צרפת מציעה גוגל לטובת מנוע חיפוש פרטי יותר

צרפת מפילה את גוגל

בעוד שממשלת ארה"ב פועלת להידוק האחיזה בפרטיותם האישית של האזרחים, תקנות המדיניות החדשות של אירופה מקוות לעשות את ההפך..

בחודש שעבר הודיעה האסיפה הלאומית הצרפתית שהם לא ישתמשו עוד בגוגל. במקום זאת, כל המכשירים הממשלתיים בצרפת יאמצו בקרוב את Qwant הממוקד הפרטיות כמנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל.

בדאגה שהם פותחים את עצמם למעקב מוגזם מבחוץ, ממשלת צרפת עושה את המעבר במאמץ להגן על פרטיותם (והמכשירים) שלהם ממדיניות גוגל - ובאופן בלתי נמנע - ממשלת ארה"ב - מדיניות שמירה על נתונים מקיפה.

פלוריאן בכורה, חבר בכוח המשימות של אבטחת הסייבר והריבונות הדיגיטלית בצרפת, הפציר בחברי מפלגתו לנקוט עמדה. "עלינו להציב את הדוגמא," אמר רווק. "הביטחון והריבונות הדיגיטלית נמצאים כאן על כף המאזניים, וזה רק נושא לגיקים."

מה זה קוואנט?

Qwant, שנוסד בשנת 2013, הוא מנוע חיפוש מוצפן שמתפקד באותו אופן כמו גוגל אך אינו שומר ביומנים. מנוע החיפוש העצמאי שם דגש רב על פרטיות המשתמשים, ובתורו צמח באופן אקספוננציאלי.

@Tim_cook היקר, עד שתבחר במנוע חיפוש שמכבד באמת את פרטיות המשתמשים שלך, לעולם לא תוכל להגן עליהם. Https: //t.co/8kxYdVnoye

- Qwant (@QwantCom) 19 בנובמבר 2018

למעשה, עם אומדן ממוצע של 21 מיליון חיפושים חודשיים, Qwant הכפילה את התעבורה שלה בשנה בודדת. עם זאת, זכור כי גוגל ממוצעת כ- 3.5 מיליארד חיפושים ביום.

צרפת ועמק הסיליקון: מערכת יחסים בעייתית

בעוד שעמק הסיליקון וממשלת צרפת נמצאים בתנאים מטלטלים כבר כמה שנים, ההחלטה לחתוך את גוגל נובעת לכאורה מדליפות ה- NSA של אדוארד סנודן בשנת 2013 - והבולטת ביותר היא העובדה שה- NSA ריגשה באופן פעיל אחר ממשלות זרות..

זו לא הפעם הראשונה שצרפת ועמק הסיליקון מונות ראשים; ביולי האחרון קנסה הנציבות האירופית את גוגל בסכום של 8.3 מיליארד יורו בגין אילוץ חברות להתקין מראש תוכנת גוגל באפליקציות האנדרואיד שלה. וחקיקת המעקב האחרונה, חוק ה- CLOUD, המעניקה לארגון הקרט-בנאנץ 'האמריקני לאסוף ולפקח על נתוני חברות אמריקאיות בחו"ל, זכתה לביקורת שוויונית ובוז..

בוועידה האחרונה, נשיא צרפת, מקרון, דיבר על הגבלת כוחו של עמק הסיליקון מעבר לים. "אם לא נסדיר את האינטרנט", אמר מקרון, "הסיכון הוא להרגיז את יסודות הדמוקרטיה."

מחשש שמצרפת עשויה להיות בקרוב בגחמה של חוקי שמירת נתונים אמריקאים, הדחיפה הזו להפיל את גוגל לטובת מנוע חיפוש פרטי עשויה להיות לה השלכות גורפות..

איזה מידע גוגל אוספת?

כמנוע החיפוש הגדול בעולם, סביר להניח שגוגל יודעת עליך יותר מחבריך הקרוב ביותר. מפרטים שניתן לחפש בקלות כמו המטא נתונים שלך (כולל שם הנעורים, שם המשפחה, בני המשפחה, מקומות המגורים וכו ') ועד נתונים מפורטים יותר כמו היסטוריית הדפדפן שלך, אנשי קשר, מודעות איתם קיימת, עדכוני מדיה חברתית ועוד, Google שומרת רשומות מפורטות של כל מה שאתה עושה באינטרנט.

גם גוגל לא מתביישת במידע שהם אוספים. על פי תנאי השירות שלהם, הם אוספים ומנתחים את המטא נתונים שלך כדי להציג מודעות ממוקדות יותר ולשפר את החוויה המקוונת שלך. ובמקרים מסוימים יתכן שגם השיחות שלך מוקלטות.

אם אתה סקרן לראות איזה מידע גוגל אוספת, תוכל להוריד את כל ההיסטוריה שלך בגוגל על ​​ידי ביצוע מדריך זה. אתה יכול גם לבדוק כיצד Google מתאימה אישית את המודעות שלך ולשנות את ההגדרות שלך כאן.

מנועי חיפוש פרטיים נמצאים במגמת עלייה - ולא רק בצרפת

גוגל אולי עדיין יהיה המלך הבלתי מעורער של מנועי החיפוש, אך המתחרים סוף סוף מתחילים להדביק. בארה"ב, DuckDuckGo הוא ללא ספק מנוע החיפוש הפרטי הפופולרי ביותר, עם כ- 30 מיליון חיפושים ביום. בגרמניה דף הפתיחה הופך במהירות למנוע החיפוש של המדינה, ובשוויץ, SwissCows פופולרי מתמיד.

מרבית מנועי החיפוש הפרטיים הללו מבטיחים פחות או יותר את אותן תוצאות כמו גוגל אך ללא אף מטען נוסף. מעקב אחר מיקום ומודעות הם לרוב אופציונליים, ותוצאות מסוננות הן בדרך כלל נחלת העבר.

חלק ממנועי חיפוש אלה מסתמכים למעשה על תרומות משתמשים במקום פרסום של צד שלישי, מה שאומר שמשתמשים לא יצטרכו לשאול מתי ומדוע דף חברה מדורג גבוה יותר מאחרים.

חשיבות השימוש במנוע חיפוש פרטי

כשמדובר בגלישה פרטית, ניצול של מנוע חיפוש ללא התחברות הוא קריטי. ExpressVPN כתב בעבר על DuckDuckGo ו- StartPage. אפילו דורגנו כמה מדפדפני האינטרנט הפופולריים ביותר מבחינת פרטיות.

בעוד ש- VPN הוא עדיין כלי הנשק שלך בפועל כדי לשמור בארסנל הפרטיות שלך, השימוש במנוע חיפוש פרטי הוא דרך נוספת לחזק את האנונימיות שלך ולהפחית את טביעת הרגל הדיגיטלית שלך..

אם עדיין לא עשית זאת, שקול לנסות את אחת ממנועי החיפוש האלטרנטיביים האלה:

  • קוואנט
  • DuckDuckGo
  • עמוד פתיחה
  • SwissCows
  • הצפנת חיפוש
  • נתק את החיפוש
צרפת מציעה גוגל לטובת מנוע חיפוש פרטי יותר
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.