גניבה מהשמיים: האם גניבת נתוני הטלפון הסלולרי יכולה להשפיע עליך?

גניבה מהשמיים: האם גניבת נתוני הטלפון הסלולרי יכולה להשפיע עליך?

עכשיו כשסמארטפונים נמצאים בכל מקום, קל לשכוח כמה הם באמת מדהימים. כשאתה לוקח רגע לחשוב על כל מה שסמארטפון יכול לעשות - החל מארגון פנקס הכתובות שלך לדאגה לבנקאות שלך - זה כמעט לא מאמין.

אך כל הפונקציונליות הקיימת במכשירים הקטנים והגדולים שלנו תלויה בנתונים. לרוע המזל, המכשירים האלחוטיים המחוברים כל הזמן נמצאים גם בהם סיכון הבטיחות של הנתונים שלך.

רק תשאלו את ה- NSA.

ארגזי העפר מבצעים עבודה מלוכלכת

על פי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, ה- NSA מנהל פרויקט סודי עם משרד המשפטים, תוך שימוש במטוסי ססנה בכדי ליירט נתונים המועברים מטלפונים סלולריים ומכשירים אלחוטיים..

המטוסים, המכונים בחיבה 'ארגזי עפר', מצוידים במכשירים המיועדים לחקות מגדלי טלפון סלולרי. המגדלים המזויפים האלה מקבלים את כל הנתונים הנכנסים בטווח נתון - וזו בדיוק הסיבה שהם יוצרים נושא פרטיות מורכב.

רובנו שמחים מהרעיון שפושעים וטרוריסטים צריכים לוותר על הזכות לפרטיות. יירוט קריאותיהם מאפשר לאסוף ולנתח ראיות מכריעות, מניעת פשע ותמיכה בהליכים משפטיים.

אבל כאשר "ארגז עפר" עף בשמיים, הוא אינו אוסף קבוצות נתונים ממוקדות - הוא תופס ככל יכולתו. לטענת המבקרים, הנתונים הלא רצויות מושלכים אז.

גישה שמיכה זו לאיסוף מודיעין אינה חוקית. כמובן שמשרד המשפטים מכחיש שהוא קיים.

בתוך כך, גורם אנונימי המדווח על ידי USA Today טוען כי התוכנית גדולה מספיק בכדי לכסות את כלל האוכלוסייה של ארצות הברית.

יירוט קל

טבעי יהיה להניח כי הטלפונים הסלולריים אינם מטבעם חסרי ביטחון, מכיוון שהנתונים מועברים באופן גלוי באוויר. אולם בעוד הטלפונים הסלולריים משדרים נתונים באופן אלחוטי, היירוט כי האות האלחוטי קשה.

על ידי עיצוב, Bluetooth הוא סוג שניתן לראות בקלות של אות רדיו, ופשוט יחסית ליירט. עם זאת, רוב המכשירים מגבילים את הגישה לנתונים הזמינים דרך חיבורי Bluetooth, מה שהופך את זה לסיכון זניח עבור רובנו.

לעומת זאת, הרבה יותר מורכב ליירט אות 4G, 3G או GPRS. הטכניקה היעילה ביותר היא בדיוק זו ששימשה לכאורה סוכנויות מודיעין - העמידה פנים שהיא מגדל טלפון סלולרי. למעשה, כשאתה מחקה מגדל טלפון סלולרי, אפילו קידוד נתונים לא יעזור.

זה דורש השקעה של זמן וכסף במחקר ופיתוח. זה אומר לבנות מכשיר פיזי חכם מספיק כדי להערים טלפונים סלולריים ליצירת חיבורים פתוחים.

אבל ברגע שמגדל חיקוי פועל, איסוף נתוני שיחה הוא ללא מאמץ. האמת המפחידה היא שלפושעים יש מספיק רווח ליירט את הנתונים שלך שפיתוח מגדל שקר שווה את ההשקעה.

הגן על נתוני הטלפון הנייד שלך

למרות שהחיבור למגדל טלפון סלולרי מזויף הוא סיכון רציני לנתונים שלך, זה לא סיכון שרובנו נתמודד מיום ליום. אך אין זה אומר שהנתונים שלך מאוחסנים בבטחה במכשיר שלך.

האיום הגדול מכולם הוא הנתונים שאנו שולחים דרך האינטרנט. אחרי הכל, כשאתה מקוון להשתמש באפליקציה או מבקר באתר אינטרנט, אתה מעביר מידע דרך שרשרת של שרתים שונים - לא כולם מאובטחים ומאומתים. אתה משאיר מסלול בכל מקום שאתה הולך, וכל נתונים שאתה משתף חשוף פוטנציאלי.

לבסוף, זכור כי הרוב המכריע של הפרת נתוני הטלפון הסלולרי אינו בא כלל מהעברה. זה כאשר המכשיר כולו מועבר לפושע.

כדי להגן מפני גניבה פיזית, הקפד לנצל את כל אמצעי האבטחה המשולבים כולל סיסמאות, הצפנה ותכונות מחיקה מרחוק. אם אתה מוכר את המכשיר שלך, שחזר אותו לברירת המחדל של היצרן כדי להסיר את הנתונים שלך לחלוטין.

וכל מה שאתה עושה עם המכשיר שלך - בין אם אתה שולח דוא"ל, מבצע שיחות או גולש באינטרנט - תמיד היה מודע לחיבורים האלחוטיים שאתה פותח ולנתונים שאתה יכול לשלוח.

גניבה מהשמיים: האם גניבת נתוני הטלפון הסלולרי יכולה להשפיע עליך?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.