אדוארד סנודן, קפטן אמריקה, ופרטיות בעולם הגלגלים

סרטי פרטיות מובילים לשנת 2016

מה משותף לקבלן ממשלתי אמריקני לשעבר, מרגל אמנזיאק, חייל-על עם “A” גדול על מצחו ושני בני נוער רגילים?

תשובה: הם הדמויות הראשיות במפוצצי הקופות הגדולים שקשורים לפרטיות השנה!

2016 העבירה קטעי סרטים נהדרים, החל מבעלי חיים מדברים (זואטופיה) לסאטירה של גיבורי על (דדפול) לחיות מדברות יותר (ספר הג’ונגל, למצוא דורי, וחיי הסוד של חיות המחמד). בפרט, ארבעה סרטים סיפקו ריגושים דופקים תוך נגיעה לנושאים מהותיים של אנונימיות, מעקב וביטחון..

אז עמום את האורות והצית את מכונות הפופקורן שלך בזמן ש- ExpressVPN מפרק ארבעה מהטובים מהחודשים האחרונים. אה ו, התראת ספוילר!

ביטחון לאומי ופרטיות אישית בסנודן

פוסטר סרט מושלגסנודן מזכיר לנו שהחופש המקוון הוא זכות יסודית שכדאי להילחם עליה, לא משנה מה העלות.

כריתת הרשימה היא שובר הקופות הגדול ביותר שקשור לפרטיות מזה שנים. סנודן מתעד את הפיכתו של משרוקית הבלתי רגילה מ”משהו אידיאליסטי “שמשוחרר מצבא ארה”ב לקבלן ממשלתי מתבודד שעתיד לחשוף את יכולות המעקב הבלתי מעורערות של ה- CIA..

הרעיון המרכזי שנחקר בסרט הוא האם יש להקריב את הפרטיות לביטחון. קורבין אובריין (רייס אם יפאן), תביעת CIA בכירה שהיא גם הבוס של סנודן, מלמדת את בן חסותו (ג’וזף גורדון-לויט) שכל אמצעי מעקב מוצדקים בכל מה שקשור למאבק באיומים זרים. עם זאת, בסופו של דבר מרחוק סנודן את עצמו מהפילוסופיה של אובריין כשהוא עדים ממקור ראשון למנהגים הלא אתיים המשמשים את הממשלה על מנת לאתר יעדים ברשת.

לאורך כל הסרט, הבמאי אוליבר סטון מבהיר שהוא נמצא בצד של סנודן, ומזכיר לנו שאפילו האינטראקציות הכי תמימות שלנו עם הרשת ניתנות למעקב, הקלטה וניתוח של גורמים ממשלתיים מאחורי דלתות נעולות..

כסרט, סנודן הוא דרמה מתוחה ומעוררת-לב שמשרטטת נאמנה את חייו של אדוארד סנודן. אך יותר מכך, מדובר במשטח השקה לוויכוחים על פרטיות ומחווה לאדם שיחזיק זמן רב כאלוף לחופש האינטרנט..

צפו בסנודן וסרטים אחרים

מדיה חברתית ומעקב המוני בג’ייסון בורן

פוסטר של ג'ייסון בורןבדיוק כפי שאתה יודע את שמו, חברות המדיה החברתית מכירות את שלך (והרבה יותר)

רצית את זה. חיכית לזה. ולבסוף, כמעט עשור לאחר מכן (מכיוון שמורשת לא סופרת), ג’ייסון בורן (מאט דיימון) חוזר למסך הכסף.

כשמקורותיו של בורן די נחקרו בטרילוגיה הקודמת, הפרק החמישי המתפורק בעצמות מתעמק בהיסטוריה המשפחתית של דיוויד ווב, בעקבות בורן ברחבי העולם כשהוא מפרק את האמת שמאחורי מעורבותו של אביו המנוח ב- CIA ובגסיסה הסופית. כאשר הפעולה מטלטלת המצלמה מסתכמת עד 11, ג’ייסון בורן מדגיש גם כמה סוגיות חשובות במדיה החברתית ובמעקב המוני..

