האקרים יכולים לשלוט מרחוק על המכונית שלך – #WTF יום הולדת

האקרים יכולים לשלוט מרחוק על המכונית שלך - #WTF יום הולדת

אתה חושב שאתה שולט במכונית שלך.

אתה נוסע בכביש המהיר במהירות 75 קמ"ש, שר לשיר האהוב עליך, כשדברים מוזרים מתחילים לקרות.

ראשית, תחנת הרדיו משתנה למשהו שלא ציפית. בשלב הבא צופר המכונית שלך מתפוצץ והפנסים שלך מהבהבים ומכבים כמו משוגעים.

לבסוף, הכוח מתנתק. נשארת תקועה בצד הדרך. הרכב שלך לא יתחיל, ואין לך שום מושג מה קורה.

ואז אתה מבין שאין לך שליטה בכלל על המכונית שלך, אבל המהלכים המוזרים האלה אינם דבר על טבעי. הם העבודה של האקרים, והם השתלטו על המכונית שלך.

זה אולי נשמע לא סביר כמו סיפור רוח רפאים. אבל זה אמיתי - אמיתי מספיק כדי שקרייזלר יתקן את קו הג'יפים שלה מפני התקפות פריצה.

האם הבטיחות והפרטיות של הנהגים קיבלו תפנית מוזרה? אנו חוששים כך.

מחשבים על גלגלים

כמובן שתעשיית הרכב עוברת דרך זו כבר זמן מה. במהלך העשורים האחרונים מכוניות הפכו למחשבים על גלגלים. ומה הם מחשבים, אם לא ניתן לפריצה?

בתחילה היו מחשבון טיולים ומערכות אבחון. כעת המכוניות העדכניות ביותר של מרקסים כמו פורד ואינפיניטי כוללות מערכות Wi-Fi, Bluetooth וטלמטיקה מובנות.

חוקרי האבטחה צ'רלי מילר וכריס וואלסק כבר החליטו לחשוף את הפגיעויות. "המכוניות הכי ניתנות לפרוץ היו בעלות הכי הרבה תכונות וכולן היו באותה רשת ויכולות לדבר אחת עם השנייה", הם אומרים.

ממצאי המחקר של מילר וואלסק

אינפיניטי Q50 2014

ה- Infiniti Q50 לשנת 2014 היה מאוד חשוף לפריצה, מכיוון שפונקציות הטלמטיקה, ה- Bluetooth והרדיו שלו נמצאות באותה רשת כמו המנוע והבלמים. זה מקל על האקר להשתלט על הרכב עצמו.

ג'יפ צ'רוקי 2014

בג'יפ צ'רוקי 2014, "הרדיו תמיד יכול לדבר עם הבלמים." זה איפשר להם להרוג מרחוק ג'יפ שנסע במהירות 70 קמ"ש במבחן חי למגזין Wired.

פורד בריחה 2010 & טויוטה פריוס 2010

פורד בריחה משנת 2010 וטויוטה פריוס 2010 נפרצו על ידי מילר וואלאסק בשנת 2013. הזוג הצליח להשתלט על שני הרכבים באמצעות האצה, בלימה, היגוי ועוד.

וזו רק חלק מהחולשות שהחוקרים יודעים עליהן.

אבטחה תהומית

הבעיה חמורה דיה על מנת שממשלת ארה"ב תנקוט בפעולה. ביולי הגיש הסנטור אדוארד ג'יי מארקי הצעת חוק שדורשת תקנים חדשים לביטחון רכב.

"מכוניות הן חלק עיקרי באינטרנט של הדברים", אמר הסנאטור. "עברנו מעידן של מנועי בעירה למנועים ממוחשבים, אבל לא הקמנו את ההגנות הראויות נגד האקרים ומעקב אחר נתונים."

אבטחת רכבים היא "אולי 20 שנה מאחור" אבטחת מערכת ההפעלה ממוחשבת, על פי DARPA וחוקרת לשעבר פיטר זטקו. "זה תהומי... אין ביטחון במכוניות, והמערכות פתוחות לרווחה. "

מאלף מיילים משם

לפני זמן לא רב כל שעליכם לעשות כדי לאבטח את רכבכם היה לנעול את הדלתות.

אבל עם ביטחון הסייבר של הרכב שמפגר 20 שנה אחרי, לפורצים יש דרך חדשה להכנס למכונית שלך.

על ידי פריצת מערכת הטלמטיקה OnStar של ג'נרל מוטורס, חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון הצליחו לשלוט מרחוק על כלי רכב גנטיים ממרחק של אלף קילומטרים משנת 2011.

עוד עלולים חדשים מגיעים, וכנראה שהדברים יחמירו הרבה לפני שתעשיית הרכב תשיג את משחק הבטיחות ברשת.

אז אם אתה חושב שאתה שולט במכונית שלך, חשוב שוב. בזכות כישלונות אבטחת הרשת בענף הרכב, האקר יכול להיכנס בכל עת.

זהו #WTF יום רביעי, המבט המעמיק שלנו על סיפורי אבטחת הסייבר ופרטיות הנתונים שאתה צריך לדעת עליהם. יש לך חבר שאתה חושד שהוא אולי היעד של האקרים לרכבים? שתפו איתם את הסיפור הזה!

#WTF יום הולדת של ExpressVPN מביא לך סיפורים מוזרים, מזעזעים ומפחידים על פרטיות נתונים - נמשכים היישר מהחדשות. חושבים שהפרטיות שלך היא שלך? תחשוב שוב. תרגישו לא בנוח. תכעסי. אתם תחשבו "WTF ?!"

אוהבים את הפוסט הזה? שונא את זה? קרא סיפורי אימה נוספים על הפלישה לפרטיותך בארכיון #WTF יום הולדת שלנו.

האקרים יכולים לשלוט מרחוק על המכונית שלך - #WTF יום הולדת
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.