשכפל מספר
  • השתמש במספר שנפרד מראש בתשלום כדי לקבל הודעות 2FA שאינך מתקשר לאחרים

4. להיות מודע לדייג

אפילו בעת שימוש בסיסמה חזקה ואימות דו-גורמי, עדיין קיים סיכון שתוכל למסור את הסיסמה שלך בשוגג לאתר הונאה. במקרים כאלה, אימות דו-גורמי עשוי לא להגן עליך, אלא אם אתה משתמש בפתרון חומרה.

הסיבה היא שכל אתר דיוג עשוי לנסות בזמן אמת לנסות את הסיסמה שלך באתר שהם מתחזים, ואז להעביר אליך את בקשתם לקוד גורם שני. כשאתה מזין את הקוד שלך לאתר המזויף, הם יכנסו לזה האמיתי ויקבלו גישה.

  • השתמש בסימניות כדי לנווט לשירותים הפיננסיים שלך, במקום לעקוב אחר קישורים או להשתמש ב- google
  • היה חשדן בכל דוא"ל שאתה מקבל. גם אם הדוא"ל שתקבל עשוי להיות לגיטימי, אל תעקוב אחר הקישורים או השב אליו. היכנס תמיד לשירות דרך סימניות וחפש את התקשורת שם
  • השתמש במנהלי סיסמאות כדי למלא סיסמאות באתר באופן אוטומטי במקום להזין אותן בעצמך. אפילו אם אין בכך אחריות של 100%, מנהל הסיסמאות עשוי לתפוס שאתה נמצא באתר דיוג לפני שתעשה זאת
  • השתמש באסימוני גורם שני מבוסס חומרה (כגון תקן U2F) כאשר הוא זמין. האסימון יאמת שהחיבור נוצר לאתר הנכון

5. השתמש ב- VPN כאשר בחו"ל

מוסדות פיננסיים רבים יסגרו את חשבונותיך אם הם חוששים שמישהו אחר ממך לא ניגש אליהם. אינדיקציה לפעילות הונאה עשויה להיות כניסה ממקום יוצא דופן. סיבות אחרות יכולות להיות שאתה ניגש לשירות ממדינה אמברגרטית, שיש בה המון.

בעוד ששימוש ב- VPN עצמו עלול להיתפס על ידי השירות הפיננסי שלך כחשוד, סביר להניח שהוא עדיף על פני כניסה ממדינה חדשה או ממוצא. בחר מיקום VPN ליד הבית הרגיל שלך, או אידיאלי התחבר תמיד מאותו מיקום VPN.

6. אל תפחד לנעול את חשבונך

אם אתה חושש מאחרים שיגשו לחשבון שלך באופן לא חוקי, אל תהסס לפנות למוסד הפיננסי שלך ולבקש שיושמו הגבלות נוספות על חשבונך. בנקאות טלפונית, למשל, היא תכונה מעט-שימוש שאנשים רבים אינם יודעים שיש להם, והיא עשויה לאפשר לאנשים לגשת לחשבונך ולרוקן אותו. אך אתה יכול לבקש שהבנקאות הטלפונית יושבתו.

באופן דומה, אתה יכול לבקש ממוביל הטלפון הסלולרי שלך להקשות על כל אחד לנווט את המספר שלך או לייצר קוד PIN נפרד בעת התקשרות עם תמיכת הלקוחות שלהם. ההגבלות עשויות לכלול רק אפשרות לאפשר העברת מספר בחנות פיזית לאחר הצגת מזהה תקף, ולא דרך הטלפון או האינטרנט.

ההגנה היא הטובה ביותר

נכון ששירותים פיננסיים מבוטחים ועשויים להיות אחראים אם יתברר שהם נתנו לרמאים גישה לחשבונך. אך במקרים רבים יתכן והדבר תלוי בך להוכיח שנפרצת, או להסתכן באובדן הגישה לחשבונך במשך זמן רב.

במאמץ מועט יחסית אפשר להגדיל מאוד את העלות הנחוצה כדי לתקוף את החשבונות הפיננסיים שלך. רק כמה צעדים ישפרו מאוד את האבטחה שלך וישימו את דעתך בנוחות.

הגן על הבנקאות המקוונת שלך
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.