סודיות קדימה מושלמת הופכת את ההצפנה לבטוחה יותר

ExpressVPN: סודיות קדימה מושלמת

פרוטוקולי הצפנה שומרים על בטיחותך ותקשורתך פרטית. אפליקציית צ’ט מאובטחת תצפין שיחות, ו- HTTPS מאבטח אתרים (מצוין על ידי נעילה ירוקה בסרגל הדפדפן שלך). שירות VPN עוטף שכבה נוספת של הצפנה סביב כל הקטעים והבתים.

טכניקת ההצפנה משתמשת במתמטיקה כדי להבטיח שרק המקבל המיועד יוכל לפענח נתח גדול של ג’יבריש למידע קריא. הסוד השמור ביותר של כל ערוץ מוצפן הוא מקשי ההצפנה, שמצפינים או מפענחים את הנתונים.

סודיות קדימה מושלמת מבטיחה שמפתחות הצפנה שנפגעו או נגנבו לא ישפיעו על אבטחת התקשורת בעבר או בעתיד. ללא סודיות קדימה מושלמת כל פשרה מערכתית רגעית – למשל זיהום זדוני או גרזן ממוקד – עלולה לחשוף את כל הנתונים שהועברו על ידי המשתמש הן בעבר והן בעתיד..

ExpressVPN משתמש בסודיות של קדימה מושלמת כברירת מחדל.

מפתחות הצפנה סטטיים

במערכות הצפנה פשוטות יותר, מפתחות נוצרים ונמצאים בשימוש חוזר לאורך זמן לצורך אחסון ותקשורת.

כאשר יש לאחזר מידע לאחר העברתו, למשל באמצעות דואר אלקטרוני או קובץ, עדיף שמפתח ההצפנה המשמש להצפנת המידע עדיין זמין.

כלי הצפנה פופולריים כמו PGP (או GnuPG) משתמשים במפתחות הצפנה סטטיים כדי להצפין קבצים ודוא”ל או כדי לחתום על תוכניות מחשב. יש לציין כי פייסבוק משתמשת בהם בכדי לשלוח אליך הודעות דוא”ל בלתי ניתנות לביצוע.

החיסרון הגדול של מפתחות ההצפנה הסטטיים הוא שאם לא תשנה מקשים באופן קבוע, האקר צריך רק להתפשר על מפתח בודד במחשב שלך כדי להתפשר על כל הקבצים והמיילים המוצפנים שלך. גם אם היית מחליף מפתחות באופן קבוע, עדיין סביר להניח שתשמור על המקשים הקודמים למקרה שתצטרך לגשת לדוא”ל או קבצים ישנים.

ExpressVPN משתמש במפתחות הצפנה דינמיים לצורך סודיות מושלמת

לא כל הנתונים דורשים נגישות עתידית. כשאתה פותח אתר מוצפן HTTPS, הדפדפן לא צריך לאחסן את הנתונים המוצפנים לאורך זמן. אחרי הכל, אתה תמיד מסוגל לבקש מחדש את אותו הדף או לשמור עותק ממנו באופן מקומי.

חיבורי VPN דומים מאוד בכך שאין צורך לאחסן או לגשת מחדש למידע המועבר. ובעוד אין כל ערובה לכך שמתווכים כמו ספקי שירותי אינטרנט (ספקי שירותי אינטרנט) או ממשלות לא ישמרו עותק של הנתונים המועברים המוצפנים, פרפקט פורוורד סודיות הופך את המידע לחסר תועלת ככל האפשר.

בכל פעם שאתה מתחבר לשרתי ExpressVPN, האימות של אישור האבטחה מאומת. לאחר אימות, משא ומתן על מפתח הצפנה ייחודי באמצעות החלפת מפתחות כמו דיפי – הלמן.

למד כיצד אפליקציית ExpressVPN מאמתת שהיא מדברת עם השרת הנכון.

כל חיבור ExpressVPN משתמש במפתח אחר, כך שבמקרה הסביר שמישהו פרץ את המכשיר שלך או שרת ExpressVPN וכבר הקליט נתונים גולמיים מוצפנים שהועברו על ידך, הם עדיין לא יוכלו לפענח את המידע. מפתחות הצפנה דינאמיים מנקים או מתחדשים לאחר סיום החיבור, או כל 60 דקות כדי להגן על חיבורים ארוכי שנים.

סודיות קדימה מושלמת הופכת את ההצפנה לבטוחה יותר
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.