אפקט השלגדן: 4 דברים שלמדנו מאז שהתפוצצה בועת הפרטיות

אפקט השלגדן: 4 דברים שלמדנו מאז שהתפוצצה בועת הפרטיות

אפקט השלגדן (שם עצם): העלאת המודעות הגלובלית לנושא זכויות הפרטיות והביטחון

בשנת 2013 הקבלן NSA אדוארד סנודן הדליף מסמכים מסווגים מאוד שחשפו כיצד ממשלות ברחבי העולם מנהלות מעקב המוני. פרטים דקים ואינטימיים תועדו בפרטים קפדניים.

נושא הפרטיות הפך באופן מיידי לנושא סוער. חברות טק עבדו בקדחתנות להצפנת המכשירים שלהן בזמן שממשלות ניסו להבטיח לאנשים שכל הריגול שלהם נעשה לטובת.

ראינו שינוי באופן בו ממשלות אוספות נתונים בשנים האחרונות, אך הנושא נותר זהה: האם הפרטיות היא המחיר שאתה משלם עבור החופש?

הנה מה שלמדנו בשנים שחלפו מאז.

1. פרטיות הופכת למותרות

אמנם אינך מודע לכך, אך זכותך לפרטיות איננה עוד זכות. כולנו אשמים במסחר בהיבטים מסוימים של פרטיותנו מטעמי נוחות - אתרי המדיה החברתית שאנו משתמשים בה, היכולת לתייג תמונות באופן אוטומטי על סמך המיקום שלנו, או אפילו טפסים למילוי אוטומטי באתרים מסוימים הם כל סיכוני הפרטיות שאנו לוקחים ברצון. עם זאת, רבים מאיתנו עושים זאת על חשבון הביטחון האישי שלנו.

מחקר משנת 2014 תחת הכותרת The Future of Privacy מצא:

"פרטיות היא מונח ארכאי כאשר משתמשים בו בהתייחס להפקדת מידע באופן מקוון. אנשים מוכנים לוותר על פרטיות מסיבות הקלות, המהירות והנוחות ... אם בכלל, המעקב אחר הצרכנים יגדל, וכמעט כל הנתונים שהוזנו ברשת ייחשבו כ'משחק הוגן 'למטרות ניתוח והפקת' מונע על ידי משתמשים '. מודעות. "

בכל פעם שאנו מחליפים בתנאים וההגבלות של אפליקציה מבלי לקרוא את ההשלכות שלנו אנו מקריבים את פרטיותנו.

זה מדרון חלקלק, ורובנו מחליקים בלי לדעת.

2. אנשים עדיין אוהבים או שונאים את ה- NSA

אובמה-שתף-הכל-תוכניתבאמצעות איזשהו דנאניס נפלא באינטרנט

מחקר Pew שנערך לאחרונה בדק את עמדתם של אנשים ביחס לפרטיות במשך תקופה של שנתיים וחצי. מה שלמדנו הוא ש- 91 אחוז מכריע של המבוגרים שנסקרו איסוף נתוני המונים שהוסכמו יוצא מכלל שליטה. למרבה הצער, כשמדובר ב- NSA עצמה התחושה אינה הדדית; רק 52 אחוז אמרו שהם "מודאגים מאוד" מהפיקוח הממשלתי, ו- 46 אחוז אמרו שהם בכלל לא מודאגים.

בורות היא אושר, אבל זה גם מסוכן. מה שמביא אותנו לנקודה השלישית שלנו:

3. העתיד מתחיל להיראות פחות כמו הג'טסון ויותר כמו דו"ח מיעוט

מומחים רבים בתחום הטכנולוגיה צופים כי לקומץ אנשים יהיה גם האנרגיה וגם המשאבים להגן על עצמם מפני המגמה ההולכת וגוברת של מעקב נתונים בשנים הקרובות..

שערוריות הכוללות תרמוסטטים חכמים העוקבים אחר ההרגלים היומיומיים שלך, צעצועים שמתעדים את השיחות של ילדך וטלוויזיות ששולחות את הרגלי הצפייה שלך לצדדים שלישיים לא ידועים הופכות להיות נפוצות יותר. זה רק מגרד את פני השטח, אנשים. לחפור קצת יותר לעומק והדברים מתחילים להיות שעירים ממש.

לרוע המזל הממשלה נותרה עקשנית בניסיונה לרסן את איום הפרטיות ההולך וגובר. כשמדובר ברוב המכשירים החכמים כיום נראה כי לצרכנים יש אפשרות לבחור: לקבל את המוצר במלוא הדרו פולשני הפרטיות או לא קונים בכלל.

איזו בחירה זו?

4. אנו מתחילים לראות שינוי ימי הן בממשלות שלנו והן בתעשיות הטכנולוגיות שלנו

למרבה המזל, זה לא הכל אבדון וקדרות. מאז שהוצגו שיטות ה- NSA לידיעתם, יש תומכי פרטיות במגזר הציבורי והפרטי כאחד עבד ללא לאות כדי לתקן את העוולות הללו. אפל החלה להתקין קידוד מקצה לקצה במכשירים שלה; גוגל ביצעה קמפיין בכדי להפוך את הצפנת TLS לתקן הן לאתרים והן לדוא"ל. וחוק הפטריוט, שהוכרז באישור כמעט פה אחד, נפסק ללא חוקתיות בסוף 2015.

אפילו סנודן עצמו אופטימי, אם כי הוא מאמין שזכותנו לפרטיות עדיין מאוימת. באוניברסיטת ניו יורק טיימס ביוני, הוא כותב:

"מאזן הכוחות מתחיל להשתנות. אנו עדים להופעתו של דור לאחר טרור, כזה הדוחה השקפת עולם המוגדרת על ידי טרגדיה יחידה. לראשונה מאז ההתקפות של 11 בספטמבר 2001 אנו רואים את המתווה של פוליטיקה שמתרחקת מתגובה ופחד לטובת חוסן ותבונה. עם כל ניצחון בבית המשפט, עם כל שינוי בחוק, אנו מדגימים כי עובדות משכנעות יותר מפחד. כחברה אנו מגלים כי הערך של זכות אינו במה שהיא מסתירה, אלא במה שהיא מגנה. "

ככל שיותר אנשים מתוודעים לאופן שבו ממשלתם אוספת נתונים, עולה הזדמנות לשנות את זה.

אם אתה עדיין חוטף את גדר הפרטיות, עשה מאמץ מודע לסייע בהגנה על המידע הפרטי שלך. קרא את תנאי השירות, היה מודע יותר למה שאתה משתף באופן מקוון, עדכן את הגדרות הפרטיות שלך בחשבונות המדיה החברתית שלך, והחזר את פרטיותך על ידי התקנת ExpressVPN בכל המכשירים המותאמים לאינטרנט שלך..

תמונה מוצגת: Onsemeliot (Der Wizzleblower Edward Snowden als beliebig verlustrei skalierbares Vekorportrait.) [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], באמצעות Wikimedia Commons

אפקט השלגדן: 4 דברים שלמדנו מאז שהתפוצצה בועת הפרטיות
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.