עדיין ניתן להשתמש בנתונים דמוגרפיים אנונימיים כדי לזהות אותך

פרופיל של אדם שעל פניו מידע מזהה.

אם אתה אחד האנשים הבודדים שקוראים תנאי שירות, אתה עלול למצוא קבורים במדיניות הפרטיות של חברות שונות סעיף שאומר שהם עשויים לאסוף ולמכור את הנתונים שלך לצדדים שלישיים..

הנתונים, לדבריהם, אנונימיים, אך מחקר חדש שפורסם ב- תקשורת טבע מדגים כי בהתאם לדברים שאתה משתף, עדיין ניתן יהיה לזהות אותך מחדש ברמת דיוק מדהימה. חוקרים ממכללת אימפריאל לונדון ומאוניברסיטת לוביין בבלגיה יצרו מודל למידת מכונות שיכול לזהות אנשים מחדש מערכות נתונים אנונימיות, אפילו מ"ערכות נתונים לא מלאות בכבדות. "

גילויים כאלה באים בזמן בו יותר אנשים נזהרים מחברות שמוכרות את הנתונים שלהם לצדדים שלישיים, ויש להם השלכות פרטיות על הנתונים האנונימיים המאוחסנים (והמשותפים) שאותם אוספים ומשתמשים חברות ומוסדות אקדמיים רבים..

כיצד אנונימיית נתונים עובדת?

אלא אם כן אתה לגמרי מחוץ לרשת, אתה מייצר באופן קבוע הרבה נתונים אישיים - החל מהרכישות המקוונות שלך ומסלולי הריצה שלך ועד לנתונים אישיים נוספים כמו רשומות הבריאות שלך.

גומי נתונים כאלה הם אבק זהב עבור מפרסמים שרוצים לשפר את המיקוד שלהם (קרא: קיימברידג 'אנליטיקה), ולחוקרים המחפשים מגמות בבריאות הציבור, וללמד זיהוי פנים לבינה מלאכותית..

כדי להגן על הזהויות שמאחורי הנתונים, "שיטות העבודה המומלצות" הכלליות היו להסיר מידע מזהה ברור כמו שמות, כתובות דוא"ל ומספרי טלפון וחברת ביטוח לאומי..

[רוצים עוד חדשות בנושא פרטיות וביטחון? הירשם לעלון הבלוג של ExpressVPN.]

טכניקות אנונימיות מיושנות

רבות מהשיטות האנונימיות הפופולריות נותרו ללא שינוי מאז שנות התשעים, ולא הצליחו לאמץ טכניקות אנונימיות מורכבות יותר כתגובה לפיצוץ נתונים מקוונים מאז.

היו כמה מקרים, החל משנת 2000, של ערכות נתונים אנונימיות כביכול ששוחררו ושוב זוהו לאחר מכן..

בשנת 2017, עיתונאים "זיהו מחדש בהצלחה את הפוליטיקאים במערך היסטוריית גלישה אנונימית של 3 מיליון אזרחים גרמנים, וחשפו את המידע הרפואי שלהם ואת העדפותיהם המיניות."

המחקר החדש מצביע גם על עבודות קודמות בהן החוקרים הצליחו "לזהות אנשים באופן ייחודי במסלולי מוניות אנונימיים בניו יורק, טיולי שיתוף אופניים בלונדון, נתוני הרכבת התחתית בריגה, ומערכי נתונים ניידים וכרטיסי אשראי."

כמה נקודות נתונים הדרושות כדי לזהות אותך מחדש

החוקרים שעומדים מאחורי המחקר בנו טופס מקוון בו תוכלו לבדוק את הסיכוי שלכם להזדהות (עבור תושבי ארה"ב ובריטניה בלבד) מחברת ביטוח בריאות היפותטית עם שלוש נקודות נתונים בלבד: המין שלך, תאריך לידה ומיקוד.

לדוגמה, אם היית גבר אמריקאי שנולד ב- 12 בנובמבר 1990, ומתגורר כרגע במיקוד 02139, יש 54% סיכוי שהמעסיק או שכנתך יכלו לזהות אותך.

עדיין ניתן להשתמש בנתונים דמוגרפיים אנונימיים כדי לזהות אותךאבל אחוז זה עולה כשאתה מוסיף תכונות נוספות: הוספת מצבך המשפחתי בלבד יכולה להגדיל את הסיכוי לזהות אותך עד 99%. תכונות אחרות כוללות מספר כלי רכב, מעמד עבודה (ענף שנבחר) ובעלות על בתים.

עדיין ניתן להשתמש בנתונים דמוגרפיים אנונימיים כדי לזהות אותך

כיצד חברות צריכות לאנונימיות את הנתונים שלנו?

ברור ממחקר זה כי נוהלי אנונימיות אנונימיים אינם מגנים כראוי על פרטיותם של אנשים ומשאירים אותם פגיעים לזיהוי מחדש על ידי כל מי שיש לו גישה למידע זה..

למרבה הצער, אין הרבה מה שהאדם יכול לעשות כאן - זה תלוי בחברות והמוסדות שאוחרים, מוכרים ומשתמשים בנתונים אלה כדי לשנות את האופן בו הם מפרסמים את הנתונים באופן אנונימי. תקנות כמו ה- GDPR של האיחוד האירופי וחוק פרטיות הצרכן בקליפורניה דורשות שתיהן של אנשים בכל מערכי הנתונים להיות אנונימיים ובלתי אפשרי לזיהוי מחדש, אך חברות האחזקה באחריות עשויות להיות קשות.

אחת הדרכים למנוע זיהוי מחדש בנתונים אנונימיים היא לאמץ פרטיות דיפרנציאלית, מודל מתמטי שמוסיף בזהירות כמות מבוקרת של "רעש" אקראי לנתונים לפני שהם נשלחים לשרת, מה שהופך את הנתונים למעט יותר מקורבים מדויקים, אך מגן כראוי על פרטיותו של האדם. חברות כמו אפל וגוגל שילבו פרטיות דיפרנציאלית באיסוף הנתונים שלהם.

נראה שפרטיות דיפרנציאלית תיבחן במבט גדול בקרוב: היא תשמש במפקד האמריקני הבא.

צעדים שתוכלו לנקוט כדי להגן על עצמכם

אז כשחברה מבקשת את רשותכם לשתף נתונים אנונימיים עם צדדים שלישיים, מה עליכם לעשות? שקול לאנונימוס הנתונים שלך בעצמך. לא כל חברה זכאית באמת לתאריך הלידה האמיתי שלך, למיקוד המוצא שלך, למגדר או למצב הזוגי שלך, או אפילו בהכרח לשמך האמיתי. אם פרט אינו חיוני לשימושך בשירות מסוים, התיז סביב מעט חוסר עקביות. (ואם שם איות שגוי מתחיל להופיע בתיבת הדואר שלך, תדע בדיוק איזו חברה מכרה אותך.)

עדיף, רק תעשה עסקים עם חברות שהן לגמרי לא מקובעות לגבי הנתונים שהם אוספים, שאף פעם לא אוספות נתונים שהם לא צריכים, שאף פעם לא חולקות או מוכרות את המידע האישי שלך עם גורם שלישי כלשהו, ​​והן דורשות אנונימיות אפילו לאבחון בסיסי. מידע קטלני ברצינות (ואף מאפשר לך לבטל את הסכמתך, אם תרצה). ידוע לנו לפחות על אחד לפחות.

עדיין ניתן להשתמש בנתונים דמוגרפיים אנונימיים כדי לזהות אותך
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.