קספרסקי רואה הזדמנות באינטרנט לאיומים

אינטרנט קספרסקי של דברים באינטרנט של איומים

יו"ר ומנכ"ל מעבדת קספרסקי יוג'ין קספרסקי שהה בשבוע שעבר בבוסטון בכדי לחגוג עשור לחברה שלו בארה"ב..

כשהיה שם, הוא דיבר עם "בוסטון גלוב" על האופן בו הוא רואה את ארץ החופש כהזדמנות ענקית לעסק שהקים יחד עם גרושתו נטליה קספרסקאיה בשנת 1997..

הסטודנט הקריפטוגרפי לשעבר רואה ערך עסקי במהלך המהיר לאינטרנט של דברים שכן יותר ויותר מכשירים מוסיפים קישוריות לאינטרנט למערכות התכונות שלהם..

אמנם ריבוי הטלוויזיות, המקררים והטלפונים החובקים ברשת מציעים מכירות חדשות ליצרנים וניתן לטענתם בתכונות חדשות ומעניינות לצרכנים, אך הם גם פותחים בפניכם עולם חדש לגמרי של הרס סייבר ופלישת פרטיות לכל מי שמצער להיתפס על ידי מוגן גרוע מוצר.

במהלך הראיון לגלובוס, קספרסקי הדהד מחשבות שאנו רואים לעתים קרובות באים לידי ביטוי סביב קהילת האבטחה בתחום ה- IT - כי קיימת מודעות הולכת וגוברת לנושאי אבטחה, אך אנשים, חברות ומדינות מפחדות, ואינם מסוגלים להבין כיצד לטפל בדאגותיהם..

הבעיות העיקריות, לדבריו, היו שהמדינות לא פיתחו אסטרטגיות אפקטיביות להתמודדות עם האיומים שעומדות בפנין, ובמקום שהמודיעין היה זמין, הן התאמצו לחלוק את זה עם שכניה.

בעולם העסקי, קספרסקי הצביע על חקיקה כנקודת חסימת פוטנציאל נוספת. אמנם ישנן סיבות טובות מאוד לכך שתעשיות כמו בריאות מחוקקות פרטיות הדוקה במקום זהה, הוא אמר, מהווה אתגר בכל הנוגע לעדכון האבטחה של מערכות..

החשש הנוסף בעולם התאגידי, לטענת קספרסקי, הוא היעדר אנשי מקצוע בתחום אבטחת המידע הנשכרים על ידי רוב החברות..

תצפית כזו כמעט אינה חדשות. התעשייה מדגישה כבר שנים את הצורך באנשי אבטחה מומחים נוספים, אך תיקון זה לא יהיה קל. אפילו הגדול בתאגידים נאבקים בגיוס, הכשרה ושמירה על מועמדים בסטנדרט הנדרש בגלל מחסור עולמי בכישרון זמין - מצב שנראה שמחמיר ולא משתפר מדי שנה..

אז מה היא התשובה?

בהתחשב בעובדה שעצירת פושעי סייבר הייתה בלתי אפשרית, השקפתו הפשטנית למדי של קספרסקי, בהתחשב באתגרי הגיוס, היא שחברות "יעלו את הגרזן יותר מהנזק האפשרי".

כדי להשיג זאת הוא אמר שצריך להגדיל את האבטחה כדי להקשות על ביצוע ההתקפות, זמן רב יותר ובסופו של דבר יקר יותר עבור מבצעי הפעולה..

בעוד שהחברות הגדולות ביותר יכולות למשוך את הכישרון הטוב ביותר ולעסקים בגודל בינוני ככל הנראה יש אפשרות להחזיק בחברת תוכנות זדוניות שממצאות קבוצות רוסיות משוואת, אך קשה יותר לאתר את הפיתרון עבור חברות קטנות יותר ואנשים פרטיים..

הימים שבהם ניתן היה להניח בבטחה שתוכנות זדוניות, התקפות דיוג והתקפות ממוקדות היו משהו שרק הנערים הגדולים היו צריכים לדאוג לו הם כבר מזמן נעלמו.

אפילו הפירמות הקטנות ביותר מופרות והעלויות עלולות להיות קטסטרופליות, בדרך של שעות אבודות, עלויות ניקיון, תיקון, ובמדינות מסוימות, עונשי חקיקה על אובדן נתונים.

מה שמכונה Internet of האיומים של קספרסקי לא ישנה את הדברים לטובה. נהפוך הוא, הוספת מכשירים המחוברים לאינטרנט יותר למקום העבודה רק תגביר את האתגרים והסיכונים העומדים בפנים מדי יום, במיוחד בארגונים שכבר נאבקים עם מדיניות הבאת מכשירים משלך (BYOD) והנושאים הנוספים הנגרמים כתוצאה מאימוץ עובדים. של 'צל IT'.

גם משתמשי הבית לא יניבו הרבה יותר טוב - בהתחשב בעובדה שכבר ראינו בוט זבל בקירור וטלוויזיות רואי-שמיעה - כמה זמן אתה חושב שזה ייקח עד שגופני הכושר שלך יכתיבו את עלויות פוליסת הביטוח שלך וזה שעון חדש ומבריק משתף אתכם פחות מאשר עם החברה שעיצבה אותו?

בהחלט יש הזדמנות באינטרנט לאיומים, אך השאלה היא ... מי באמת יועיל?

תמונה ראשונה: מועדון הצילום viperagp / Dollar

קספרסקי רואה הזדמנות באינטרנט לאיומים
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.