מהן הטכנולוגיות המסוכנות ביותר בעידן המעקב?

שלט אזהרה עם גולגולת ועצמות צלב והמילה

טכנולוגיה כמו הצפנה, VPN וטור יכולים לעזור לנו לשמור ולהגן על פרטיותנו באופן מקוון.

אבל הטכנולוגיה יכולה גם לעבוד בכיוון ההפוך, לעזור לסובבים ללמוד על חיינו וההתנהגות הפרטיים שלנו, דבר שמקשה על אנשים לפתח אישים בחופשיות מפחד ושליטה..

אך מאילו טכנולוגיות עלינו לפחד הכי הרבה, ומדוע? ומה יכול לעזור לנו להגן על עצמנו מפני מגמות אלה?

1. מערכות זיהוי פנים

יש כבר מצלמות בכל מקום, ולמרות שזה ללא ספק משעשע לצפות בפתרונות מחיי היומיום ב- YouTube, זה מצמרר לדעת שכל מה שאנחנו עושים בחיים הציבוריים עשוי להפוך לרשות העולם לזמין לצריכה.

בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ניתן יהיה בקרוב לא רק להקליט את כל חיי הציבור שלנו אלא גם לנתח אותם כמעט בזמן אמת. בעוד שזיהוי פנים רחוק מלהיות מושלם, הוא כבר מאפשר למחשב להתאים לאדם גם אם משקפיים או כובעים מעורפלים חלקים מפניהם.

סביר להניח שתוכנה לזיהוי פנים תהיה מדויקת יותר מבני אדם – במיוחד כאשר היא מוגדרת למאגרי מידע בגודל מרשם הבוחרים בעיר, דרכונים לאומיים או אפילו זה של פייסבוק..

עם תוכנת זיהוי פנים מתקדמת, מדינה עשויה להיות מסוגלת לגלות ברמת דיוק גבוהה היכן אדם נמצא בכל עת, עם מי הוא נמצא ומה הוא עושה כרגע.

די קשה להגן מפני זיהוי פנים. הכלים היעילים ביותר בולטים במידה ניכרת בעין האנושית, והם פועלים רק אם מספר גדול של אנשים משתמשים בהם. אם רק אנשים מעטים משתמשים בטריקים בכדי להונות את המצלמות, יהיה קל למדי להבין מי הם.

לעת עתה, פריטים שמטמיעים את המצלמות הם בעיקר סימן של מחאה (נחוצה) והתנגדות לאוטומטיזציה של מדינת המשטרה.

2. אפליקציות לשיתוף רכבים

המכונית שלך היא הרכוש שלך, ויש גבולות למה שממשלות יכולות לעשות עם זה. הם לא יכולים לשלול ממך גישה אליו, לנצל אותה או לחפש אותה ללא סיבה טובה.

ברכב שלך אתה מחליט לאן ללכת, ואיזה חומרה ותוכנה להתקין.

עם זאת, כשאתה שוכר מכונית או מקפץ לשיתוף פעולה של מישהו, אינך מוגן על ידי אותן הוראות. נוסף על כך, האפליקציה בה אתם משתמשים לציד הנסיעה יודעת היכן אתם נמצאים בכל עת ותקליט את הנתונים הללו.

האפליקציה אפילו יודעת לאן אתם הולכים לפני שתגיעו ובמקרים מסוימים היא אפילו יכולה לחזות את התנהגות הנסיעות שלכם (סיכון זה הוא אנדמי גם למערכות ניווט). כל הנתונים הללו זמינים למפרסמים וממשלות.

נכון לעכשיו, עדיין קל יחסית להימנע משיתוף בנסיעה אם לעיר הולדתך יש תחבורה ציבורית הגונה או שאתה יכול להרשות לעצמך רכב.

3. כסף אלקטרוני

שינוי בכיסינו אינו נוח. מציאת כספומט בקרבת מקום יכולה לעלות כסף ולקחת זמן. לרובנו יש גישה לשיטות תשלום אלקטרוניות כמו כרטיסי אשראי, Google Pay, Wechat Pay או Venmo.

אך הסתמכות על מערכות אלה עלולה להיות מסוכנת. לא רק שכל העסקאות שלך מנותחות ונמכרות למפרסמים, אלא שהן זמינות גם לממשלתך. ניתן לסרב להיכנס לתיירים שחוצים את גבול ארה”ב מצפון, ואולי אף להתמודד עם זמן כלא, מכיוון שרכשו מריחואנה כחוק בקנדה.

כסף אלקטרוני לא יכול לשמש רק כדי לסקר אותך ולהעמיד לדין, אלא גם כדי למנוע ממך גישה לשירותים הזמינים רק באמצעות כרטיסי אשראי, כמו רכישות מקוונות או חנויות עם כרטיסים בלבד..

אם אנו בסופו של דבר מחסלים מזומנים, כפי שכבר יש לנו עבור סחורות יקרות, אנו מקלים על שולי אנשים ללא גישה נוספת.

כדי למנוע חטטנות ממשלתיות, השתמש במזומן ככל שתוכל וביטקוין בכל פעם שאתה קונה באינטרנט.

4. שיטור חזוי

שיטור חזוי העניק השראה לסיפורי מדע בדיוני רבים, הידוע ביותר ב”דו”ח המיעוטים “של פיליפ ק דיק.

שלא כמו בדוח המיעוטים, איננו יכולים לסמוך על מוטציות נפשיות כדי לראות פשע עתידי, אלא במקום זאת עלינו להסתמך על מאגרי פשע קיימים, שרובם נושאים כמות לא מבוטלת של דעות קדומות והטיות..

שיטור חזוי מעצים את ההטיה הזו, כלומר חלק מהפשע נענש פחות, ואילו אזרחים באזורים המוכרים על פשע אינם נוחים באמצעות פעולת אכיפת חוק מרוכזת, בדומה לזו של פרופיל גזע בשדות תעופה..

זה אולי נראה מופרך, אבל שיטור חזוי כבר נמצא בשלב משפטים במספר מוקדים ברחבי העולם – בעיקר באמצעות הקבלן הצבאי האמריקני פלנטיר בניו אורלינס..

כל האמור לעיל הוא הסיבה שכולנו צריכים לדרוש טכנולוגיה אתית

באחריות כולנו להשתמש ולהטמיע טכנולוגיה אתית תוך דחיית הטכנולוגיה שניתן להשתמש בה נגדנו.

לבשו כיסויי פנים היכן שתוכלו, אפילו אם זה ממש כמחאה. השתמש במכונית משלך או אפילו יותר טוב, בתחבורה ציבורית, ושלם במזומן ובביטקוין בכל מקום אפשרי.

היו ערניים נגד ניסיונות בקהילה שלכם כנגד כל מדיניות המסכנת את שוויון כולם ושחיקת זכויותיכם.

מהן הטכנולוגיות המסוכנות ביותר בעידן המעקב?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.