חוק פרטיות הצרכן בקליפורניה (CCPA) נועד להגן על נתוני משתמשים. עושה את זה?

מתווה של קליפורניה במנעול מוזהב.

זו שטר גדול שקיבל מעט מאוד תשומת לב.

מחוקקים בקליפורניה העבירו לאחרונה את מה שיכול להיות בסופו של דבר הצעת החוק היחידה המקיפה ביותר בנושא פרטיות בארה”ב. ב- 28 ביוני, חתם המושל ג’רי בראון על חוק שמטרתו לרפורמה לחלוטין באופן שבו עסקים אוספים ומשתפים נתוני משתמשים בקליפורניה..

חוק פרטיות הצרכן בקליפורניה משנת 2018 (CCPA) הוא תוצאה ישירה של התנגדות קולית לשערוריות הפרטיות האחרונות ברחבי הארץ, והיא עומדת להפוך את כל ענף כריית הנתונים על ראשו.

כיצד עובד החוק החדש בקליפורניה

במסגרת CCPA, לתושבי קליפורניה יש יותר שליטה על המידע המקוון שלהם ועל האופן בו הוא משותף. בדומה לאופן בו פועלת תקנת הגנת המידע הכללית של אירופה (GDPR), החוק מעניק לקליפורניה יותר כוח על הנתונים האישיים שלהם ועל הזכות לשכוח.

בעוד שהחוק עדיין פתוח לתיקונים, כמה מההגנות הגדולות ביותר שניתנות לצרכנים כוללות:

  • הזכות לדעת איזה מידע אישי נאסף, לאילו מטרות ואילו צדדים שלישיים אמרו כי נתונים משותפים עימם.
  • היכולת “לבטל את הסכמתם” לשיטות כריית נתונים אם הצרכנים לא רוצים שהמידע שלהם ישותף. עסקים אינם יכולים לחייב יתר על המידה או “להעניש” לקוחות על כך, אך הם עדיין יכולים להציע תמריצים לצרכנים שבוחרים לאסוף את המידע שלהם..
  • האפשרות לבקש מבתי עסק למחוק נתוני לקוחות: עסקים יתקיימו בסטנדרט גבוה יותר של התראה על לקוחות ונקוט בפעולות מתאימות במקרה של הפרת נתונים.

תוכלו לקרוא את ה- CCPA במלואו כאן.

הבעיה עם ‘מידע אישי’

למרות שהשינויים עשויים להישמע נהדרים על הנייר, הפעלתם בפועל עשויה להיות מאתגרת יותר. פגם אפשרי אחד בחקיקה נעוץ בהגדרתו הרחבה של מידע אישי. CCPA מטיל רשת רחבה במיוחד עליה מכוסות מידע. בעת הפרסום זה כולל נתוני מיקום גיאוגרפי, מזהים ביומטריים, היסטוריית גלישה ועוד.

בעיה נוספת הנראית לעין נעוצה באופן הסדרת מידע מסוג זה. בעוד שהמעשה מעניק לאכיפת החוק המקומית את היכולת “להעניש” עסקים שאינם עומדים בתנאי, זה חל רק על תושבי קליפורניה. באופן טבעי, זה יוצר קונבולום בכל הנוגע לחלל הדיגיטלי, בו מרבית האתרים והרשתות מורכבים ממגדל של משתמשים מרחבי העולם..

לצורך ההוכחה, אל תסתכל רחוק יותר מ- GDPR של אירופה, שם חברות נאבקות לעמוד בקביעות עם כללים ותקנות השונים ולעתים מנוגדים עבור מדינות מרובות..

איך CCPA הגיע להיות

בניגוד לכמה מדינות אחרות, קליפורניה מאפשרת לציבור להציע אמצעי הצבעה לשינוי החוק על ידי הצבעה מדינתית. למעשה, רק בגלל התסיסה והכעס הגוברים מאוכלוסיית קליפורניה, ה- CCPA התפתח אי פעם.

הצעת החוק מתייחסת למפתח הנדל”ן, Alastair Mactaggart, שבקליפורניה, שמימן באופן ידני קמפיין מודעות שהדגיש את חשיבות פרטיות הנתונים..

יוזמתו של Mactaggart הציעה חקיקה דרסטית שהייתה מגבילה מאוד את האופן בו עסקים חסכו, שיתפו והרוויחו את נתוני המשתמשים. באופן טבעי, עמק הסיליקון נלחם בשיניים ובציפורניים בכדי למנוע את הקמפיין שלו לתפוס מתיחה, אך היוזמה הייתה כה פופולרית עד כי עד מהרה היא מצאה את עצמה שוכנת על ההצבעה לחודש נובמבר..

מחוקקים בקליפורניה התמודדו עם החלטה: תומכים בקבלת הצבעה או יצרו גרסה מעט מיושמת משלהם..

אולי בבחירת המחוקקים האחרונים של אירופה, לרשות המחוקקים של המדינה לא הייתה ברירה אלא לנסח את מה שיהפוך בקרוב לחוק הפרטיות של הצרכן בקליפורניה משנת 2018.

בקליפורניה אנו סומכים?

עם המעשה שנחתם כעת בחוק, השאלות המשמעותיות ביותר הן האם שאר ארצות הברית תגיע בקרוב בעקבותיה וכיצד חברות כמו פייסבוק וטוויטר – או, חשוב מכך, ספקיות אינטרנט כמו קומקסט ורייזון – יעמדו בכללים והתקנות המפוצלים. עבור מדינות שונות בארה”ב.

בתקופה שבה פרטיות המשתמשים נמצאת בשפל של כל הזמנים, והניטרליות הרשתית נאחזת באחזקה בכל דמיון לכידות לכאורה באינטרנט של yore, ה- CCPA עשוי בסופו של דבר להיות קוץ מסיבי בצדדים רבים של עסקים..

מכיוון שהחוק ייכנס לתוקף ב -1 בינואר 2020, יש לחברות שנתיים להיערך אליו; עדיין לא ניתן לראות אם הם ישתמשו בזמן כדי להסתגל או להמשיך להילחם בהוראותיו.

בלי קשר לאופן שבו החוק יתגבש, אתה יכול להשתלט על המידע האישי שלך ולהגדיל את זכותך להישאר בעילום שם עם ExpressVPN.

חוק פרטיות הצרכן בקליפורניה (CCPA) נועד להגן על נתוני משתמשים. עושה את זה?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.