בסרט, טייקון הטק הצעיר אהרון קלור (ריז אחמד) הוא הפנים של הפרטיות בעידן האינטרנט. בעוד בכנס טק בלאס וגאס, קלור מספר לקהל מריע כי היצירה הדומה לפייסבוק שלו, Deep Dream, “תתאים” אישית לחוויות משתמש מבלי לשתף מידע על משתמשים עם גורמים אחרים..

אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, זה בגלל שזה. פלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר (ו- Deep Dream) אוספות כל שטח מידע אישי שאתה מגיש באופן מקוון, ומשתמשות בהן כדי להציע לחברים שאתה מכיר, להמליץ ​​על אירועים שאולי תרצה להשתתף בהם ולהגיש מודעות ממוקדות. קריאה מהירה של מדיניות הפרטיות שלהם תאמר לך לפלטפורמות הללו יש גם את הזכות לשתף את המידע שלך עם גורמים לא ידועים אחרים.

מה שגרוע יותר, מסתבר ש- Deep Dream מומן בחלקו על ידי ממשלת ארה”ב, אשר מתכוונת להפוך את פלטפורמת המדיה החברתית לתוכנית מעקב ענקית בזמן אמת. אם קלור יגיש לבקשות ממשלתיות “דלת אחורית” לחלל עמוק, כל הפרופילים, ההודעות והמיקומים שביקרו בפלטפורמה יהפכו לנתוני הממשלה.

מלבד הדגשה מחודשת של הנושאים שהועלו בסנודן, ג’ייסון בורן חושף כי חברות מדיה חברתית הטוענות כי הן תומכות בפרטיות באינטרנט יכולות לשנות במהירות את עמדתן בין לילה. בין אם שינויים אלה הם החלטה פנימית או תוצאה של קנייה חיצונית, הסרט מזכיר לנו שאנחנו צריכים להיות ברורים לגבי מדיניות הפרטיות של כל שירות אינטרנט שאנו משתמשים בו, ושומרי הסף הטובים ביותר למידע שלנו הם עצמנו.

צפו בג’ייסון בורן ובסרטים אחרים

אוטונומיה ובטיחות הציבור בקפטן אמריקה: מלחמת אזרחים

קפטן אמריקה מלחמת אזרחיםסצינות קרב אפיות, אינטראקציות עם אופי רגשי ודיון בזמן באוטונומיה לעומת ביטחון. מה לא לאהוב בקאפ 3?

מלבד היותו הסרט הגבוה ביותר בעולם לשנת 2016, קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים היא גם סיפור שובר לב על אחריות, שלדים בארון ובגידה.

האירוע המסית של הסרט הוא מופע עוצמתי בלגוס, שהתוצאות המחרידות שלו מאלצות את הממשלה למלוך ב הנוקמים בניסיון להעמידם תחת פיקוח ממשלתי.

במרכז הסכסוך הזה ניצבים קפטן אמריקה (כריס אוונס) ואיירון מן (רוברט דאוני ג’וניור). קאפ, לאחר שנלחם בנאצים ב”הנוקם הראשון “וחווה את נפילתו של S.H.E.I.L.D. בחייל החורף נזהר מסמכות ממשלתית וסובר כי הנוקמים לא צריכים לענות לכל ועדה חיצונית שעלולה להיפגם על ידי השלטון. סטארק, שעדיין מתאושש מאשמתו בעידן אולטרון, בוחר לקבל אחריות ציבורית ומקבל בברכה את הפיקוח על בריטניה על הצוות.

כששני בעלות הברית מתרוצצות על ההבדלים הפילוסופיים שלהן, אירוע מחריד מעברו של סטארק, בו היה מעורב חברו הטוב של קאפי באקי (חייל החורף), שבר את הנוקמים ומצית מלחמת אזרחים.

