ל- Windows 10 יש הגדרות פרטיות חלשות

חלונות 10 חסרים פרטיות

Windows 10 נמצא כאן. דורות של משתמשי מיקרוסופט למדו להיזהר משדרוגים גדולים, אולם זה מאחוריו גל של זמזום. משתמשים רעבים לתובנות שיעזרו להם להחליט אם לשדרג עכשיו או לחכות לשיפורים. ותלות למי שאתה מקשיב, Windows 10 היא מערכת ההפעלה הטובה ביותר שעיצבה מיקרוסופט מעולם, או סיוט פרטיות מוחלט. אז מה זה? התשובה היא כן.

אם זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי ...

רוב הביקורות על Windows 10 חיוביות. תפריט 'התחל' הפופולרי חוזר לאחר היעדרות ידועה לשמצה של Windows 8. נעלמו הם ממשקי האריחים הנפרדים המתסכלים עבור שולחנות עבודה וטבלטים. שילוב ה- Xbox מקל על חיבור בקר ומשחק ישירות מהמחשב הנייד שלך, אפילו באמצעות Wi-Fi. מלבד כמה תלונות על דפדפן Edge החדש ודיווחי קריסות מפוזרים, מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט היא, לרוב החשבונות, מימוש מוצלח של חלומם בן עשרות השנים של חוויה נקייה ומהנה עקבית בכל המכשירים. החלק הכי טוב? זה בחינם!

חינם, אבל במחיר

המוטיבציה לתג המחיר הבלתי מנצח של Windows 10 מתברר ברגע שתגלו את הנטייה שלו להחזיר נתונים אישיים למיקרוסופט גם כשאין לה שום סיבה נראית לעין. זה יהיה די בעייתי אם זה רק חלק מהגדרות הפרטיות המוגדרות כברירת מחדל של מערכת ההפעלה, אך חלק מהמשתמשים מדווחים כי אפילו עם כל היישומים שעלולים לכאורה להזדקק לתקשורת עם מיקרוסופט כבויים או מושבתים, Windows 10 עדיין שולח למיקרוסופט את הנתונים שלך ברגע שאתה לחץ על כפתור התחל.

עבור חלקם, זה מחיר נמוך לשלם עבור המהירות והתגובה שרק השרתים המרכזיים של מיקרוסופט יכולים לספק. אחרי הכל, המשתמשים הגיעו לצפות שהתוכנה שלהם תסתגל להתנהגות אישית שלהם, דבר שאי אפשר לעשות בלי שמיקרוסופט תירשם את ההתנהגות הזו ותשלח אותה "חזרה למעבדה". אבל עבור אחרים העלויות של מדיניות הפרטיות של מיקרוסופט גדולות מכדי לשאת, במיוחד כשמדובר באיך ענקית החברה משתמשת בנתונים:

אנו חולקים את המידע האישי שלך בהסכמתך או לפי הצורך להשלמת כל עסקה או לספק כל שירות שביקשת או אשרת. אנו גם חולקים נתונים עם כלולות וחברות בנות בשליטת מיקרוסופט; עם ספקים העובדים מטעמנו; כאשר הדבר נדרש על פי החוק או להגיב להליך משפטי; להגן על הלקוחות שלנו; להגן על החיים; לשמור על אבטחת השירותים שלנו; וכדי להגן על הזכויות או הרכוש של מיקרוסופט.

הסכמה של ענן רשת

לרוע המזל עבור משתמשים המודעים לפרטיות, "בהסכמתך" יתואר באופן מדויק יותר "אלא אם כן אתה אומר לנו לא" מכיוון שרוב התכונות לאיסוף נתונים מופעלות כברירת מחדל.

משתמשים מודאגים צריכים להימנע מהמלצת מיקרוסופט לבחור באפשרות 'אקספרס' במהלך ההתקנה - מה שמאפשר, בין היתר, לצדדים שלישיים לשלוח אליך מודעות על סמך הנתונים שמיקרוסופט אוספת - ובמקום זאת להשתמש במדריך של Slate להגדרת Windows 10 לפרטיות מרבית..

כל אוסף הנתונים הזה אולי לא נראה כמו משהו חדש עבור משתמשי אינטרנט משובצים, אבל זה משהו של שינוי קצב עבור מיקרוסופט, חברה שהתפרסמה בעבר בזכות הצמצום שירותי הענן והתמקדות בתוכנה שמכילה עצמה. עם Windows 10, מיקרוסופט הצטרפה רשמית לאפל וגוגל בעידן המחשוב מבוסס הענן. חלפו הימים שבהם היית צריך לפתוח דפדפן אינטרנט כדי "להיכנס" לאינטרנט. הדור החדש של מיקרוסופט למשתמשים נכנסים לאינטרנט - פלאים וסכנות כאחד - מרגע פתיחת המחשב שלהם.

אם אתה מודאג לגבי מידע ש- Windows 10 אוסף, תוכנת VPN טובה יכולה לסייע בהגנה על פרטיותך.

תמונה ראשונה: מועדון הצילום esebene / דולר

ל- Windows 10 יש הגדרות פרטיות חלשות
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.