הצעת חוק חקירה של סמכויות חקירה בבריטניה: 3 השלכות על פרטיותך

הצעת חוק מעצמות החקירה, הפרלמנט הבריטי, נובמבר 2016.

ב- 16 בנובמבר אישר בית הלורדים את הגרסה הסופית של הצעת החוק לחוק מעצמות החקירה. כינוי "אמנת סנופר,הצעת החוק תרחיב את יכולות המעקב של רשויות אכיפת החוק והמדינה לרמות שמעולם לא נראו בדמוקרטיה מערבית.

הצעת חוק סמכויות החקירה: סיכום

בית הלורדים ובית הנבחרים סקרו במשותף את הצעת החוק למעצמות החקירה, והעניקו לו איזושהי דרגה רצינית. למעשה, הצעת החוק מחייבת ספקי שירותי אינטרנט וחברות טלפון לשמור רשומות על נתוני הגלישה של לקוחותיהם עד שנה. יתר על כן, הרשומות הללו יהיו נגיש לעשרות רשויות ציבוריות בעת מתן צו.

מהן ההשלכות של הצעת חוק כל כך שנויה במחלוקת? ExpressVPN בוחן את שלוש ההשלכות הגדולות ביותר של הצעת חוק חוק סמכויות החקירה עבור אזרחים פרטיים (כלומר אתה).

1. יותר מחלקות ממשלתיות עם המידע שלך = פחות פרטיות

המחלקה לתחבורה, מחלקת הבריאות, HMRC, NHS, סוכנות לתקני מזון, ועדת הימורים. מה משותף לקבוצה המגוונת הזו של סוכנויות ממשלתיות? תשובה: בקרוב הם (ורבים אחרים) יוכלו לגשת לכל הנתונים המאוחסנים במכשירים החשמליים שלך, עם מתן צו.

נכון לעכשיו, לפרלמנט ולבוחריהם ניתנת זכות לפרטיות במסגרת דוקטרינת וילסון. אולם על פי הצעת החוק החדשה, שיחות בין חברי הפרלמנט ובוחריהם ככל הנראה לא יהיו חשאיות יותר.

קבוצות מודיעין לא יוכלו להקשיב לשיחות אלה ללא אישור מראש הממשלה ושופט בכיר, אך הצעת חוק סמכויות החקירה תפגע בסודיות המידע שלך - בין אם בחרת תחילה לחלוק אותו עם הממשלה או לא.

2. מכשירים ניידים עתידיים יהיו פחות מאובטחים

בעבר צרכנים יכלו לסמוך על יצרני מכשירים שיגנו על זכויותיהם הדיגיטליות. אפל, למשל, ידועה בזכות השימוש בה בהצפנת דיסק מלא וסירוב לבנות דלתות אחורית למעקב למוצרים.

אין כרגע פרטים כיצד ממשלת בריטניה תכריח חברות זרות כמו אפל לשתף פעולה עם הצעת החוק לחוק מעצמות החקירה. עם זאת, אפשרות אחת תיאורטית היא שחברות שלא יפיקו עיצובים תואמים יוכרזו כי מוצריהן יהיו בלתי חוקיים.

במילים אחרות, ככל הנראה מכשירים ניידים עתידיים יגיעו עם דלת אחורית המאפשרת פריצה על ידי גורמי אבטחה. ואם הממשלה יכולה לגשת למכשיר שלך דרך הדלת האחורית ההיא, אז ללא ספק כל צד שלישי בעל ידע טכני יכול.

3. פרטיות תלויה למשתמש, יותר מתמיד

ההשלכה הגדולה ביותר של הצעת חוק סמכויות החקירה היא זו יותר מתמיד, הפרטיות שלך באינטרנט נמצאת בידיך.

על פי הדיווחים, הצעת החוק פוטרת חברי פרלמנט, רופאים ועורכי דין, אך לא ברור כיצד תבדל בין התעבורה באינטרנט. ההגנה הטובה ביותר היא אפוא להיות מודע למה שאתה משתף בכל המכשירים שלך. במילים אחרות: אם אתה לא משתף אותו, אף אחד לא יכול להשיג את זה.

בהתאם לרעיון זה, היזהר משיתוף המיקום שלך באופן מקוון, אל תיגש לחשבונות האישיים שלך ממכונות ציבוריות / חיבורי Wi-Fi, וזכור להשתמש ב- VPN כדי לאבטח את שם החיבור לאינטרנט באופן אנונימי..

הגן על פרטיותך המקוונת מתוך אמנת Snooper

הצעת החוק לחיקוי מעצמות החקירה היא תזכורת שכולנו צריכים להגביר לצורך הפרטיות המקוונת. במקום לאפשר לסוכנויות ממשלתיות וליצרני מכשירים לגשת לנתונים שלנו ולקוות לטובים, עלינו לקבל מידע רשמי וחסידי קול לחופש דיגיטלי..

הנה כמה דברים שתוכלו לעשות היום:

  • שלב את עצות הפרטיות המובילות האלה בחיים המקוונים שלך
  • השתמש בכלי גלישה אנונימיים כמו דפדפן Tor
  • תמכו בקבוצות זכויות דיגיטליות כמו קרן האלקטרוניקה והמאבק למען העתיד
  • התחל דיונים להעלאת המודעות למעקב מוגבר על ידי הממשלה

איך אתה מרגיש לגבי בית הלורדים המאשר את הצעת חוק מעצמות החקירה? אילו צעדים אתה נוקט כדי להילחם למען הפרטיות המקוונת? שתף את המחשבות שלך למטה!

הפרלמנט הבריטי: ז'אן בופור / תמונות ברשות הרבים

הצעת חוק חקירה של סמכויות חקירה בבריטניה: 3 השלכות על פרטיותך
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.