היתרונות והסכנות הטכנולוגיים הקוליים של סירי

היתרונות והסיכונים של טכנולוגיית הקול

“היי סירי”

שאל את כל משתמשי iOS אם הם הביעו את האמור לעיל, והם ישתפו אנקדוטות אישיות של שאילתות שרטוטות ותשובות מצחיקות. מה שרוב האנשים לא שמים לב לכך הוא שההגעה של טכנולוגיית הקול כמו סירי ואלקסה של אמזון מבשרת פרדיגמה חדשה בתחום המחשוב, ומביאה נוחות חדשות כמו גם כמה סיכונים מצמררים..

היסטוריה קצרה של ממשקי משתמש גרפיים

עד לאחרונה, האינטראקציות שלנו עם מחשבים הסתמכו על ממשקי משתמש גרפיים (GUI). GUIs חלמו לראשונה בשנות השלושים על ידי המהנדס האמריקני ונבר בוש, שדמיין לעצמו מכונה בשם Memex (פורטמנטו של זיכרון ואינדקס) שתציג את כל הידע האנושי דרך שני מסכי תצוגה גרפיים, מקלדת וסורק..

הטכנולוגיה של ימיו של בוש לא הצליחה להחיות את ה- Memex לחיים, ורק לפני שהוצג ה- Xerox Alto בשנת 1973, מחשבים מסוגלים לשלב את כל האלמנטים הדרושים לממשקי GUI מודרניים..

מחשב ה- Xerox Alto עם GUIכמחשב הראשון שתוכנן עם מערכת הפעלה המבוססת על ממשק משתמש גרפי, ה- Alto הוא ציון דרך מחשוב.

מאז, GUIs הפכו למרכיב מרכזי בחיינו הדיגיטליים. בין אם אתה מקליד על Macbook או מקיש על אנדרואיד, אתה מסתמך על מסך שיעזור לך להפעיל את המכשיר שלך ולהעביר את המידע שאתה מחפש. אך עם טכנולוגיית הקול, GUI יכול בסופו של דבר להתיישן.

אילו יתרונות וסיכונים אנו יכולים לצפות כי טכנולוגיית הקול תוסיף לחוויית המחשוב שלנו?

היתרונות של טכנולוגיית הקול

ראשית, טכנולוגיית הקול הופכת את התקשורת שלנו עם מכונות לטבעיות יותר. במקום להקדיש שעות ללמד את עצמך (או בן משפחה מבוגר) כיצד להפעיל מערכת הפעלה חדשה ומפנקת, טכנולוגיית הקול מאפשרת לנו ליצור אינטראקציה עם מכונות בשפה הרבה יותר פשוטה – שלנו.

רק דמיין את ההקלה על פניה של סבתא שלך כשהיא מבינה שהיא יכולה לבדוק את הדוא”ל שלה בלי לפתוח דפדפן אינטרנט, להקליד כתובת URL ולהזין את הסיסמה המורכבת להפליא שלה. ככל שהטכנולוגיה הקולית משתפרת, אנו רוויחים משיפור הנוחות והיעילות ככל שהחסמים להפעלת מכשיר דיגיטלי נופלים.

טכנולוגיה קולית לא רק מביאה נוחות נוספת עבור משתמשי מחשבים קיימים, היא גם מאפשרת לאנשים שלא הצליחו להשתמש במחשבים להצטרף לשיחה הדיגיטלית. מחשב המופעל על ידי קול מאפשר ללקויי ראייה ליהנות (לרוב) מהיתרונות הנובעים מהיותם מקוונים בעוד שמשתמשים בעלי מוגבלות פיזית יוכלו להפעיל מכשירים דיגיטליים עם מעט טרחה..

יתר על כן, ככל שמכונות משתפרות בהבנת שפות אנושיות, טכנולוגיית תרגום סימולטנית תעזור לנו לתקשר עם זרים אפילו יותר מהר. היעילות הפרודוקטיבית המתקבלת תהיה ככל הנראה יתרון לכל הצדדים המעורבים.

הסכנות הטכנולוגיות הקוליות

אבל לא הכל קשתות ופרפרים. טכנולוגיית קול מחייבת מכשירים חכמים שמאזינים כל העת ומקבלים (פוטנציאל) הקלטה. אמנם צריך להפעיל מכשירים רבים (“היי, סירי,” “היי, קורטנה”) לפני שהם מעבירים מידע מדובר לשרת מקוון, אך אין תובנה ברורה לגבי מי מאחסן מה, באיזו שעה ובאיזו זמן.

שירותי אינטרנט מודרניים אינם סודיים כבר אוספים מידע אודותיך, אך טכנולוגיית הקול מאפשרת להם להשיג אחיזה מרכזית בזהותך – הקול שלך.

למרות שאנו עדיין רחוקים שנים מתרחישים מסיוטים בהם האקרים אוספים ומתמרנים את הקלטות הקול שלך מסיבות מגעילות, אפשר רק לתהות אם הנוחיות של טכנולוגיית הקול שוות את ההפרעות הנוספות לפרטיות. אם כבר, חברות טכנולוגיה חייבות להבטיח כי אמצעי אבטחת המידע שלהם יישארו במשימה ולהמשיך להילחם בבקשות לדלתות אחורית של נתונים במכשירים.

השתמש בטכנולוגיית הקול בבטחה עם VPN

אפליקציית ExpressVPN במכשירי iOSעד להצגת VPNs המופעלים באמצעות קול, תוכלו לחבר את ExpressVPN בלחיצת כפתור פשוטה!

טכנולוגיית קול מבטיחה לפתוח עולם חדש של יתרונות וסיכונים, אך כלי טכנולוגי קיים יכול להגן על חיי הדיגיטל שלך בכל זאת. VPN מצפין ומאבטח כל נתונים שעוזבים את המכשיר שלך, כך שאין צורך לדאוג שגורמים שלישיים גועשים יתחברו לחיבור האינטרנט שלך ויקבלו אחיזה בקול שלך (או מהדברים שאתה אומר איתו).

אף על פי ששום דבר לא מנצח שימוש בטכנולוגיה עם השכל הישר, VPN עושה דרך ארוכה להבטיח שהמידע שלך (עם זאת אתה ממסר אותו) יישאר שלך.

מה אתם חושבים על טכנולוגיית קול? האם אתה מתרגש לראות שהאינטראקציה בין מחשבים בין אדם לנקוט את הקפיצה הקוונטית הבאה? כחברה צופה פני עתיד שהציגה בודק IP, בדיקת דליפת DNS ואפליקציה מדהימה לנתבים בשנה החולפת בלבד, ExpressVPN נרגש מהפוטנציאל הטכנולוגי הקולי..

אל תמצה את האפשרות של VPN שמופעל באמצעות קול בעתיד הקרוב!

זירוקס אלטו: מייקל היקס / ויקימדיה Commons
אייפון: Pixabay / Pexels (התמונה שונתה)

היתרונות והסכנות הטכנולוגיים הקוליים של סירי
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.