פוקימון, לא! 9 נושאי פרטיות שיש לקחת בחשבון בעת ​​הפעלת Pokémon Go

סיפורי פוקימון

תוך מספר ימים בלבד מההשקה, Pokémon Go צברה משתמשים פעילים יותר מטוויטר, למרות שלא הייתה זמינה במקומות רבים בעולם. האפליקציה עורמה מיליוני אנשים לצאת החוצה ולשחק בסמארטפונים שלהם, ומפצירה אינספור סיפורים של מפגשים בלתי סבירים; חלקם מחממים את הלב, אחרים מפחידים.

פוקימון גו הוא לא משחק הריאליטי המוגבר הראשון, אפילו לא קרוב להיות המשחק המקוון המולטי-מרובה משתתפים (MMO), ובהחלט לא הראשון שמשלב בין שני הז'אנרים במכשיר נייד. אבל איכשהו אנו עומדים לחזות בתופעה המונית חדשה, אולי אפילו גדולה מזו של World of Warcraft בשנת 2004.

היזם שעומד מאחורי פוקימון גו, ניאנטיק, אינו חדש בשוק זה. נוסד בשנת 2010, הם גם פיתחו את המשחק המקוון-הפופולרי ביותר שהוגבר בעבר-מציאות-מאסיבי-מרובה-משתתפים ברשת, בשם Ingress, שיצא בשנת 2012. Ingress ראתה שני צוותים של אנשים אמיתיים נלחמים כדי לשלוט בערים על ידי לכידת פורטלים, קישורי כוח, ו- קווי אספקה, שהוגדלו למפה במסך הטלפון שלך.

אותם שחקנים גדולים שמאחורי אותה קציר נתונים ישן

Niantic היא חטיבת ספין אוף של אלפבית (לשעבר גוגל), והפיתוח שלהם בפוקימון גו הוכרז בשנת 2015, לצד השקעה של 30 מיליון דולר של נינטנדו. עם שתי חברות גדולות והשקעה אדירה מאחוריה, אין פלא שזו כבר הצלחה כה מסיבית.

ברגע ששוחרר פוקימון גו עלו חששות בנושא הפרטיות. האפליקציה מבקשת גישה נרחבת לטלפון הנייד שלך, כולל מצלמה, אחסון, GPS, Bluetooth, אנשי קשר, ובכן, כמעט כל דבר אחר.

בתחילה, האפליקציה אף ביקשה גישה מלאה לחשבון Google שלך, כולל הרשאה לקרוא את כל היסטוריית חיפוש הדואר שלך, לשלוח דואר לאחרים בשמך ולהציג את כל המסמכים בכונן Google שלך. Niantic מתעקשת שלא ניתן לגשת לנתוני משתמשים וכולה זו רק טעות גדולה, אך לא נוח לראות אפליקציה שיכולה ליצור פרופיל כה מדויק של היכן שאנחנו, מי אנחנו, ואפילו להטעות אותנו לצלם את הסביבה שלנו..

ExpressVPN לא יגיע ככל האומר שאומר כי Pokémon Go הוא קונספירציה של פסיכופים למעקב דיסטופי, אך זה בוודאות ישפיע חזק גם על אלה שאינם משתמשים באפליקציה - אולי מכיוון שהבית שלהם הופך להיות "Poke-" במשחק. חדר כושר. "ובטח שזה רק עניין של זמן עד שמישהו ייכנס ממש לפני המכונית שלך תוך ניסיון לתפוס את כולם.

פוקימון גו יכול לגנוב את חייכם (ודאגות פרטיות אחרות שיש לקחת בחשבון)

  1. אם כבר התקנת את Pokémon Go, עדכן אותו ברגע שאתה יכול. זה יתקן כמה בעיות ידועות המאפשרות לתוקף לקבל גישה לחשבון Google שלך.
  2. אל תתקין את Pokémon Go (או כל אפליקציה אחרת!) ממקורות לא ידועים פשוט מכיוון שהוא עדיין לא זמין באפליקציה שלך או בחנות Play. אלה מקורות לא ידועים מגיעים לרוב עם תוכנות זדוניות משולבות זה ירגל אחריך, יבצע שיחות יקרות או יחזיק את הנתונים בטלפון שלך כופר.
  3. אתה צריך חשבון Google או Pokemon.com כדי לשחק. אמנם בדרך כלל בטוח יותר להירשם בנפרד ולא לתת למפתחים גישה לחשבון Google שלך, אך אתה תמיד יכול לעשות זאת צור חשבון חדש למטרות כמו זה.
  4. היישום תמיד יודע איפה אתה. האפליקציה תעדכן את המיקום שלך ברקע, ויש אין לדעת כיצד מידע זה עלול לדלוף לחברים שלך, למעסיק שלך, או אפילו לבעלי כוונה זדונית. יתר על כן, פוקימון גו מתחייבת "לשתף פעולה עם אכיפת החוק" בתנאי השירות שלה, כך שתוכל להיות בטוח שכל מה שניתן להשתמש נגדך ישמש נגדך בבית משפט..
  5. אתה מגיש המון תוכן לשרתי אינטרנט, כולל תמונות מתוך הבית שלך ואזורים פרטיים אחרים. ExpressVPN לא אומר שהאפליקציה נוצרה בכוונה רעה, אבל אם מישהו כן רצה ליצור כלי ריגול דרקוני, זו הדרך לעשות זאת.
  6. לאפליקציה יש גישה להרבה מידע בטלפון שלכם. אם אתה מסוגל שחק פוקימון גו בטלפון נפרד, אנונימי, ואז לכו על זה. הרחק מהטלפון שמשחק המשחק שלך את התמונות, אנשי הקשר והצ'אטים הפרטיים שלך.
  7. אל תתנו לשכל הישר לעזוב אתכם. Pokémon Go לא אמור להוות תירוץ להכנס לאזורים לא בטוחים, אז אנא המשך להימנע מכבישים מהירים, מאתרי בנייה או מבנים נטושים - גם אם אתה מוצא או חושד שפוקימון נדיר מסתתר שם.
  8. הקפידו על שיתוף צילומי מסך, במיוחד אלה הכוללים מפות. הם יכולים לחשוף בקלות את מיקומך הפיזי ולהעמיד אותך בסכנה.
  9. קח איתך את החברים שלך לחיפוש Pokes. כשיש אנשים רבים סביבך לא מצמצם את הסיכוי שלך לתפוס פוקימון נדיר, אבל כשאתה עם אנשים שאתה מכיר פחות סביר שתשוטט לאגם, כביש מהיר, חור גדול עם קוצים בו, או ללכת לאיבוד באזור שאתה לא מכיר.

תיהנה עם הפוקימון שלך, אך הישאר בזהירות

משחקי ריאליטי מוגברים בטוחים שהם מהנים, ופוקימון גו הוא ככל הנראה המשחק המקוון הגדול ביותר המולטי-משתתפים הגדול ביותר שאי פעם ראה העולם, בנוגע למספר השחקנים. ExpressVPN סקרן לראות אילו תכונות ומשחקים חדשים יחכו לנו, ולאן הטכנולוגיה החדשה הזו תוביל!

פוקימון, לא! 9 נושאי פרטיות שיש לקחת בחשבון בעת ​​הפעלת Pokémon Go
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.