סקירת פרטיות באינטרנט של DuckDuckGo

סקירת פרטיות באינטרנט של DuckDuckGo

אם אתה צריך למצוא משהו שמעניין אותך, נמל השיחה הראשון שלך יהיה מנוע חיפוש, שיש בו הרבה מאוד. מעבר לבנים הגדולים – גוגל, בינג ויאהו – מסתתרת שפע של מנועים קטנים יותר – חלקם מתמחים – ורבים אחרים שרק נאבקים על תשומת הלב.

אחד המנועים הקטנים יותר שהצליח להשיג משיכה מסוימת במהלך השנים האחרונות הוא DuckDuckGo שמשווק את עצמו כמנוע חיפוש שלא עוקב אחר המשתמשים שלו.

בהתחשב במודעות המוגברת לפרטיות המקוונת האישית שנוצרה בעקבות ההדלפות של אדוארד סנודן על מעקב ממשלתי, זה נשמע כמו נקודת מכירה מפתה להפליא.

אז מה בדיוק הוא DuckDuckGo?

החברה הוקמה ב- 29 באוקטובר 2007 על ידי גבריאל ויינברג שמכר לאחרונה את מאגר השמות תמורת 10 מיליון דולר. באותם ימים שלפני הפינגווין, לפני פנדה, הוא מצא את תוצאות החיפוש של גוגל פחות ממעוררות השראה, מלאות כמו ספאם ואתרים דקים שעברו אופטימיזציה מוגזמת, שנראה היה כי הם מספקים ערך מועט למבקרים שלהם. התשובה לשאילתות החיפוש שלו, מצא, הייתה לבקר באתרי מקור של קהל כמו ויקיפדיה, ובאמצעות מפה לאוזן.

יחד, גורמים אלה שכנעו אותו להתחיל אלטרנטיבה משלו. ב- 29 בפברואר 2008 שילב וויינברג את DuckDuckGo (השם בא מהברווז, הברווז, האווז) של המשחק המסורתי לילדים. הוא השיק את מנוע החיפוש בספטמבר של אותה השנה..

לפני שש שנים המעקב לא היה נושא חם כמובן ולכן אין זה מפתיע ללמוד שהמוטיבציה הראשונית של ויינברג הייתה לייצר מנוע שפשוט החזיר תוצאות טובות יותר. עם זאת, מעבר לאהבתו מספאם, הוא גם הבחין כיצד פרסום נוטה לעקוב אחר אנשים ברחבי הרשת. בשילוב עם שיחה שראה ב- Reddit, וינברג החליט ליצור מנוע חיפוש שלא יאסוף נתונים ויעקוב אחר המשתמשים בו, ו- DuckDuckGo קיבל את ההחלטה לא לאסוף או לשתף מידע משתמש כלשהו החל מה 22 בינואר 2009.

אבל האם מנוע החיפוש הוא דבר טוב שאני שומע אותך שואל.

זו שאלה טובה והתשובה תלויה במידה רבה מדוע תשקול להשתמש בה.

אם המוטיבציה העיקרית שלך היא למצוא אלטרנטיבה לבנים הגדולים שמחזירה תוצאות נהדרות ורלוונטיות אז מה שתקבל יכול מאוד להיות תיק מעורב. כשאתה מחפש נושאים של “מיינסטרים”, למשל “חדשות ה- BBC” או “אדוארד סנודן”, למשל, התוצאות שהוחזרו די טובות ומצביעות על המקורות הברורים ביותר. עם זאת, אם אתה מקליד שאילתות חיפוש מתמחות יותר במנוע, אתה מוגש על ידי תוצאות שפחות רלוונטיות ומזכירות את גוגל מלפני כמה שנים (ראינו שיפור גדול בשנה-שנתיים האחרונות).

תחומים אחרים הזקוקים לפיתוח נוסף הם חיפושים של תמונות ווידאו. לתמונות גיליתי שחיפוש אחר ידוען בשם בהחלט הניב תוצאות מדויקות אך מרבית התמונות היו ישנות מאוד ולעיתים קרובות לא התמקדו בפרמטרים נוספים שהוחלו על החיפוש..

בסרטון התוצאות היו בדרך כלל מושכות יותר, אך באופן מעניין, רובן נמצאו ב- YouTube וכפי שאומר DuckDuckGo, “YouTube (בבעלות גוגל) לא מאפשרת לך לצפות בסרטונים בעילום שם. מכיוון שכך, צפייה בסרטוני יוטיוב כאן תעקוב על ידי YouTube / Google “, מה שמבטל במקצת את כל העניין של השימוש בו לחיפושים כאלה מלכתחילה.

מצד שני, אם פרטיות והימנעות ממודעות הם הדאגות העיקריות שלך, DuckDuckGo בהחלט נותן שירות כדאי.

בהתחשב בכך שהמנוע לא משתמש בנתונים אישיים ובהיסטוריית החיפוש כדי להשפיע על תוצאות עתידיות, התוצאה הסופית היא בשווה למנועים הגדולים יותר למונחי החיפוש הנפוצים יותר. תחום אחד שאני אוהב במיוחד הוא היעדר תוצאות חיפוש ממוקדות מיקום – מעולם לא היה קל יותר לחפש תוצאות זרות – נסה לעשות זאת ב- Google.de אם אינך מתגורר בגרמניה או משתמש ב- VPN.

היתרון העיקרי האחר הוא כמובן היעדר הפרסום המובהק – התבוננות בדף של תוצאות חיפוש מבלי לראות מודעות שממלאות לחלוטין את החלק ‘מעל לקפל’ של המסך היא שינוי מרענן מאוד בימינו..

סקירת פרטיות באינטרנט של DuckDuckGo
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.