התפתחות ההצפנה: איך זה השתנה ומדוע הממשלה שונאת את זה

[ware_item id=33][/ware_item]

התפתחות ההצפנה


הרבה לפני שהממשלות החלו להילחם כדי להוציא את הצפנה מחוץ לחוק, פוליטיקאים מרחבי העולם פנו לקודים סודיים כדי לתקשר זה עם זה. מהצופן של יוליוס קיסר ועד צופן הגלגלים של תומאס ג'פרסון, ההצפנה הייתה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה האנושית.

אמנם שיטות הצפנה מודרניות היו זמינות רק במשך 10 עד 20 השנים האחרונות, אך אפשר לטעון שהקריפטוגרפיה עיצבה את העולם המודרני.

מהי הצפנה?

במובן בסיסי, הצפנה היא פעולת אבטחת פיסת מידע באופן שניתן היה לקרוא רק על ידי המשדר והמקלט. האם היה לך אי פעם חבר שאליו היית שולח הודעות מקודדות? אולי תשנה את האות הראשונה של כל מילה ל- "Z", או פשוט תערבל את האותיות לגמרי. אם עשית זאת, אתה כבר מכיר את הרעיון הבסיסי של הצפנה.

אמנם מכונה לעתים קרובות קריפטוגרפיה, אך שני המונחים אינם זהים. קריפטוגרפיה היא פעולת הסתרת תקשורת, ואילו הצפנה קשורה לאמצעים.

ההיסטוריה הרחבה של הצפנה

אף על פי שהצפנה עשויה להיות כיום חלק מחיי היומיום שלנו, תחילתו נובעת מלידתה של התרבות המודרנית. המונח הצפנה נובע מהמילה היוונית קריפטוס שמשמעותה סוד. למעשה, השימוש המתועד הראשון בקריפטוגרפיה כתובה מתוארך לשנת 1900 לפני הספירה, כאשר היסטוריונים מצאו עדויות לסופר מצרי שכתב הודעות נסתרות בין הכתובות ההירוגליפיות..

צעד קדימה כמה מאות שנים וסופרים עבריים החלו בקלות להשתמש בסוג של קריפטוגרפיה שהחליפה את האות האחרונה של האלף-בית בראשון. ידוע כמערכת Atbash, נאמר כי קידוד מסוג זה משמש במקרא. אפילו קמה סוטרה (שנכתבה בסביבות המאה ה -7 בהודו) מזכירה את השימוש בקריפטוגרפיה ואיך זה היה מנהג חשוב.

וכמובן שיש את אניגמה, שהיא ללא ספק הצורה המפורסמת ביותר של קידוד מקוון לאינטרנט. נוצר על ידי המהנדס הגרמני ארתור שרביוס בשנת 1918, מכשיר קריפטוגרפי מהפכני זה נאסף בסופו של דבר על ידי הצבא הגרמני. הבריטים נדרשו עד שנת 1941 לפיצוח מלא של האניגמה, אירוע שלפי ההיסטוריונים סימן את נקודת המפנה במלחמת העולם השנייה.

כיצד אנו משתמשים בהצפנה כיום

בעוד ששיטות קריפטולוגיה עט-נייר קיימות כבר אלפי שנים, ניתן לייחס את ההצפנה המודרנית ישירות לסוף שנות ה -70 ולהופעת DES, או Encryption Standard Standard. שפותחה על ידי יבמ, זו הייתה צורת ההצפנה בפועל עד 1997.

עם כניסתו של האינטרנט, הקריפטוגרפיה הפכה במהרה לדיגיטלית, ופרוטוקולי הצפנה שנחשבו בעבר לבלתי ניתנים התגלה כמרושמים בסטנדרטים של היום. לאחר ש DES נסדק, AES או Standard Encryption Standard הפכו במהרה לנורמה.

שלא כמו צורות הצפנה קודמות, AES משתמש במקשי סיביות כדי לטרוף חבילות נתונים. (Pssst: ExpressVPN משתמש בהצפנה של 256 סיביות כדי לאבטח את המידע שלך.) זוהי צורת ההצפנה הגבוהה ביותר שקיימת כיום והיא כרגע השיטה שנבחרה עבור צבא ארה"ב. תחת 256 סיביות AES, יידרשו מיליארדי שנים אפילו למחשבי העל המתקדמים ביותר לפענוח.

מדוע הממשלה מפרה את ההצפנה

מהפילוסוף ג'ון לוק ועד הסופר אדגר אלן פו, הנוהג של הצפנת הודעות היה בשימוש נרחב. ולמרות שכמעט בלתי אפשרי לאתר נקודת זמן מדויקת בהיסטוריה האנושית בה רעיון ההצפנה הפך מלהיראות כמשהו מועיל למשהו מזיק, ממשלות כיום מנסות להגדיר תקדים תחת ההנחה כי המידע שלך צריך להיות זמין בכל עת.

למרבה המזל, אפל, גוגל וחברות טק אחרות רואות את הערך בפרטיות המשתמשים וכעת הן מצפינות את רוב המכשירים כברירת מחדל. באופן טבעי, החוק לא שמח יותר מדי מזה.

הצפנה מצילה חיים: כאשר רשת החירום נכשלה במהלך #BrusselsAttack, המשטרה / חובשים עברו ל- @WhatsApp. https://t.co/AK4riLKa7U

- אדוארד סנודן (@Snowden) 26 במרץ, 2016

אולי אתה זוכר את מקרה סן ברנרדינו לפני כמה שנים בו אפל סירבה לבקשת ה- FBI לפתוח את הטלפונים של הרוצחים, או לאחרונה, כיצד מזכירה הבית של בריטניה בקדחתנות שירותי צ'אט מאובטחים כמו WeChat לבנות דלתות אחוריות לאפליקציות שלהם..

עם הדיבורים האחרונים על חזרה על נייטרליות רשת ומתן יותר כוח לספק שירותי האינטרנט שלך, קידוד המכשירים שלך מעולם לא היה חשוב יותר.

איך להגן על עצמך

מהשיחות שאנו מבצעים, הפריטים שאנו רוכשים בכרטיסי האשראי שלנו ואפילו אתרי האינטרנט בהם אנו מבקרים, העולם המודרני פועל על קידוד.

אל תתנו לממשלה להטעות אתכם. המידע שלך שלך ושלך בלבד. יש לך זכות לפרטיות, ולוודא ש- VPN שלך מופעל בכל עת זו דרך בטוחה וקלה לעזור להצפין את כל תנועת האינטרנט שלך..

התפתחות ההצפנה: איך זה השתנה ומדוע הממשלה שונאת את זה
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.