האם פרטיות האינטרנט היא סיבה שאבדה?

מצבה עם

רוב האנשים חושבים על פרטיות כזכות יסודית. הזכות לנהל שיחה אישית מבלי שמישהו יקשיב, הזכות להרחיק את חפציך מהעין הציבורית.

ExpressVPN מאמין שפרטיות הפרט היא דבר שכולם ראויים לו.

במשך זמן רב באינטרנט הייתה אשליה של פרטיות. מתשלומי קניות מקוונים מאובטחים ועד חשבונות מוגנים באמצעות סיסמה ברשתות החברתיות - נאמר לנו שהמידע שלנו מוגן ובטוח. אולי אתה עדיין מאמין שכן?

אולם עבור אנשים רבים, אירועים כמו מעקב NSA המוני וגניבת תמונות אישיות של ידוענים שינו את התפיסה לגבי פרטיות האינטרנט. נראה שהאקרים קלים מדי להכנס לדברים שלנו - וחלק גדול מה"האקינג "הזה ממומן על ידי הממשלה.

קבלת הנתונים שלך זה כמו לקחת ממתק מתינוק

היו מקרים רבים בפרופיל של פריצה ומעקב בשנים האחרונות.

 • הסוכנות לביטחון לאומי: ה- NSA עוקב באופן חוקי אחר רשומות הטלפון של כל אמריקני, יש גישה לתעבורה טלפונית ואינטרנט בארה"ב ומחוצה לה, ופונה למטרות כראות עיניה. גם בריטניה וממשלות אחרות עושות זאת.
 • גניבת צילומי ידוענים: אנונימי פרסם למעלה מ -500 תמונות מפורסמים בלוח התמונות 4chan בשנת 2014, רבות מהן מכילות עירום. שירות ה- iCloud של אפל אמור להיות המקור להפרה.
 • eBay: שירות הקניות המקוון נפרץ באמצע 2014 וחשף מיליוני סיסמאות ונתונים של משתמשים.
 • יעד: 70 מיליון לקוחות Target גנבו את נתוני כרטיס האשראי שלהם בשנת 2014 לאחר שהאקרים מצאו חור אבטחה במערכות החברה.
 • רשת פלייסטיישן: שירות המשחק המקוון נפרץ על ידי LulzSec בשנת 2011, והביא לגניבה של כ -77 מיליון נתוני חשבון של משתמשים.

כאשר הנתונים שלנו נגנבים ומנוטרים כל כך לעתים קרובות, מחברות גדולות שמתעקשות שהנתונים שלנו בטוחים בידיהם, נראה הגיוני להיות קצת פחות בוטחים במידע שלנו.

עלות השירותים המקוונים בחינם הינה פרטיותך

אם אתה משתמש בדוא"ל אינטרנטי ובשירותי מדיה חברתית בחינם, אתה גם מוותר על המידע הפרטי שלך לצדדים שלישיים מדי יום.

יש סיבה ששירותים אלה הם בחינם. כמה מהדרכים בהן הם משתמשים בנתונים שלך כוללים:

 • מיקוד מודעות: מנועי חיפוש, רשתות חברתיות ושירותים אחרים עוקבים אחר פעילויותיך, כך שיוכלו למקד אתכם למודעות.
 • מכירת הנתונים שלך: בהסכמתך, ולעתים גם בלי, חברות שאתה נרשם אליהן בדרך כלל מוכרות את המידע שלך ליצרני רשימת שיווק. אימייל של דואר זבל!
 • מעקב אחר הדוא"ל שלך: שירותי דואר אלקטרוני פופולריים רבים עוקבים אחר ההודעות שלך לצורך פעילות פלילית ועשויים להיות מחויבים כחוק לשתף את הנתונים שלך עם גורמי ממשל.

כמובן, יתכן שתהיה מודע לכל זה - ובכל זאת, סביר להניח שאתה עדיין בוחר להשתמש בפייסבוק, ב- Gmail, בטוויטר וכן הלאה.

אחרי הכל, שום דבר לא באמת חופשי. אולי ויתור על מעט מהמידע שלך שווה את זה?

האקרים זדוניים

איום מרכזי נוסף על פרטיות האינטרנט הוא שכנראה כולנו יכולים להסכים עליו הוא לא רצוי.

"דוח האיום האישי על אבטחת האינטרנט של סימנטק לשנת 2014" מצא כי תוכנות זדוניות, דיוג והתקפות אחרות על המחשבים האישיים שלנו הביאו לחשיפה של למעלה מ 552 מיליון זהויות בשנת 2013. נרשמה עלייה של 62% במספר ההפרות ועלייה של 91% במיקוד. תוקפת קמפיינים באותה שנה.

עם עליית הפשיעה המקוונת, עתיד פרטיות האינטרנט נראה רחוק מלהיות בטוח.

אתה יכול לבצע צעדים בנושא פרטיות

כשכל מה שנאמר ונעשה, מי אחראי לפרטיות שלך באופן מקוון? אתה.

כל מי שרוצה לשמור על נתונים פרטיים לחלוטין יכול להישאר מחוץ לאינטרנט, אבל זה לא אופציה מעולה בעולם של ימינו. אז מדובר בנקיטת צעדי האבטחה ובחירות מושכלות לגבי האופן בו אנו משתפים את הנתונים שלנו. לפעמים, כמו במעקב ממשלתי, הבחירות הללו אינן בידינו. אך ישנם צעדים שתוכלו לנקוט כדי להגדיל את פרטיותכם.

 • נקוט באמצעי אבטחה: שמור על חשבונותיך המקוונים, צמצם את הסיכון להפרות אבטחה על ידי שמירה על תוכנתך מעודכנת ועל ידי שימוש בתוכנת אבטחה. הישאר מודע לסיכונים מקוונים נפוצים.
 • היזהר עם מי נרשמת: אל תבטח בכל שירות בענן עם אתר מפואר. חקר באופן מקוון, קרא את תנאי השירות וחפש כיצד הם ישתמשו בנתונים שלך.
 • השתמש בשירות VPN: שירותי VPN מצפינים את התעבורה באינטרנט שלך כך שצדדים שלישיים לא יוכלו לחטט בפעילויות שלך. נתונים הרבה יותר מאובטחים כשאתה מתחבר לאינטרנט דרך VPN.

קרא כאן טיפים מובילים בנושא פרטיות באינטרנט.

עולם מחובר פירושו כנראה פחות פרטיות

אז האם פרטיות האינטרנט היא סיבה שאבדה? כפי שראינו, העברת המידע האישי שלנו בידי חברות גדולות אינה בטוחה במיוחד. יש סיכון ממשי שייגנב. ונראה שהסיכון הולך וגובר.

השימוש בשירותים מקוונים פירושו בכוונה לוותר על מעט מהפרטיות שלנו. אך מכיוון שאנחנו רוצים להיות חלק מעולם מחובר, רבים מאיתנו שמחים לעשות זאת.

בכלכלת האינטרנט, הנתונים שלך הם מטבע יקר. סביר להניח כי פרטיות האינטרנט לא תקל יותר בעתיד. הישאר מודע, שמור על בטחון ובחר כיצד אתה משתף את הנתונים שלך בזהירות. וכמובן, אל תשכח להשתמש ב- VPN כדי להגן על הנתונים שלך.

האם פרטיות האינטרנט היא סיבה שאבדה?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.