מוטרד מהפייסבוק? אתה צריך לדאוג יותר לספק שירותי האינטרנט שלך

פרטיות ספק שירותי האינטרנט של FB

בטח, מדיניות הנתונים של פייסבוק גרועה, אך הן חיוורות בהשוואה לתקני ספק שירותי האינטרנט שלך (ספק שירותי אינטרנט). עם הקונגרס שחוקק לאחרונה חקיקה המאפשרת לחברות טלקום כמו קומקסט ורייזון לייצר רווחים מנתוני משתמשים הדומים לאופן בו פועלים אתרי מדיה חברתית, ספק האינטרנט שלך יכול - וכנראה כן יודע - לדעת עליך הרבה יותר מכל אתר נתון..

ובעוד שאתה יכול לבחור לא להשתמש בפייסבוק, בחירה לא להשתמש ב- ISP זה עניין אחר. זה נכון במיוחד באזורים הכפריים, שם מחקרים מראים שרק 13% מהצרכנים האמריקאים יש גישה ליותר משירות טלקום אחד. היעדר בחירה פירושו שאתה לא נאלץ רק להשתמש ב- ISP ספציפי, אלא שאתה צריך גם לקבל כל תנאי פולשני נתונים הקשורים אליו..

אז כמה נתוני משתמש יש לספק האינטרנט שלך? להלן מבט על ספק שירותי האינטרנט שלך יודע עליך, ומדוע אכפת לך.

מה שספק האינטרנט שלך יודע עליך

ספקי שירותי האינטרנט שומרים על יומני פירוט של המשתמשים שלהם. דפים שבהם ביקרו, זמן שהוקדש לאתר אינטרנט ואפילו דוא"ל ספציפי נראים (ומתועדים) בקלות על ידי ספק האינטרנט שלך. ואם אתה משתמש ברשת לא מוצפנת (כלומר, אחת המשתמשת ב- HTTP במקום HTTPS), ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לרשום שמות משתמש ספציפיים, סיסמאות ועוד. כמו כן, כדאי להזכיר שמצב גלישה בסתר אינו עושה דבר כדי להסתיר את הנתונים שלך מספק הטלקום, מכיוון שהוא מסתיר רק את הנתונים בדפדפן הספציפי בו אתה משתמש ולא ברשת עצמה..

במקומות פיזיים שבהם ביקרת, אפליקציות בהן השתמשת והקבצים שהורדת נרשמים בדרך כלל על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך.

נשמע רע? זה מחמיר. במקומות פיזיים שבהם ביקרת, אפליקציות בהן השתמשת והקבצים שהורדת נרשמים בדרך כלל על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך. שלב את זה עם ביטול הניטרליות ברשת והסרת תקנות פרטיות ספציפיות, ואתה בסופו של דבר עם ספקי טלקום שלא רק רושמים באופן פולשני ואוספים את הנתונים שלך, אלא שהם גם יוצאים מגדרם לכרות אותם, לחפור בהם, בסופו של דבר למכור אותו ברווח.

ספקי האינטרנט משתמשים בשערוריית ה- FB לטובתם

העובדה שרבים מספקי שירותי האינטרנט החלו לקפוץ על מכונית התזמורת של אני-שנאה-פייסבוק תוך שהם משתמשים באותם הרגלים נתונים פולשניים בדיוק לא נעלמה מעיניהם. ולמרות שיהיה קל להצטרף אליהם לבוז שלהם לצוקרברג, הם לא מתאמנים במה שהם מטיפים. למעשה, זה הפוך, מכיוון שרוב ספקי הטלקום נלחמים באופן פעיל למען פחות תקנות פרטיות. לצורך ההוכחה, אל תסתכל רחוק יותר מאיך AT&אני דוחף את ה- FCC לחשבונות פרטיות מעודכנים - שהם באופן אישי מקווים לשכתב.

חברות הטלקום הללו, המשתדלות את הקונגרס במשך שנים רבות יותר בחופש, יכולות לנסות להשתמש בכישלון הפרטיות האחרון שהן לטובתן על ידי מיצובן של עצמן כמצדד לרגולציה רבה יותר לאתרים ושירותים ספציפיים (אך לא לתעשיית הטלקום עצמה)..

באמצעות ה- FCC באופן שיטתי חזרה על פרוטוקולי הפרטיות שהוסדרו לאחרונה, Comcast, AT&ל- T ולספקי אינטרנט אחרים יש כוח רב עוד יותר לאסוף, לסקר ולהרוויח את פרטיותך בזמן שאתרים כמו פייסבוק וגוגל לוקחים את האשמה.

מוטרד מהפייסבוק? אתה צריך לדאוג יותר לספק שירותי האינטרנט שלך
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.