WikiLeaks יוצר ארכיון שניתן לחפש בו באמצעות מיילים ומסמכים פרוצים של סוני

טופס כניסה לדוא

אלפי מסמכים ודוא"ל שהופשרו במהלך התקיפה נגד תמונות סוני בשנה שעברה פורסמו ב- WikiLeaks, על פי ה- BBC.

אוצר הנתונים - 30,287 מסמכים ו -173,132 מיילים - הועמדו לרשות מקוונת לפני כן, אך האופן בו הועלה והוצג הפך את חיפושם למשימה עמלנית..

עם זאת, כעת, WikiLeaks הציגה את כל הנתונים, יחד עם 2,200 כתובות דוא"ל של Sony Pictures, בפורמט "מלא חיפוש" באמצעות "מנוע חיפוש בסגנון גוגל"..

בעוד שהמנהלים העומדים מאחורי WikiLeaks לא הקדישו את הזמן לחשוף משהו שמעניין אותו מאוד מבין נתונים רבים העומדים לרשותם, אולם לאחרים.

חוקר האבטחה העצמאי גרהאם קלולי, למשל, גילה כי תמונות של סוני ואנשי הצוות שלה היו די רפויים בכל הנוגע לאבטחת סיסמאות.

אמנם אנו בטוחים שלקוחות ExpressVPN רמזים על דברים כאלה, אך עובדי סוני הוכיחו התעלמות מדאיגה מאבטחת שרתים באמצעות סיסמאות כמו הקלאסיקה הנצחית של ... "סיסמא", כמו גם מועדפים ישנים אחרים כולל ימי השבוע והגדרת סיסמה זהה לשם המשתמש.

בהפגנה נוספת של חוסר יכולת של סוני, קללי פרסם מחדש מסמך אחד שמצא ב- WikiLeaks המציג בבירור רשימה גדולה של כניסות וסיסמאות קשורות..

כפי שאתה יכול לדמיין, סוני לא מרוצה מהנתונים הפרטיים שלה שוב מצאה את דרכה לאינטרנט, במיוחד בפורמט שקל לחפש כל כך בקלות..

החברה פרסמה הודעה בה נאמר כי היא "מגנה בתוקף" את המהלך של WikiLeaks וכי המידע לא אמור להתקיים ברשות הרבים.

ג'וליאן אסאנג ', המייסד והעורך הראשי של וויקי ליקס, לא מסכים עם זה. בדובר בשגרירות אקוודור בלונדון שם נקבר מאז 19 ביוני 2012, אמר כי התיקים מציעים הצצה נדירה לעבודה הפנימית של מה שתיאר כ"תאגיד רב-לאומי גדול וסודי ".

אסאנג 'המשיך ואמר כי ארכיוני סוני היו "ראויים לחדשות ובמרכז סכסוך גיאו-פוליטי". הוא טען כי המידע שייך לרשות הרבים וכי WikiLeaks תשתדל להבטיח שהוא יישאר שם.

באשר לסכסוך הגיאו-פוליטי אליו מפנה WikiLeaks, אנו יכולים רק להניח שהייתה התייחסות לצפון קוריאה, המדינה הניחה על ידי רבים כי בסופו של דבר עומדת מאחורי הפיגוע.

למקרה שאינכם זוכרים, תמונות של סוני תמונות נפרצו בנובמבר, רגע לפני יציאתו של "הראיון", סרט קומדיה על שני כתבים שגויסו לרצח את מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און.

אף כי מעולם לא הוכח קשר עם האומה, ונשאר ויכוח רב במי בדיוק היה מעורב, אנו יודעים שפקידי צפון קוריאה כינו את הגרזן "מעשה צדיק".

אנו יודעים גם שקבוצת פריצה בשם שומרי השלום קיבלה אחריות לפיגוע ואיימה אחר כך על התקפות בסגנון 9/11 נגד כל קולנוע שהעז להקרין את "הראיון", מהלך שהניע את סוני לבטל את יציאתו התיאטרונית של הסרט.

לאחר שהביעה דאגה לשלומם של עובדי הקולנוע ושל עובדי הקולנוע, שינתה החברה מאוחר יותר את דעתה בעקבות לחץ ציבורי והסרט נהנה מההפעלה מוגבלת לפני שהופיע במהירות ב- iTunes, Blu-Ray ו- DVD.

בתגובה לפרסום WikiLeaks של ארכיון שניתן לחפש, אמרה סוני כי יש לו חששות מפני "הבטיחות, האבטחה והפרטיות" של החברה שלה ו -6,000 עובדים פלוס, בעוד כריס דוד, יו"ר ה- MPAA, אמר כי ארגון המדיה ללא מטרות רווח הוא לא ביצע שירות ציבורי אלא במקום זאת "פגע עוד יותר בפרטיותו של כל מי שמעורב".

WikiLeaks יוצר ארכיון שניתן לחפש בו באמצעות מיילים ומסמכים פרוצים של סוני
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.