מה זה OPSEC ולמה אתה צריך את זה?

OPSEC הוא חלק חשוב בתקשורת מאובטחת

שמירה על אבטחת התקשורת שלך הוא אחד האתגרים הקשים ביותר. לא משנה אם אתה מדבר על סודות עסקיים, מתקשר עם עורך הדין שלך או מחליף מידע פרטי, חשוב להפליא לשמור על מידע סודי בסודיות.

ההצפנה מוגדרת כפתרון האולטימטיבי לכל בעיות הפרטיות שלנו – שמירה על כל המרגלים הלא רצויים עם מתמטיקה עוצמתית ובלתי ניתנת לטיפול. אבל אתה זקוק גם לאבטחת תפעול טובה (OPSEC), כדי להגן באופן הוליסטי על התקשורת שלך ועל עצמך מפני נפילה לידיים הלא נכונות.

הצפנה נחוצה לתקשורת פרטית

בעזרת טכניקות הצפנה מבוקרות ומיושמות באופן מקצועי, אינך צריך עוד לסמוך על חברות או בתי משפט בהגנה על המידע האישי שלך – הוא בידיך בלבד.

OPSEC מבטיחה אבטחה

למרבה הצער, ההצפנה אינה מתג קסום שאתה יכול פשוט להעיף כדי להגן על עצמך.

להיות עם OPSEC טוב פירושו לחשוב ממי אתם מנסים להגן על המידע שלכם, ממי אתם מתקשרים ואילו יכולות עשויות להיות ליריבים שלכם. אם אתה מנסה להגן על עצמך מפני פשע מאורגן או ממדינות לאום, למשל, אתה צריך OPSEC שונה מאוד מאשר אם אתה מגן על עצמך מפני עוקב.

חשוב להעריך כיצד ניתן להתפשר על הגדרת האבטחה שלך ולשקול האם כדאי לקחת או להימנע מסיכונים.

מנהל סיסמאות מאפשר סיסמאות מורכבות ומאובטחות, אך OPSEC טובה מחייבת שלא לשבת מתחת למצלמת אבטחה כשאתה משתמש בזה.

ה תהליך של OPSEC, כפי שתואר על ידי צבא ארה”ב, כולל חמישה צעדים. ExpressVPN יישמה את חמשת שלבי האבטחה על התקשורת שבינינו, ככל הנראה בכל יום: צ’אט דיגיטלי.

זהה איומי OPSEC

1. זיהוי מידע קריטי

מה אתה מנסה להסתיר? בהקשר של שיחה דיגיטלית, זה בעיקר התוכן והמטא נתונים שיחשפו אותך. תוכן הוא השיחה עצמה, ואילו מטא נתונים מתארים את המידע הקשור למידע זה. מטא נתונים כוללים עם מי אתה מדבר, מתי, משך הזמן ותדירות השיחות.

קל להסתיר את תוכן ההודעה, אך הסתרת מטא נתונים נותרה קשה. אפליקציות כמו Signal מבטיחות שלא יהיה מטא נתונים, אך למען האמת, יתכן שתצטרך להריץ שרת OTR משלך (לא הישג טריוויאלי, ומעומס בסיכונים ייחודיים משל עצמו).

נתחו איומי OPSEC

2. ניתוח איומים

זה כולל את מי שאתה מנסה להסתיר מידע. אם אתה מסתיר רק מידע מהעוקב או משכניך, הערכת הסיכון ופגיעויות שונות מאוד מאשר אם אתה עומד מול מדינת לאום חזקה. חשוב על איומים על ידי דמיין מי אתה בהחלט לא רוצה להיות ברשות הפרטים שלך. אולי זה יריב עבודה או פקיד ממשלתי מושחת.

פגיעויות של OPSEC

3. ניתוח נקודות תורפה

שלב שלישי הוא ללא ספק החלק הקשה ביותר במודעות OPSEC, מכיוון שהפגיעויות שלך הן בלתי אפשריות. עליכם להיות מסוגלים לסמוך על המכשיר, מערכת ההפעלה, האפליקציות וכל התוכנות שהתקנתם. דלתות אחוריות עשויות לאפשר לסוכנויות ביון גישה לנתונים שלך ותכנות מרושלת עלולה לדלוף מידע ללא ידיעתך.

פגיעויות עשויות להתקיים גם לאורך שרשרת התקשורת, או עם שותף הצ’אט שלך. קשה להעריך זאת מכיוון שאולי אינך יודע אילו מערכות פועלות בינך לבינם.

ייתכן שלשותף הצ’ט שלך לא יהיו אותם תמריצים לשמור על פרטיות המידע. אולי הם נמצאים במדינה בה הרשויות פחות מדכאות. או שאולי פשוט לא אכפת להם מפרטיות כמוך.

חשוב לכלול את OPSEC של האנשים שאתה מתקשר איתם במודל ה- OPSEC שלך, גם אם זה קשה וכולל אי ​​וודאות. ישנן דרכים רבות להפחתת פגיעויות, אתה יכול, למשל, להרחיק את עצמך מבן / בת הזוג שלך על ידי חשיפת מידע הכרחי לחלוטין על עצמך.

לרוע המזל, החולשות המאתגרות והבעיות ביותר לרוב נמצאות מחוץ למה שאפשר באמצעות הטכנולוגיה. התוקפים יכולים לאיים עליך באופן אישי לוותר על סיסמאות, או לכפות אותך בעדינות, אולי עם הסיכוי לזמן הכלא.

הערכת סיכונים של OPSEC

4. הערכת הסיכון

רשימת הפגיעויות שלך עשויה להיות ארוכה מאוד. אך לא כל האיומים רלוונטיים באותה מידה. למעשה, יתכן וחלקם לא יהיו רלוונטיים כלל.

בשלב זה, שלב את שלב 2 עם שלב 3 כדי לברר איומים ולהעריך כיצד הם יכולים לנצל את הפגיעויות שלך.

איום עשוי לכלול האקר מתוחכם, או מישהו שישתף אתכם בבית. צריך להתייחס לכל אחד אחר בצורה שונה. לדוגמה, לסיסמא שנכתבה על דף נייר יש סיכון נמוך מאוד להתגלות על ידי האקר, אבל יש סיכון גבוה שהיא יכולה להימצא על ידי שותף לחדר מנופף.

השב איומים מיותרים מהרשימה שלך ואז סמן את השאר כסיכון גבוה, בינוני או נמוך.

אמצעי OPSEC מתאימים

5. יישום אמצעי OPSEC מתאימים

בשלב האחרון, תכנן את הפעולות שלך. התייחס תחילה לאיומים הגבוהים ביותר, ואז עבד לקראת הסיכונים הנמוכים יותר. חלקם בלתי נמנעים, אך ניתן למזער אותם.

OPSEC הוא צעד משמעותי לעבר תקשורת מאובטחת

השתמש בהצפנה ו- OPSEC יחד לביטחון טוב יותר. התאם את תגובתך כך שתתאים למצב הנוכחי. אמצעי OPSEC עשויים להתמקד בהפעלת הצפנה חזקה יותר אך יכולים להתמקד בהימנעות לחלוטין מהטכנולוגיה.

השארת הטלפון שלך בבית ושימוש בתחבורה ציבורית לביקור בתיבת דואר שנמצאת במרחק של כמה עשרות קילומטרים משם, עשויה, תלוי בניתוח ה- OPSEC שלך, להיות אסטרטגיה טובה יותר מאשר שליחת מסמכים באמצעות דואר אלקטרוני מוצפן PGP דרך רשת Tor.

מה זה OPSEC ולמה אתה צריך את זה?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.