כמה אפליקציות הכושר שלך פרטיות? 5 טיפים לשמירתם יותר

השעון החכם שלך הוא צופה בך

אפליקציות כושר יכולות סוף סוף לתפוס, אך הגדרות הפרטיות שלהם תקועות מאחורי קו הזינוק.

רק לפני מספר שבועות פרסם המחלקה לבריאות ושירותי אנוש ארה”ב דו”ח המפציר בחברות טק פופולריות להוסיף הגדרות פרטיות נוספות באפליקציות הבריאות שלהן..

בעוד כושר לביש כמו Fitbit במקור רק צעדים שהוקלטו, מכשירים חדשים יותר יכולים לרשום כל דבר, החל מהמיקום הגאוגרפי שלך ועד קצב לב, דפוסי שינה, קלוריות שנצרכו ועוד. זה עשוי להיות נהדר עבור משתמשים לעקוב אחר הרגלי הבריאות והתזונה שלהם, אבל זה אפילו טוב יותר עבור מפרסמים וחברות ביטוח.

תאר לעצמך חברה שיש לה יכולת לאשר או לדחות תביעה פשוט על סמך הרשומות של אפליקציית הכושר שלך … כן, זה אפשרי.

עבור אפליקציות מסוימות, זה הכושר הראשון, שנית פרטיות

להלן הדברים עוברים מפחידים להפחיד ממש: בדו”ח של Open Effect של קנדה ומעבדת האזרחים של אוניברסיטת טורונטו, מומחים הצליחו להראות כיצד האקרים לא יכולים רק לראות אילו נתונים אפליקציית הכושר שלך שולחת, אלא גם לשנות אותה.

הדו”ח, שכותרתו “כל צעד שאתה מזויף” קורא לחברות טק לכלול הגדרות פרטיות טובות יותר במכשירים שלהן. לדברי החוקרים:

“צרכנים ראויים לקבל מידע טוב יותר על הפרטיות ועל נהלי האבטחה של מערכות מעקב אחר כושר.”

ExpressVPN מסכים, לכן ערכנו רשימת טיפים שיעזרו לכם לשפר את פרטיותכם תוך כדי העבודה.

טיפ 1: השתמש בכינוי בעת יצירת פרופיל חדש

שעון החכם שלך עוקב אחריך, ועדיין לא ברור איזה מידע נשלח. כדי להגן על פרטיותך, ExpressVPN מציע שתשתמש בכינוי ליצירת פרופיל חדש באפליקציה שלך. כמו כן, כיבוי בלוטות ‘ושימוש בסיסמה חזקה יותר הם צעדים קלים שתוכלו לנקוט כדי לסכל את העוקבים.

טיפ 2: בדוק לאילו נתונים אפליקציית הכושר שלך יכולה לגשת ולמה היא חולקת

שיתוף כמה צעדים שעשית במהלך ארוחת הצהריים זה דבר אחד, אבל שיתוף תנועות המעיים הלא סדירות שלך אחרי קערת הטאקו בצהריים זה כנראה דרך, רחוק מדי. וודא שאתה יודע איזה מידע האפליקציה שלך משתפת, וודא שאתה מגביל אותו לכמה שפחות. אם אתה יכול, לדבוק בהגדרות הבסיסיות ולהגביל את הגישה לנתונים שאתה לא חושב שהאפליקציה צריכה.

טיפ 3: תמיד, עדכן תמיד את האפליקציות שלך

עדכונים חדשים מעצבנים, אך הם קיימים מסיבה כלשהי. בכל פעם שהאפליקציה שלך מבקשת ממך לעדכן את זה לרוב משתי סיבות: או שיש תיקון חדש לכיסוי פגם אבטחה, או שיש אפליקציה חדשה וטובה יותר זמינה. כך או כך, לוקח כמה דקות לעדכן את האפליקציה שלך הוא מחיר נמוך לשלם עבור הדחיפה הגדולה בפרטיות.

טיפ 4: ודא שהאפליקציות שלך משתמשות ב- HTTPS

בעוד שכמעט כל אפליקציית כושר משתמשת כיום ב- Wi-Fi כדי לשתף נתונים, אך לא כולם עושים זאת בשרת מאובטח. אי השימוש ב- HTTPS הוא טעות טירון, ו- ExpressVPN הופתע לראות כמה אפליקציות פופולריות, כמו Garmin Vivosmart, לא מצליחות להשתמש בה. וודא שהאפליקציה שלך משתמשת בשרת מאובטח כדי להעביר ולהקליט את הנתונים שלך. אם הם לא, יתכן שהגיע הזמן למצוא אפליקציה חדשה.

טיפ 5: בדוק מדי פעם אם הנתונים שלך מדויקים

בדוח שלמעלה, מומחים הצליחו ‘להערים’ על כמה אפליקציות לייצר נתונים כוזבים. זה לא יכול להשפיע רק על יעדי הבריאות האישיים שלך, אלא גם להשאיר את המידע שלך בגחמה של צדדים שלישיים. כשאתה מסתכל על הנתונים שלך, וודא שהמידע מדויק. אם זה לא, רוב הסיכויים שמישהו אחר עשוי להתמודד עם זה.

תישאר בכושר. הישאר בריא. הישאר פרטי.

זה לא שאתה צריך להימנע משימוש באפליקציות כושר – זה שאתה צריך לעשות זאת בזהירות.

ביצוע הטיפים לעיל יעזור לכם להישאר בכושר ובמקביל להישאר מאובטחים.

תמונה מוצגת: בטל את ההפשטה (התמונה נערכה)

כמה אפליקציות הכושר שלך פרטיות? 5 טיפים לשמירתם יותר
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.