כיצד יעד גונב את סודותיהם של בני נוער בהריון – #WTF יום הולדת

היעד גונב את סודות הילדה ההרה

#WTF יום הולדת של ExpressVPN מביא לך סיפורים מוזרים, מזעזעים ומפחידים על פרטיות נתונים - נמשכים היישר מהחדשות. חושבים שהפרטיות שלך היא שלך? תחשוב שוב. תרגישו לא בנוח. תכעסי. אתם תחשבו "WTF ?!"

באמת חשבת שהסודות שלך היו שלך לשמור, לא?

טוב סליחה. בעידן של נתונים גדולים ופרטיות מינימלית, הסודות שלך שייכים לתאגידים. תאגידים עם מספיק מידע אודותיך כדי לפענח את הרגלי הקנייה שלך בדרכים מפחידות. כדי להשוות את דפוסי חייכם הקטנים והחולניים מול מיליוני לקוחות אחרים. לדעת עליך יותר מחברך הטוב ביותר, מהאחרים המשמעותיים שלך, או אפילו מההורים שלך.

אה, בכל מקרה לא רצית שההורים שלך יהיו סודם מספר 1? ובכן גם חבל. או לפחות, היה חבל שתלמיד תיכון אחד במיניאפוליס קנה טארט עם קרם חמאת קקאו וטבליות מגנזיום בכרטיס האשראי שלה.

עבורה - בואו נקרא לה שרה - עבור שרה, החתול יצא מתיק החיתולים. הנענע היה קם. הסוד של שרה - שנכנסה להריון - לא נפתח על ידי אנליסטים בטרגט.

ולשרה, כמו גם לאביה, הדברים עמדו להיות ממש ממש מפחידים.

אנחנו רוצים לדעת הכל

"ידענו שאם נוכל לזהות אותם בשליש השני שלהם, יש סיכוי טוב שנוכל לתפוס אותם במשך שנים.

"אנחנו רוצים לדעת כל מה שאנחנו יכולים.

"ברגע שנשיג אותם לקנות מאיתנו חיתולים, הם יתחילו לקנות גם את כל השאר… עוד מעט, תקנו מאיתנו דגני בוקר ומגבות נייר ותמשיכו לחזור."

זה אנדרו פול, מנתח נתונים ב- Target, מדבר עם א ניו יורק טיימס עיתונאית זמן קצר לפני שמעבידו השתיק את פולני וחסרה את הכותב של הניו טיימס ממשרדיו.

הוא מדבר על נשים בהריון - כולל בני נוער - והנתונים שאליה יעד אוסף בכל פעם שאחד מ -70 מיליון הלקוחות שלה קונה משהו בכרטיס האשראי שלהם.

כשמרכיבים את כל אותם מיליוני רשומות רכישה ומנתחים אותם, מתגלים דפוסים מוזרים. דפוסים כמו: כשאישה פתאום לקנות קרם חמאת קקאו ותוספי מגנזיום (בדיוק כמו שרה עשתה), יש סיכוי גבוה מאוד שהיא בהריון.

עם כל המוני נתוני הלקוחות שלו, Target יכול אפילו לחזות את החודש בו צפוי התינוק.

מה קורה כשמערכת הנתונים הגדולים של Target מזהה אישה בהריון? זה שולח אוטומטית ספר קופונים עם הנחות לחיתולים ועוד. כך שהתאגיד יכול "ללכוד אותם במשך שנים."

זה בדיוק מה שקרה לשרה. וזה היה סוף סוד ההיריון שלה. המטרה התגנבה ברגע הפרטי ביותר והפגיע ביותר שלה. ולפני שהייתה לה הזדמנות להחליט בעצמה מה לעשות הלאה, נשלחה מיילר ההנחות בהריון של טרט בידיים הלא נכונות.

אבא כועס

נניח שהיה בוקר חורפי בהיר. אביה של שרה נכנס לחנות Target במיניאפוליס ודרש לדבר עם המנהל.

"למה לעזאזל אתה שולח קופונים לעריסות וחיתולים לבת שלי המתבגרת?" הוא דרש לדעת. "אתה מנסה לעודד אותה להיכנס להריון?"

המנהל היה קצת נבוך. לא בטוח מה קרה או מדוע, כל מה שהוא יכול היה להתנצל.

אבל אנדרו פול, מנתח נתוני היעד שסיפר במקור את כל הסיפור הזה, ידע למה. וזה בדיוק כמו שניחשתם כבר.

היעד ידע ששרה בהריון לפני שסיפרה לאדם חי אחר. ובאמצעות מערכות הנתונים והשיווק הפולשניות שלה, התאגיד הסיר את פרטיותה.

גם היעד אינו לבד. כל רשת קמעונאית גדולה רוצה לאסוף את הנתונים שלך, וכולן מנתחות הרגלי קנייה כדי ללמוד יותר עליך. חלקם עדינים יותר מאשר אחרים, אך כולם עושים זאת.

אז אם חשבתם שהסודות שלכם שלכם? אולי החנויות האהובות עליך כבר מכירות אותן!

זה הכל מאיתנו למהדורת השבוע של #WTF יום הולדת השבוע. הסיפור הזה גרם לך לחשוב "WTF?" שתף אותו עם מישהו שאתה אוהב. שיידעו שאכפת לך.

אוהבים את הפוסט הזה? שונא את זה? קרא סיפורי אימה נוספים על הפלישה לפרטיותך בארכיון #WTF יום הולדת שלנו. אתה יודע שאתה לא יכול להתנגד ...

כיצד יעד גונב את סודותיהם של בני נוער בהריון - #WTF יום הולדת
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.