ממשלות דורשות נתוני משתמשים מפייסבוק במספר שיא

המחשה של הכוכבים והפסים, אך ה- F של פייסבוק מחליף את כל הכוכבים.

על פי דוח השקיפות האחרון של פייסבוק, בקשות הממשלה לנתוני משתמשים הגיעו לרמה הגבוהה ביותר אי פעם בששת החודשים הראשונים של 2019, ומונה 128,617.

ממשלת ארה”ב ביקשה 50,741 פיסות נתונים, כאשר הלוויתן של המדיה החברתית עמד על 88% מהזמן. אבל הנה פרט מושפל: שני שליש מכל בקשות ממשלת ארה”ב ליוו צו איסור פרסום, כלומר פייסבוק לא יכולה הייתה להודיע ​​למשתמשים שהממשלה ביקשה את הנתונים שלהם.

הודו הגיעה למקום השני עם למעלה מ 33,000 בקשות. עם זאת, פייסבוק סיפקה רק נתונים עבור 54% מהם.

בצרפת, גרמניה ובריטניה היו מצפון ל -5,000 בקשות כל אחת.

הדו”ח הוסיף כי שירותי הפייסבוק הופרעו 67 פעמים מינואר עד יוני 2019 ברחבי 15 מדינות. זה עולה מששת החודשים האחרונים של 2018, אז היו 53 שיבושים בתשע מדינות.

פייסבוק רמזה על העובדה שהיא בוחנת את התכנים המפורסמים מקרוב מאשר קודם, והסבירה שהיא הסירה 11.6 מיליון פיסות תוכן שהפרו את מדיניותה בנושא עירום ילדים וניצול מיני. באותה התקופה בשנה שעברה ראתה חברת המדיה החברתית 5.8 מיליון קטעים.

גם סטטיסטיקה על מתינות תוכן באינסטגרם נכללה לראשונה. סך הכל 1.68 מיליון פיסות תוכן נחסמו באפליקציית שיתוף התמונות במהלך הרבעון השני והשלישי של 2018.

באילו נסיבות פייסבוק מוסרת מידע?

פייסבוק גורסת כי היא מוסרת בעיקר נתונים כאשר הבקשה מלווה במסמך משפטי כמו צו חיפוש. חשיפת רשומות החשבון נעשית בהתאם לתנאי השירות של החברה ולחוק המקומי.

יותר מ -116 אלף בקשות, או כ -90% מכלל הסקירות, נחשבו על ידי פייסבוק תחת הקטגוריה “בקשה משפטית”.

קטגוריה נוספת שפייסבוק מחשיבה בה בעת מסירת מידע על המשתמשים היא האם קיים סיכון הקרוב לפגיעה פיזית או מוות קשה. בקשות מסוג זה הן וולונטריות גרידא מכיוון שהן אינן חלק מהליך משפטי. בערך 10% מכלל בקשות הנתונים נפלו תחת קטגוריית “חירום”.

מהי בקשת נתונים של ממשלת פייסבוק?

הזכרנו את שתי הקטגוריות הרחבות עבור בקשות לנתוני פייסבוק. החברה מוסיפה כי הרוב המכריע של המקרים מתייחס לתיקים פליליים, לרוב שוד או חטיפות. בקשות לנתונים כוללות בדרך כלל את השם, תאריך ההרשמה, יומני כתובות ה- IP והתכנים שפורסמו. הבקשה עשויה לכלול גם דברים כמו כתובת הדוא”ל ומספר הטלפון.

אם אתה פקיד ממשלתי מנסה להבין כיצד תוכל לבקש נתונים על אזרחי מדינתך, הנה ההנחיות של פייסבוק בנושא..

האם פייסבוק תודיע לי אם יש בקשה לנתונים בחשבוני?

החברה אומרת כי “המדיניות שלה היא להודיע ​​לאנשים המשתמשים בשירות שלנו על בקשות למידע שלהם לפני הגילוי אלא אם כן אסור לנו על פי החוק לעשות זאת.”

אז כן, ייתכן מאוד שתקבלו הודעה אם הממשלה תבקש נתונים לגביכם. עם זאת, החברה מוסיפה כי יתכן שהיא לא תודיע למשתמשים אם יש אפשרות לניצול ילדים, או כאשר מתן הודעה יהיה “יצרני נגד.”

פייסבוק יכולה גם לספק הודעה מעוכבת לאחר תום תקופת אי-הגילוי. אבל אולי זה לא משנה כי אם היית עובר על החוק, סביר להניח שאתה כעת במעצר.

כיצד אוכל למנוע מפייסבוק למסור את המידע האישי שלי?

התשובה הקצרה היא שכל עוד אתה משתמש בפייסבוק, אין לך באמת ברירה. חלק מהסכם המשתמש של פייסבוק הוא שהחברה רושמת ומאחסנת את כל המידע שתבחר לפרסם או לשתף איתם. ובעוד שהיא מבטיחה לעולם לא למכור את המידע לצדדים שלישיים, העובדה היא שענקית המדיה החברתית מבקשת לדעת עליך כמה שיותר ככל שתוכל להפגיז אותך בפרסומות רלוונטיות..

התשובה היא לשקול אלטרנטיבות בפייסבוק אם ברצונך לחלץ את עצמך מהפלטפורמה הממכרת. או פשוט למחוק את פייסבוק לחלוטין.

לזכותה, עם זאת, פייסבוק שקופה מאוד בכמות הנתונים שהיא חולקת עם ממשלות ואינה מתאימה רק אוטומטית לכל הבקשות. אולי זה בגלל שהוא חמדן ורוצה את כל הנתונים בפני עצמו. אחרי הכל, הוא השקיע שנים ומיליארדי דולרים בניסיון לרכוש אותו. מדוע פייסבוק צריכה פשוט למסור את כל פירות העמל שלה?

אני ילד (במידת מה). החברה טוענת כי היא בוחנת בקפדנות כל בקשה ממשלתית לנתוני חשבונות ומוודאת כי הם תמיד תקפים כחוק.

“אם נראה כי בקשה לקויה או רחבה מבחינה חוקית, אנו דוחפים לאחור ונלחם בבית המשפט, במידת הצורך”, מסביר פייסבוק.

זה מצביע על צו בית המשפט בברזילאי ביוני 2018 להחליף את חשבונות הפייסבוק, האינסטגרם והמסנג’ר במיקום ספציפי עם איום של קנס בגין אי-ציות. באותה תקופה ערערה חברת מנלו פארק על ההחלטה וטענה (בהצלחה) כי ההיקף הרחב אינו חוקתי וכי הוא פוגע בזכויות הפרטיות של ברזיל..

אף על פי כן, ככל הנראה עמדה זו לפרטיות היא הרינג אדום. אחרי הכל, החברה מנסה לרגל את המוח שלנו.

ממשלות דורשות נתוני משתמשים מפייסבוק במספר שיא
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.