האקרים בבתי חולים חוטפים את לב האדם – #WTF יום הולדת

האקרים בבתי חולים חוטפים את לב האדם - #WTF יום הולדת

זוכר את הסצינה ההיא בסיום שליחות קטלנית 2 בה ארנולד קורע את בשרו וחושף את ידו הסיברנטית המסובכת? לאחר השתלת הזרוע הרובוטית המוצלחת הראשונה בחודש שעבר, אנו צעד אחד קרוב יותר ליצירת חלקי גוף ביוניים כאלו למציאות.

אבל מה קורה כשאנחנו מתחילים להחליף את האיברים הישנים והרעועים שלנו באנלוגים קיברנטיים? בטח, תוכלו לרוץ מהר יותר, לקפוץ גבוה יותר ולחיות זמן רב יותר, אבל מה עם הסיכונים?

קבוצה של סטודנטים מאוניברסיטת דרום אלבמה התכוונה לענות על שאלה זו על ידי ניסיון לפרוץ את הקוצב האלחוטי של מישהו.

נחש מה? זה אפשרי לחלוטין.

iStan האם היה האיש

הקוצב המדובר היה שייך ל- iStan, המכונה "סימולטור המטופלים האלחוטיים המתקדם ביותר בשוק." הרובוט הזה, למראה מצמרר (המוצג להלן), עלה 100,000 דולר ארה"ב ומשמש בבתי חולים כדי לסייע לסטודנטים לרפואה לתרגל הליכים שונים מסכני חיים..

https://www.youtube.com/watch?v=dcGRq4tTKW0

אף על פי שהוא נראה כמו בובה מטומטמת היישר ממשחק ילדים, זה קרוב ככל האפשר לאדם חי, ובשבוע שעבר הוא נרצח בדם קר, מלאכותי..

זה היה כל כך קל

התלמידים למדו בכיתה בתחום אבטחת הרשת והוטל עליהם לפרוץ למערכת הבקרה של iStan באמצעות Wi-Fi.

תוך שעות ספורות הם הבינו שהם מסוגלים לגשת לקוצב הלב של iStan דרך מגוון דרכים שונות, כולל התקפות של מניעת שירות (DoS), פיגועי בקרת אבטחה והתקפות כוח ברוטו ל- Wi-Fi של iStan..

למייק ג'ייקובס, מנהל הסימולציות באוניברסיטת דרום אלבמה ומנהיג התקיפה, היו כמה מילות בחירה במאמר שפורסם לאחרונה על ידי האם:

"לסימולטור היה קוצב לב כדי שנוכל להאיץ את הדופק, נוכל להאט אותו. אם זו הייתה הכוונה, אנו בהחלט יכולים לגרום נזק למטופל. "

אבל זו רק ההתחלה.

"זה לא רק קוצב לב", אומר ג'ייקובס. "יכולנו לעשות זאת עם משאבת אינסולין ... מספר דברים שיגרמו לפגיעות או למוות בסכנת חיים."

שיחת השכמה לנוהל עתידי

זה הוגן לומר שכל מכשיר המחובר לאינטרנט חשוף להתקפה. ראינו כיצד האקרים יכולים לפרוץ את השעון שלך, את המכונית שלך ואפילו את הבית שלך. אבל עכשיו נראה שהם יכולים גם לפרוץ אתכם.

היום זה הקוצב שלך. מחר אולי זו הכליה הסייברנית שלך. מה הלאה? המיקרו-צ'יפ הזעיר במוח שלך?

ככל שההתקדמות הרפואית נוטה יותר לכיוון קישוריות אלחוטית, דרך חדשה ומפחידה למתקפת סייבר הולכת ומתהפכת למציאות..

שמע את האזעקה

"עשינו זאת מכיוון שרצינו לבשר את האבטחה בסוף שלנו ולהציב כמה אמצעי הגנה במקום", אומר ג'ייקוב. "יתכן שזה לא אפשרי לחלוטין למנוע האקרים, אך הידיעה שניתן בקלות לפרוץ אלה מגבירה את המודעות שלך לפגיעויות."

למרות שזה אולי לא הגיע הזמן להיכנס לפאניקה (עדיין), כדאי להדגיש בפני היצרנים והמפתחים העתידיים את החשיבות של אמצעי הגנה. אז כשיגיע הזמן, וכנראה שזה יקרה, אולי האיברים הביוניים שלך לא ינסו להרוג אותך.

ניתן למצוא את הדוח המלא כאן.

תמונה ראשונה: דריו סבלג'אק / מועדון הצילום דולר

האקרים בבתי חולים חוטפים את לב האדם - #WTF יום הולדת
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.