כיצד להפוך את התמונות שלך לפרטיות יותר במדיה החברתית

הסמל משמש לרוב לציור גלריית תמונות, אך עם הסמל המשמש לעיתים קרובות לציור מנעול במצב בו בדרך כלל מופיעות התראות (מימין למטה).

“תמונה שווה אלף מילים”, כך אומר האמרה הישנה. כיום, כמעט עם כל התמונות שצולמו דיגיטלית ובאיכות גבוהה יותר, הם מחזיקים במידע רב מאי פעם.

יש הרבה דברים שאנחנו יכולים ללקט מתמונות בעלות ערך נקוב: מי נמצא בזה, מה קורה ואיפה. אבל עם תמונות שצולמו בהגדרה גבוהה יותר, ובמכשירים העוקבים אחר המיקום שלך, אנשים יכולים ללמוד יותר על התמונה שלך – ואתה – מאשר אולי תרצה שתהיה.

מה אנשים יכולים לגלות מהתמונות שלך?

בשנה שעברה כתבנו על ניסוי נתונים בו מיליוני תמונות חתולים באתרי אירוח כמו Twitpic ואינסטגרם הוצמדו על גבי מפה יחד עם מיקום כל חתול, שנקבע מתוך קואורדינטות הרוחב והאורך במטא נתונים של התמונות. אם ניתן לעשות זאת גם עם חתולים, ניתן לעשות זאת גם עם אנשים.

כאשר הגדרות התיוג הגיאוגרפי שלך מופעלות במצלמה או באפליקציית המצלמה שלך, התמונות שתצלם יהיו נתוני מיקום כלולים במטא נתונים שלהם, עד לרוחב הרוחב והאורך המדויק. כל מי שיש לו גישה לתמונות שלך יכול לאחזר את המטא נתונים בקושי רב ויכול לקבוע היכן היית כשצילמת את התמונה.

ועם איכות הצילומים הולכים ומתבהרים עם כל דגם טלפון חדש, המשימה של גניבת הנתונים הביומטריים שלך הופכת להיות קצת יותר קלה, בפרט כשמדובר ב טביעות האצבעות שלך. דוגמאות אמיתיות לגניבת זהות באמצעות צילומי אצבעות כמעט ואינן קיימות, אך בתיאוריה מישהו עם תמונה של טביעת האצבע שלך יוכל להיכנס לטלפון שלך שהשתמש באימות טביעות אצבע..

לבסוף, ואולי באופן הכי מדאיג, עוקב מצא את בית סלבריטאית דרך ההשתקפות בעיניה בלבד ותקף אותה. אמנם זה נדיר להפליא, אבל זה עדיין דוגמה לאופן שבו תמונות יכולות למסור מידע בדרכים הכי לא צפויות.

מכיוון שאוקטובר הוא חודש המודעות לאבטחת סייבר, מדוע לא לקחת חמש דקות כדי לחצות את התמונות המקוונות שלך?

כיצד להפוך את התמונות שלך לפרטיות יותר

1. רצועת המטא נתונים

כל תמונה שצולמה במכשיר שלך מכילה נתוני קובץ תמונה להחלפה (EXIF), המציינים את עיצוב התמונה כמו גם פרטי תמונה אחרים כמו נתוני מיקום..

הדרך הקלה ביותר להסיר מטא נתונים זה היא להשבית את התיוג הגיאוגרפי במכשירים שלך כדי למנוע מעקב אחריהם מלכתחילה (iOS, Android).

אם לתמונות שלך מצורף נתוני מיקום, אתה יכול להסיר אותם רטרואקטיבית באמצעות תוכניות בחינם וקוד פתוח. אם אתה מאחסן את התמונות שלך בתמונות Google, אתה יכול להסיר את המיקום על ידי פשוט להחליף את התג להגדרות שלו.

קרא עוד אודות הסיבה שאתה צריך להסיר מטא נתונים.

2. הקשו על הגישה לתמונות שלכם

אם התמונות שלך כבר הועלו באופן מקוון ואינך רוצה להוריד אותן, תוכל להגביל את מי שיכול לגשת אליהן. בדוק את הגדרות הפרטיות של החשבונות והאלבומים שאליהם אתה מעלה והגביל את הגישה לאלה שאינך רוצה שכולם יראו. התחל עם שינוי הגדרות הפרטיות שלך בפייסבוק, אינסטגרם וטוויטר.

3. הימנע מלפרסם תמונות רגישות, או הסר אותן לגמרי

לפני שתעלה תמונה, קח שנייה כדי לבדוק את המידע שנמצא בתמונה, מנתוני מיקום ואנשים בתמונות ועד מידע שניתן לזהותם (לדוגמה, #boardingpass שלך). האם המידע הזה שאתה רוצה שכולם עוקבים אחריך יידעו?

צמצום, אם לא הסרת, תמונות עם מידע רגיש לחלוטין יכול גם להפחית את הסיכוי שמישהו יבין היכן אתה נמצא. יכול להיות שזה מפריע, אבל הדרך היחידה למנוע מאנשים ביעילות לעקוב אחריך מקרוב מכפי שאתה רוצה היא להפסיק לפרסם או להסיר תמונות, או להפריט תמונות ציבוריות כבר..

הסר, הגביל והקטין

הסרת מטא נתונים של מיקום, הגבלת הגישה לחשבונך והפחתת מספר התמונות שאתה מפרסם בחשבונות שלך היא שיטה טובה לכל מי שרוצה לקחת שליטה רבה יותר על מי יכול לראות מה הוא מפרסם באופן מקוון, והמידע שקשור במטא נתונים..

כיצד להפוך את התמונות שלך לפרטיות יותר במדיה החברתית
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.