אולם מאחורי זריקת המגן וקליעת הרשת, מלחמת האזרחים שואלת כמה שאלות חשובות שכל שחקן קולנוע צריך לשקול:

  • האם יש להנקוט על ידי הנוקמים, ואמצעים כלליים אחרים להגנה אזרחית?
  • האם הפיכתה לסנקציה של הממשלה הופכת את כל הפעולות העתידיות שיבצעו הנוקמים (או אכיפת החוק הכללית) מוסרית?
  • היכן צריכה ממשלה לשרטט את הגבול בין הגנה על אזרחיה לבין הסרת חירויותיהם האישיות?

הסרט אינו נותן תשובה קלה לשאלות הללו. וכשקפ מסכן חיים ואיברים להצלת חברו ואחדות הנוקמים, ברור שהמאבק למען פרטיות וביטחון בעולמנו קשה לא פחות.

צפו בקפטן אמריקה: מלחמת אזרחים וסרטים אחרים

אנונימיות ואחריות מקוונת בעצב

עצבעצב: האופנה החדשה אחרי פוקימון GO?

האם תהית אי פעם מה יקרה אם אנשים היו לוקחים את המשחק “אמת או מעז”, יספרו את הדיגיטציה כאפליקציה להורדה והפכו את זה לשירות סטרימינג? ובכן, האנשים שעומדים מאחורי עצב עשו זאת, וזה בהחלט לא כיף ומשחקים.

אריאל שולמן-הנרי ג’וסט ביים את כוכבי הלהקות אמה רוברטס ודייב פרנקו במותחן מתוח, שם מתגלה משחק ריאליטי מקוון לכאורה שאינו מזכיר כרוך בהימור מסכן חיים, וכל זאת תוך התייחסות להשתתפותנו בעצמנו בהצעות דיגיטליות דומות.

המשחק המפורסם כולל “שחקנים” שמשלימים אתגרים תמורת כסף ו”צופים “שמשלמים כדי לצפות בשחקנים שמשלימים את האתגרים שהם מציבים. התיכון הממוצע Vee (רוברטס) פוגש את שחקן העצבים איאן (פרנקו) בזמן שהיא משלימה את האתגר הראשון שלה, ויחד הצמד משלים משימות יותר ויותר מסוכנות עד שהם מוצאים את עצמם בראש הדירוג ונלחמים על חייהם בסיבוב הגמר.

בבסיסה, Nerve בוחנת את ההשפעה של שירותים כמו Facebook Livestream ו- YouTube Live. האם תעשה דברים שלא תעשה בדרך כלל אם הפעולות שלך היו צופות (ומתוגמלות) על ידי מיליונים ברחבי העולם? האם תעודד אחרים לבצע פעולות מסכנות חיים אם תוכל להסתתר מאחורי קיר של אנונימיות מקוונת?

הסרט מתאר את ההשלכות ההרסניות שמתרחשות כאשר netizens משתמשים לרעה בפרטיות האינטרנט בשם הבידור ומאפשרים להבטיח כי הכוכבים המקוונים ישפיעו על מעשיהם. אמנם התפאורה והפעולה של הסרט עשויים להיראות פנטסטיים, אבל המסר המרכזי של Nerve הוא שעולם כזה קרוב הרבה יותר למציאות מכפי שלעתים קרובות היינו מאמינים.

צפו בעצב ובסרטים אחרים

מה הצורך שלך?

זהו המאמץ של ExpressVPN בארבעת שוברי הקופות הגדולים הקשורים לפרטיות.

האם אתה מסכים עם הרעיונות שנחקרו בסרטים האלה? איזה מהם היה המועדף עליך? היו סרטים אחרים שהיו צריכים להיות מוצגים כאן?

שתף את ההערות שלך למטה, והקפד להתעדכן בסרטים הטובים ביותר השנה אם עדיין לא עשית זאת!

Snowden: אוהד סרטים / Wikipedia
ג’ייסון בורן: מעריץ הקולנוע / ויקיפדיה
קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים: TriiipleThreat / Wikipedia
עצב: מעריץ קולנוע / ויקיפדיה

אדוארד סנודן, קפטן אמריקה, ופרטיות בעולם הגלגלים
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.