אדרת הפושע: תפקידו החדש של ביטקוין בתוכנות כופר

אדרת הפושע: תפקידו החדש של ביטקוין בתוכנות כופר

יש מסורת בשיטור, המפופחתת על ידי כל אנשי הנשיא – לחשוף פעילות פלילית, אתה עוקב אחר הכסף. אחרי הכל, מדובר בכסף שמניע את הרוב המכריע של הפשע, במיוחד כשמדובר בהונאה וכלי תוכנה כופר.

אז אתה מתחקה אחר השביל שהשאיר הכסף וזה מוביל אותך ישירות לדלת הפושע.

אבל יש בעיה – ולצערי זו בעיה של היצירה שלנו.

הבעיה היא ביטקוין.

כיצד שילם המגזר הציבורי האיטלקי את המחיר לביטקוין

מוקדם יותר השנה, כמה משרדי מועצה בכל רחבי איטליה מכוונו על ידי תוקפים המשתמשים בתוכנת כופר.

Ransomware הוא המקבילה המקוונת לסחיטה. לאחר התקנת הטרויאני, לעתים קרובות באמצעות קבצים מצורפים לדוא”ל תמימים לכאורה, הקבצים ננעלים מאחורי מסך התזה או באמצעות הצפנה.

משם, התוקפים דורשים כופר בהבטחה כי לאחר ששולם הדבר, פענוח הקבצים.

כשמשרדים במגזר הציבורי האיטלקי מצאו את עצמם לא מסוגלים לשלם חשבונות, לעבד מסמכים ולהנפיק תעודות, הכל נבלם. פעולותיהם היו תלויות בנתוניהם.

מפתיע, אם כן, שפקידים מיהרו לשלם את העמלות המבוקשות. במקרה זה, שכר הטרחה היה שווה ערך ל -400 אירו, כאשר האיום של שכר הטרחה יוכפל אם הוא לא ישולם.

אבל התוקפים לא ביקשו אירו. הם לא ביקשו דולרים.

הם ביקשו ביטקוין.

מטבע לפשע

מטבע מבוזר ללא מעורבות מצד בנקים או ממשלות, ביטקוין ידוע באופיו הפרטי. הכספים מועברים ישירות מארנק ביטקוין אחד למשנהו, ללא צורך בחשיפת נתונים אישיים כמו שמות או כתובות ליצירת קשר.

על ידי עיצוב זה מאובטח להפליא. כל ארנק מורכב מצמד מפתחות אימות ציבוריים-פרטיים, וכדי לבצע תשלום, יש לתת רק את המפתח הציבורי.

אך בעוד שפרטיות וביטחון זה יתרון עצום עבור רובנו, זה יתרון גם לעבריינים.

בזכות ביטקוין, התוקפים שכוונו למגזר הציבורי האיטלקי יכלו לקבל כספים באנונימיות מוחלטת. אין כסף לעקוב. אין דרך לאתר אותם.

למעשה, התוקפים היו כה בטוחים שהם הציעו תמיכה לפקידים שלא ידעו להשתמש בביטקוין. הם חרגו מהמתקפה כדי להציע קווי תקשורת – מכיוון שווקטור ההתקפה שלהם ובחירת המטבע שלהם נתנו להם ביטחון מוחלט.

ביטקוין: זה לא רע!

כמובן, ביטקוין איננו רק שימורם של עבריינים המחפשים דרך בלתי ניתנת להעברה להעברת כסף. למעשה, זה משקף את עתיד הכסף לכולנו.

ביטקוין קבע תקדים למטבע מבוזר, ואף שחלק גדול מהצמיחה של ביטקוין הוא תוצאה של ספקולנטים בשוק, לא ניתן להכחיש שהמטבע הדביק גם משתמשים לגיטימיים. עמלות נמוכות יותר, שליטה מלאה וביטחון חזק – מה לא לאהוב?

כיום, מספר מטבעות חלופיים צומחים בפופולריות רבה, ביניהם Litecoin, Peercoin ו- Namecoin. אפילו JPMorgan Chase הגישה פטנט על פיתרון מטבע דיגיטלי משלה.

גם אם בועת הביטקוין תתפוצץ, העברה כספית זו של עמיתים לעמית היא כאן כדי להישאר.

ותורים הדדים

תקופת ירח הדבש באינטרנט הסתיימה. החידוש התבלה וכיום הרשת העולמית היא דרך חיים.

עם זאת, רבים מאיתנו תוהים כיצד אנו יכולים לחיות חיים דיגיטליים – בהם כל הנתונים שלנו זורמים הלוך ושוב ברחבי האינטרנט – מבלי להתפשר על האבטחה והפרטיות. למעשה, ExpressVPN אפילו מציעים ביטקוין כאמצעי תשלום עכשיו.

פתרונות באים והולכים. האבטחה משתפרת, חזקה יותר וקלה יותר לשימוש.

אבל הסיכון הוא זה: כשאנחנו ממשיכים לחפש פרטיות, אנו יכולים להעביר אותה לאנשים שאנחנו מעדיפים להמשיך להיחשף אליהם.

אדרת הפושע: תפקידו החדש של ביטקוין בתוכנות כופר
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.