חוק חירות ארה”ב עובר על ועדת שופט בית על אף חששות הפרטיות

מהו חוק החירות בארצות הברית?

חוק חדש ומפחיד שיכול לשנות את היקף המעקב ההמוני עברה רק מכשול נוסף. ב -8 בנובמבר הציגה ועדת השיפוט של ארה"ב את חוק חירות ארה"ב בתמיכה מוחצת של 27-8. הצעת החוק המפלגתית נאמרת כ'תיקון 'רבים מחסרונות המעקב של ה- NSA; רק זה מטפל בסוגיות הלא נכונות.

מהו חוק החירות של ארה"ב?

חוק החירות של ארה"ב הוצג לראשונה כדי לאשר מחדש את סעיף 702 לחוק הפיקוח על מודיעין זר (FISA), אשר אמור להסתיים בסוף דצמבר. החוק שנוי במחלוקת זה הוא המעניק ל- NSA את החופש לאסוף כמויות אדירות של נתונים דיגיטליים על חשודים בטרור מחוץ לארה"ב. חוק החירות של ארה"ב יאפשר גם ל- NSA לאסוף כמות מטא נתונים שאין שני לה על אזרחים בלתי מעורערים, כפי שהוכיחו הדליפות שלג Snowden.

למעשה, למרות שחסידי סעיף 702 טוענים שהוא הופך את האמריקאים לבטוחים יותר, תומכי הפרטיות טוענים את ההפך, תוך שהם מציינים את המקרים הרבים שבהם ה- NSA ניצלה לרעה את הכוח הזה לביצוע "חיפושים בדלתיים אחוריות" בקרב אזרחים שומרי חוק מבלי לדרוש צו..

"... ה- NSA טרם חשף בפומבי כמה אמריקאים מושפעים מהמעקב הזה"

קרן הגבול האלקטרונית (EFF) אומרת כי היא הטובה ביותר:

"סעיף 702 של FISA - שנחקק בשנת 2008 עם מעט מודעות ציבורית לגבי היקפו וכוח הפיקוח של ה- NSA באינטרנט - מכוון כביכול את מכשיר המעקב החזק של ה- NSA לכיוון יעדי מודיעין זרים לגיטימיים מעבר לים. במקום זאת, המעקב הוחזר עלינו. למרות פניות חוזרות ונשנות מהקונגרס, ה- NSA טרם חשף בפומבי כמה אמריקאים מושפעים מהמעקב הזה. "

מה שחירות ארה"ב עושה לא נכון

במקום לטפל בסוגיות אלה, חוק החירות של ארה"ב - במתכונתו הנוכחית - יחייב כעת את ה- FBI להשיג צו לפני שיוכלו לאסוף נתונים על אמריקנים בבקשת ראיות, אך לא כאשר מקרים כביכול כוללים טרור נגד.

בעיקרון, ל- FBI תהיה החופש להחליט מתי לדרוש צו ומתי לא.

במקרה, באותו יום בו אושר חוק חירות ארה"ב, דחה הבית תיקון נוסף שיסגור את פרצה האחורית המאפשרת ל- NSA לאסוף מטא נתונים מאזרחים ממוצעים.

תומכי הפרטיות מבולבלים, ומחוקקים רבים אחרים מבולבלים, מכיוון שחוק החירות של ארה"ב מגביל כמה היבטים של תוכנית הריגול ההמוני, אך מעניק יותר חופש לאחרים.

האפקט נגד השלגדן?

לאור הדלפות הפרטיות הרבות שהחלו עם סנודן, הרעיון של איסוף מטא נתונים ותוכניות ריגול המוני נתפס כיום כמעט באופן אוניברסאלי כנהלי טאבו, ובכל זאת במקום לכתוב אמצעים למניעת טווח ההגעה הפולש של ה- NSA, הצעת החוק הזו מבקשת באופן פעיל לתת להם עוד כוח.

הנציג זואי לופגרן, שסייע בהצעת הצעת חוק ממוקדת יותר בפרטיות שהופעלה מייד, הראה תסכול נוכח חוסר האמפתיה לכאורה של הוועדה לזכות הציבור לפרטיות. "יצרנו מדד שלקח אותנו לאחור מבחינת זכויות חוקתיות," אמר לופגרן.

ניצוץ של תקווה לפרטיות?

"המטרה הסופית כאן היא לאשר מחדש תוכנית חשובה מאוד עם רפורמות משמעותיות ואחראיות", אמר יו"ר גודלאטה מוועדת שופטת הבית. "אם לא נגן על הפשרה הקפדנית הזו, כל צדדי הדיון מסתכנים בהפסד."

כמובן, לא כולם באים עם הצעת החוק החדשה הזו. נציג הוועדה, ג'סטין עמאש, צייץ את דאגתו מיד לאחר הדיון וקבע כי הצעת החוק מפרה ישירות את התיקון הרביעי.

הוועדה #LibertyAct עברה את הוועדה 27-8. זה מאפשר לממשלה לחפש בנתונים הפרטיים שלנו ללא צו - תוך הפרה של התיקון # 4. זו הצעת חוק נוספת, כמו #FreedomAct, שמפרה את הפרות הזכויות שלנו במסווה של שמירה על זכויותינו.

- ג'סטין עמאש (@justinamash) 8 בנובמבר 2017

סיבה נוספת אחת לשמור תמיד על ה- VPN שלך

הצעת החוק עוברת כעת לקומת הבית ותתמודד עם קומץ מסמכי חקיקה אחרים המקווים לטפל במה לעשות לאחר שתום פקיעת סעיף 702. מכיוון שהמעקב הוא עדיין נושא סוער בקרב רבים מחברי הקונגרס - עם חלקם הטוענים כי הצעת החוק הנוכחית אינה חזקה מספיק - מצפים לגל של מקדמים ואנטי ויכוחים בשבועות הקרובים..

כאשר הממשלה מתנופפת במה לעשות בקשר למעקב, ודא שאתה לוקח את פרטיותך לידיים באמצעות VPN.

חוק חירות ארה"ב עובר על ועדת שופט בית על אף חששות הפרטיות
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.