AT&T שמחים לעזור ל- NSA לרגל מיליונים

at & t עוזר ל- nsa

כשאדוארד סנודן אמר לעולם של- NSA היו חברים בתעשיית הטלקום האמריקאית, הוא לא שם שמות. המסמכים ששחרר לא הזכירו אף חברות ספציפיות. אך הודות לחקירה שנערכה לאחרונה על ידי פרופובליקה והניו יורק טיימס, נחשפה זהותו של השותף היקר ביותר של ה- NSA בעסק: זה AT&ט.

"נכונות קיצונית לעזור"

מהחקירה עולה כי א.ת.&לא רק שנענה לבקשות הנתונים של ה- NSA, הם היו "שיתופי פעולה מאוד" והראו "נכונות קיצונית לעזור" במעקב ההמוני של סוכנות הריגול על התקשורת האמריקאית. מהמסמכים עולה כי השותפות הזו הייתה מהוותיקות בתולדות ה- NSA, שהחלה בשנת 1985 מעט לאחר AT&T הפכה לחברה משלה.

החדשות ללא ספק מזעזעות עבור רבים מ- AT&מיליוני לקוחות. אך למי שזוכר דוח מסוים משנת 2006, הגילויים האחרונים הללו הם פשוט אישור לחשד ממושך.

דו"ח זה, שפורסם בשנת 2006 על ידי סלון וחוטית, מגיע מטעם חברת AT לשעבר&טכנאי T מארק קליין שניסה לפוצץ את השריקה על סדרת "חדרים סודיים" שהותקנה על ידי ה- NSA ב- AT&מתקני T. הדו"ח טען כי החדרים הללו מכילים ציוד שהופץ למעגלים סיבים אופטיים מהירים שדרכם "כל הודעה פרטנית באינטרנט" העביר, והזין את תוכנו היישר ל- NSA.

הנתונים של איש אינם בטוחים

"כל הודעה פרטנית באינטרנט" אולי נשמעת כהגזמה גסה, אך היא ככל הנראה קרובה יותר לאמת ממה שאתה חושב. קליין טען גם את חברת AT&מערכות היחסים התאגידיות עם ספקים אחרים מסננות באופן שגרתי את התנועה שלהם דרך אותם מעגלים ש- NSA מתעדת בחדרים הסודיים שלהם, כלומר רק בגלל שאתה לא AT&מנוי T לא אומר שהמיילים שלך לא עברו לידיים שלהם.

קליין נשכח ברובו כמעט 10 שנים מאז ההצהרה הציבורית הראשונה שלו. אולם הניתוח החדש הזה של מסמכי ה- NSA הצדיק אותו פחות או יותר לחלוטין.

עדויות ישנות, ניתוח חדש

אז מדוע לקח מספר שנים למסמכים של סנודן לחשוף את AT&האם כבעלת ברית של NSA? המסמכים שהודלפו אף פעם לא מזכירים את AT&T בשם, במקום זאת השתמש בשם הקוד "Fairview" כדי לתאר את ארגון השותפים שלהם.

כותבי החקירה פרסמו גם את דרך ההליכה שלהם ב"פירורי הלחם "על דרך הראיות שהובילו אותם להקמת AT&T כבן הזוג האמיתי. פירורי לחם אלה כוללים:

  • ? התאריך 5 באוגוסט 2011. עלון ב- NSA טען כי איסוף הנתונים התחדש בתאריך זה בעקבות הפסקת שנגרם כתוצאה מרעידת אדמה. על פי התחנה היפנית המשרתת את האזור, רק כבל אחד הוחזר לשירות באותו מועד, ולדברי ה- FCC כי הכבל מופעל על ידי AT&ט.
  • ? ראשי תיבות קנייניות. תיאורים של תוכניות Fairview במסמכי NSA משתמשים במונחים "SNRC" ו- CBB ", המופיעים ב- AT&עובדי T אישרו כי היא ז'רגון ספציפי ל- AT&ט.
  • ? חוזים בריטניה. מסמכים פנימיים חשפו כי נתוני ה- NSA הקישו נתונים סיבים אופטיים ממטה בריטניה בעזרת פיירוויו. רשומות נפרדות מציינות AT&T הפעילה באותה תקופה את הרשת הסיב אופטית של ארה"ב.

ב&התגובה של T

בתגובה לממצאים ציטטה רויטרס נציג מטעם AT&ת:

איננו מספקים מרצונם מידע לרשויות החוקיות אלא אם חייו של אדם נמצאים בסכנה והזמן הוא המהות. לדוגמה, במצב חטיפה אנו יכולים לספק עזרה במעקב אחר מספרים שנקראו כדי לסייע לאכיפת החוק.

"לא בהתנדבות" קשה להשלים עם "נכונות קיצונית לעזור". ברור שמישהו לא אומר את האמת, או שאולי הנציג הוא פשוט חסר מושג. צריך לתהות כמה AT&עובדי T אפילו מודעים לשותפות הסודית. בכל מקרה, זה בהחלט בתוך AT&טובת האינטרס היא לצמצם את הרלוונטיות של הסיפור הזה.

האם אנו אפילו מופתעים?

קשה יותר לזעזע את הציבור כשמדובר בהישג ידם של ה- NSA. הסיפור החדשותי האמיתי כאן הוא לא שמופצים על המיילים שלך או על AT&T הוא האשם. זה לפחות כמה AT&עובדי T עשו זאת בחיוכים על פניהם.

מבחינה מעשית, עליכם להניח שכל מרחב שתשלחו דרך האינטרנט יכול להיות מיירט על ידי מרגלים של חברות או ממשלתיות, ללא קשר לשאלה האם אתם מכספים&לקוח T. זו הסיבה שהצפנה חשובה. אינך יכול להפסיק את איסוף הנתונים שלך, אך אתה יכול להקשות מאוד על הקריאה.

תמונה מוצגת: iko / Dollar Photo Club

AT&T שמחים לעזור ל- NSA לרגל מיליונים
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.