תוסף Chrome מצמרר מאפשר לך לעקוב אחר חבריך בפייסבוק בחיים האמיתיים – #WTF יום הולדת

האפליקציה עוזרת לך לעקוב אחר חברי IRL של חבריך

התאספו, ילדים, כי יום ה- WTF של היום היום מפחיד. כמו להיכנס לסבתא שלך בת 85 בגיגית מפחידה. אנו כבר יודעים כיצד מסנג’ר פייסבוק מאפשר למשתמשים לשתף את המיקום שלהם, אך תוסף Chrome מטריד מראה עד כמה מצמרר זה יכול להיות.

Marauders Map הייתה סיומת של Chrome שעזרה למשתמשי פייסבוק עקוב אחר המיקום המדויק של חבריהם בכל רגע נתון, בכל מקום בכל זמן. זה הכניס את ה- eep לזחילה!

יותר מאשר רק GPS באמת, ממש מפחיד

על שם המפה הקסומה בהארי פוטר, מפת Marauders יכולה לעקוב אחר המיקום הגאוגרפי של האדם ברמת הדיוק של מטר. זה לא רק מעקב אחר מישהו לביתו; זה עוקב אחריהם לחדר ספציפי. אם זה לא היה מספיק מפחיד, ההרחבה אפשרה לעקוב אנשים שאתה אפילו לא מכיר אם הם היו באחד מהשיחות הקבוצתיות שלך.

תדמיין את זה

אתה נמצא בצ’אט של מחקר בפייסבוק עם חבורה של חברי כיתתך. הבחור המצמרר שיושב בפינה ואוהב להדליק דברים על האש נמצא גם הוא בזה, ועכשיו, בזכות מפת מאראודרים, הוא יכול לעקוב אחר כל מהלך שלכם. הוא יודע מתי אתה נמצא במזנון, כשאתה בבית של החבר הכי טוב שלך, אפילו כשאתה בחדר האמבטיה. מי זה אורב מחוץ לחלון שלך? אה, בדיוק הסם הזה מזדחל מהביולוגיה.

בדיוק הסם הזחל הזה

מדוע מישהו ימציא אפליקציה כל כך מצמררת?

ארן חנה, סטודנט למדעי המחשב בהרווארד, פיתח את השלוחה כדי להוכיח עד כמה רשתות המדיה החברתית פולשניות יכולות להיות. בפוסט בבלוג שפורסם ב- Medium הוא כתב:

החלטתי לכתוב סיומת זו [sic], מכיוון שנאמר לנו כל הזמן כיצד אנו מאבדים את הפרטיות עם הדיגיטציה הגוברת של חיינו, אולם התוצאות לעולם אינן נראות מוחשיות. בעזרת קוד זה תוכלו לראות בעצמכם את השימוש שעלול להיות פולשני במידע שאתם חולקים, ולהחליט בעצמכם אם זה משהו שעליכם לדאוג לו.

גלגל את המוזיקה העצובה, אנשים, מכיוון שפייסבוק ביטלה את ההתמחות של חנה ימים לאחר שמפה של Marauders הפכה לוויראלית. לדברי גורמים בפייסבוק, חנה הפרה את הסכם המשתמשים באתר בחשיפת נתונים רגישים. (חשוב לציין שפייסבוק שינתה את תנאי המיקום הגיאוגרפי שלה זמן קצר לאחר שחרור מפת Marauders.)

העובדה שתוסף זה יכול לעקוב אחר מיקום המשתמש בצורה כל כך מדויקת היא מפחידה. והעובדה שאתה יכול לעקוב אחר אנשים שאתה לא חבר איתם היא אפילו יותר מפחידה. אבל ברור שפייסבוק לא הייתה בסדר עם מישהו שמדלף את המידע הזה היא הכי מפחידה.

שום דבר חדש כאן

לרוע המזל, זו לא הפעם הראשונה שמשמשים פלטפורמת מדיה חברתית לרגל אחרי המשתמשים שלה. אפליקציית המדיה החברתית “אנונימית” Whisper חלקה את המיקום של המשתמשים שלה עם הפנטגון. FourSquare התגלה כמעקב אחר משתמשיה גם כאשר האפליקציה נכבה; ואינסטגרם עם התכונה “שם למיקום זה”, תיוגו באופן אוטומטי תמונות עם תיוג גיאוגרפי גם אם לא ביקשת ממנו.

סיבה נוספת אחת לכבות את שיתוף המיקום

אם הגילויים האלה לימדו אותנו משהו, זה שחברות המדיה החברתית עושות מעט מאוד כדי להגן על פרטיותך. במקום זאת, זה כאילו הם רואים במידע הפרטי שלך סתם נתון נוסף לחלוק עם חברות אחרות.

זו הסיבה מדוע סמארטפונים וטאבלטים מגיעים עם שירותי מיקום שמופעלים כברירת מחדל, מדוע אפליקציות מתייגות באופן אוטומטי את הדברים שלך ומדוע עסקים מסתכלים על המיקום הגאוגרפי של המשתמש.

אל תהפוך לנתון. ואל תיתן לאף אחד למצוא אותך. עשה לעצמך טובה ו כבה את הגדרות המיקום שלך כבר!

#WTF יום הולדת של ExpressVPN מביא לך סיפורים מוזרים, מזעזעים ומפחידים על פרטיות נתונים – נמשכים היישר מהחדשות. חושבים שהפרטיות שלך היא שלך? תחשוב שוב. תרגישו לא בנוח. תכעסי. אתם תחשבו “WTF ?!”

אוהבים את הפוסט הזה? שונא את זה? קרא סיפורי אימה נוספים על הפלישה לפרטיותך בארכיון #WTF יום הולדת שלנו.

תוסף Chrome מצמרר מאפשר לך לעקוב אחר חבריך בפייסבוק בחיים האמיתיים - #WTF יום הולדת
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.