כסה את המצלמה שלך: האם הטלפון שלך צופה?

[ware_item id=33][/ware_item]

כסה את המצלמה שלך: האם הטלפון שלך צופה?


האם המצלמה לאייפון, אנדרואיד או מחשב נייד יכול לרגל אחריכם ללא ידיעתכם? נראה מופרך, אך אפשרי בהחלט - הנה מה שאתה צריך לדעת על הצמד ללא אישור.

בעיות פרנויה

סגן עורך הטכנולוגיה, בן גרוב, מ"סידני מורנינג הראלד ", מחזיק את מצלמת הטלפון החכם שלו מכוסה בסרטים חשמליים בכל עת, מחשש לתשומת לבם הלא רצויה של האקר או תאגיד המעוניינים לתפוס תמונה או ווידיאו של פעילויותיו היומיומיות. בטח, זה נראה פרנואידי יתר על המידה - מדוע שמישהו מספיק אכפת לתפוס מצלמות אקראיות או קטעי וידאו קטנים - אבל זה טרנד פופולרי יותר ויותר. אחרי הכל, בעולם המאופשר אלחוטי בו ניתן להדביק סמארטפונים וטאבלטים בכמה שורות של קוד תוכנה זדונית ואז לגנוב כל דבר, ממזהי מכשירים וכלה בסיסמאות ופרטי חשבון בנק, פריצת המצלמה לא נראית כמו הישג כה מרושע.

ונחש מה? זה כבר קורה.

מהירות התריס

על פי נתוני חברת Naked Security, סטודנט באוניברסיטה שמעון סידור אומר שהוא יצר אפליקציית אנדרואיד המסוגלת לצלם תמונות ולהקליט וידיאו גם כאשר המסך של המכשיר כבוי. האפליקציה של Sidor פועלת באמצעות מסך תצוגה מקדימה זעיר של 1 × 1 לפיקסלים כדי להשאיר את המצלמה ברקע. לעתים קרובות מוצג מסך זה כמאפיין אבטחה של גוגל - המצלמה לא תפעל אלא אם מוצגת תצוגה מקדימה - אך כל מה שצריך לעשות היה לצמצם את הגודל לכמעט בלתי נראה ולא היה לו שום בעיה לצלם תמונות נסתרות. ובמארס, חברת Naked Security מצאה גם אפליקציית ריגול לגוגל גלאס שאפשרה לצלם תמונות ללא הדלקת תצוגת הזכוכית.

גם מוצרי אפל אינם חסינים מפני בעיה זו; תוכנה התגלתה המאפשרת לשחקנים זדוניים לכבות את אורות האזהרה של מצלמת האינטרנט iSight - במקרה קיצוני אחד, אישה סחטה עם תמונות שצולמו ממנה ללא הסכמתה וללא בגדים. האשם נתפס, אולם הפרה אישית מסוג זה עוברת דרך לגיטימציה למשתמשים המכסים עדשות מצלמה גם כאשר הטלפונים שלהם אינם בשימוש..

כדאי להזכיר שיש גם אפליקציות לגיטימיות לאייפונים המאפשרות לך להראות כאילו המצלמה שלך לא מקליטה. במקום זאת, המסך יכול להיות שחור לחלוטין או שניתן לגרום לו להראות שאתה סתם גולש באתר ולא מצלם וידאו. ולמרות שזה אולי נשמע כמו כיף ומשחקים אם אתה זה בשליטה - זה הטלפון שלך, אחרי הכל - חשוב על ההשלכות של יישומים אלה כתוכנות זדוניות. מה אם הורדת בטעות אחת כזו והיא הופעלה מרחוק, או אם פיסת קוד זדוני השתלטה על אפליקציית המצלמה שלך? אתה יכול לרגל על ​​עצמך ואפילו לא לדעת זאת.

לכידת מצלמה ארגונית

כמובן ששחקנים זדוניים חד פעמיים אינם לבד בכל מה שקשור לרתום את המצלמה למטרות שלהם. בסוף חודש אוגוסט אירעה מהומה סביב תנאי השירות עבור אפליקציית Messenger של פייסבוק, שכללה הרשאה לצלם תמונות וסרטונים במצלמת המכשיר שלך, גם ללא הסכמתך. ניתן להבין, המשתמשים פחות מרוצים מהמחשבה שתאגיד כלשהו עשוי לרגל אחריהם, לא משנה עד כמה התרחיש לא סביר.

וזה לא נדיר. יישומים רבים כוללים הרשאות רחבות בהרבה מכפי שהן צריכות להזדקק - למשל הביקורת האחרונה סביב האפליקציה של Uber וההרשאות שלה, הכוללות השגת מזהה המכשיר שלך, גישה לאנשי הקשר שלך וכן, שימוש במצלמה שלך.

אז מה השורה התחתונה? האם עליך לכסות כל מצלמה שאתה נושא ולחפש מעת לעת באינטרנט כדי לוודא שהאקרים או מגה-תאגידים בחו"ל אינם משתמשים בתמונה שלך ללא אישור? כנראה שלא. מרבית ההאקרים אינם מעוניינים בתמונות ובסרטונים שלך אלא אם כן יש טינה אישית, בעוד שחברות מבצעות הרשאות אפליקציה רחבות ככל האפשר בכדי לתת להן מרחב משפטי מקסימאלי..

תמיד יש סיכוי שאפליקציה של צד שלישי בחינם או קובץ מצורף לדוא"ל יושלמו עם קטע זדוני לצילום ותמונות וידאו של הקלטת וידאו, בתקווה להציץ לחיים האישיים שלך. הכי טוב? היה חכם: גלוש בבטחה, הסתיר את עסק האינטרנט שלך מעיניים חטטניות ואולי הניח את הטלפון החכם הזה עם הפנים כלפי מעלה עם ספר עליו כשאת מתקלחת ... למקרה.

כסה את המצלמה שלך: האם הטלפון שלך צופה?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.