חולה ועייף: תוכנה זדונית אבולה עושה את הסיבוב

חולה ועייף: תוכנה זדונית אבולה עושה את הסיבוב

מה הסיכוי שלך להידבק באבולה, החום הבלומי הנורא שמתפשט במערב אפריקה? למרות הסיקור התקשורתי האחרון התשובה נמוכה ביותר מכיוון שהנגיף אינו מוטס. כפי שמציין מאמר Vox שפורסם לאחרונה, סביר להניח שאתה קורבן "טיפ-אובר", וזה מה שקורה כאשר רהיטים או מכשירים כבדים נופלים והורגים אותך - 30 אנשים בשנה בארצות הברית מתים מ ה"איום "הזה.

התפיסה הציבורית, בינתיים, גורסת כי אבולה מגיעה ובאה בקרוב. לכן אין זה מפתיע שקבוצה של האקרים מינופה את הבהלה של אבולה כדי להפיץ תוכנות זדוניות חדשות - זה נכון, האנושות גרועה בדיוק כמו שתמיד דמיינת. הנה למה להיזהר.

מי?

על פי The Verge, הרמאים משתמשים בכמה מקורות למראה לגיטימי במטרה לגרום לך לפתוח מיילים עמוסי תוכנות זדוניות. המדאיגים ביותר מגיעים לכאורה באדיבות ארגון הבריאות העולמי (WHO) וטוענים שהם "טיפים בטיחותיים" למאבק בהתפשטות אבולה. הודעות דוא"ל אלה מכילות ככל הנראה גרסה של ה- DarkComet Remote Access Trojan (RAT), המעניקה לתוקפים גישה לקבצים שלך, למצלמת הרשת, לסיסמאות וכמעט לכל דבר אחר במחשב שלך. מה שכן, זה יכול להסתיר מרוב תוכנות האנטי-וירוס.

הודעות דוא"ל אחרות מגיעות מ"ממשלת מקסיקו ". ככל הנראה, גורמים רשמיים במקסיקו מודאגים כל כך מחולי האבולה בטקסס הסמוכה, עד שהם מפזרים משתמשים אמריקאים בדוא"ל כיצד "לרפא" את המחלה. אלה מגיעים עם הוראות מפורטות להפעלת פונקציית המאקרו של Microsoft Word, המשמשת אז להורדת קובץ מצורף לתוכנה זדונית. התוקפים האלה לא מסתפקים רק בפריצה למחשב שלך, גורמים לך לבצע חלק מהעבודה.

מעניין גם עד כמה רבים משורות הנושא של הדוא"ל לוכדות את חששות האבולה הנוכחיים. לדוגמה:

  • מה שאתה באמת צריך לדעת על התפרצות האבולה הקטלנית
  • התראת בריאות מזעזעת: מרפא סודי לאבולה?
  • התראת CDC: 1.4 מיליון נפגעי EBOLA עד ינואר?
  • מזונות GMO ראשונים, כיום אבולה. מה שאובמה לא רוצה שתדע

למרבה המזל, חברת האבטחה Trustwave אומרת כי קמפיין התוכנה הזדונית הוא בנפח נמוך למדי, אך זה לא משנה עובדות: משתמשים חולים ועייפים מלהונאה..

נורא תמיד

ונחש מה? זו אינה הפעם הראשונה שתוקפים משתמשים בטרגדיה ובמחלות כדי לגנוב סיסמאות ונתונים אישיים אחרים. בחודש מרץ מינו הרמאים את האינטרס הציבורי בהיעלמות טיסת מלזיה איירליינס MH370, ויצרו פוסטים מזויפים בפייסבוק שטענו כי המטוס התאושש בברמודה. כאשר משתמשים לחצו על סרטון שמתיימר להציג את ההצלה הדרמטית הם הופנו לראשונה "לחבב" את דף ההאקרים ואז הורידו צופה בווידיאו שהיה - ניחשתם נכון - תוכנה זדונית.

בשנת 2009, התוקפים יצרו קמפיין דואר אלקטרוני שהתרכז סביב פרוץ H1N1. משתמשים קיבלו הודעה כי הם נבחרו לתכנית חיסונים ממשלתית ואז הופנו לאתר CDC למראה לגיטימי, שם הם הזינו בשמחה כל מיני מידע אישי. ובשנת 2005, פאניקת שפעת העופות הובילה להתקפת תוכנה זדונית באמצעות מסמכי Word שהכילו כביכול מידע קריטי על המגיפה. עם פתיחתו, המסמך התקין את ה- Ranky-FY Trojan, שאיפשר לשחקנים זדוניים לשלוט בכל מחשבים נגועים.

נעל אותו

כאשר הרמאים תמיד מחפשים את הבהלה הגדולה הבאה, איך אתה נשאר בטוח? ראשית, עשה לעצמך טובה והתחל להריץ VPN מאובטח בכל פעם שאתה מתחבר. בטח, זה לא יגן עליך מללחוץ על משהו מגוחך אבל זה תוקף נכות תוקפנית המחפשות לרגל אחר מה שאתה עושה באינטרנט ואז ליצור התקפת דיוג מבוססת התנהגות. אולי אתה גר בטקסס; אולי אתה מודאג מאבולה ורוצה לדעת יותר, אך אל תסגיר זאת לתוקפים זדוניים: כבה את הקשר שלך והצפין את הנתונים שלך.

כמו כן, אל תפתח דבר שמכיל את המילים "SHOCKING", "ALERT" או למען הסדר "OBAMA" בשורת הנושא. אם אתה סקרן מה כלול בהודעת הדוא"ל בצע חיפוש מהיר - אתה תציג מידע שימושי או תזהיר אותך מכיוון שזו הונאה.

רוצים להישאר בטוחים? אבטח את החיבור שלך, אל תיקח פיתיון של הונאה - ואולי התרחק מטלוויזיות גדולות ומאוזנות באופן מדויק.

חולה ועייף: תוכנה זדונית אבולה עושה את הסיבוב
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.