מיהם מועדון הרוכשים של דאלאס LLC?

[ware_item id=33][/ware_item]

מועדון הקונים דאלאס llc


חברת Dallas Buyers Club, LLC, הגישה מספר תביעות על הפרות זכויות יוצרים פדרליות בגין הסרט זוכה האוסקר של ז'אן מארק וולי..

החברה מכוונת לשוק האוסטרלי ומציגה הזמנות גילוי אצל ספקי שירותי האינטרנט האוסטרלים בניסיון לגלות את זהות המשתמשים שלדבריהם הורידו את הסרט הלהיט.

וביום שלישי, בית המשפט הפדרלי באוסטרליה קבע כי ספקי האינטרנט חייבים אכן למסור את שמם וכתובותיהם של 4,726 לקוחות ששיתפו לכאורה עותקים פיראטיים של הסרט.

השופט ניי פרם אישר את הבקשה, והעניק לחברת האם Voltage Pictures גישה לשמות וכתובות של אוסטרלים שכתובות ה- IP שלהם קשורות לעותקים שהורדו שלא כחוק. בקשה כזו מכונה "גילוי ראשוני", ומאפשרת למתח להתגייס לעזרת בית המשפט בזיהוי אלמונים שנמצאים כיום לפני תביעתם..

עם המידע הרלוונטי העומד לרשותו, תמונות מתח יכולות כעת לשלוח מכתבים לצדדים הנאשמים.

המקרה, כפי שנדמה, סביר להניח שהפרו של זכויות יוצרים כביכול נגבות בגין פיצויים בגין נזיקין ולא עומדות בפני תביעה פלילית, אולם חלק מהקבוצות, כולל ISP iiNet, חוששות כיצד זה יעבוד..

סטיב דאלבי, מנהל הרגולציה הראשי של iiNet, אמר:

"אנו מודאגים מכך שלקוחותינו יכוונו באופן בלתי הוגן להסדרת תביעות מחוץ לבית המשפט תוך שימוש בפרקטיקה שנקראת 'חשבונית ספקולטיבית'.".

חשבוניות ספקולטיביות אינן דבר חדש כמובן, מאחר שאולפני הקולנוע השתמשו ברחבי העולם בכדי לשלוח מכתבים מפחידים לעבריינים החשודים, ומאיימים על פעולה משפטית אלא אם יועברו סכומי כסף גדולים..

מתח כבר היה מעורב בפעולה שכזו לפני כן, והביא תביעות בכמה מדינות שונות ובאופן יעיל "לבחון את המים", מבחינה משפטית, כדי לגלות מה יעשה בתי המשפט ולא יאפשרו להם לעשות זאת.

עד כה לא היו הרשעות כתוצאה מהליטיגציה של וולטג 'אך החברה בהחלט נשארת פעילה מבחינת שליחת מכתבים.

לתקשורת מסוג זה, לחילופין המתוארים על ידי חלקם כ"טרולי זכויות יוצרים ", יש סיכוי גבוה להצלחה מכיוון שמכתבים נועדו להחדיר פחד למקבלים שעשויים לחוש כי תשלום פיצויים קטן יחסית עשוי להיות יקר להם משמעותית מאשר העלויות הלא ידועות שעלולות או שאולי לא יתקיים אם במקרה שלהם יעלה אי פעם בפני שופט.

אולפן הקולנוע מבוסס לוס אנג'לס שיבח את הפסיקה ואמר שהוא מייצג ניצחון עבור "החבר'ה הקטנים", כולל יוצרי קולנוע ומוזיקאים עצמאיים. החלטת בית המשפט מייצגת תקדים באוסטרליה אך דומה באופייה למקרים אחרים שהעלתה תמונות מתח לפני בתי משפט במדינות אחרות.

סמנכ"ל התמלוגים של החברה, מייקל וויקסטרום, אמר ל- Mashable שתמונות וולטג 'מעוניינות לשלוח אזהרה לצרכנים המאמינים שזה בסדר להעלות ולהוריד את התוכן שלהם. כל מי שמקבל מכתב צריך לפנות לייעוץ משפטי, אמר.

וויקסטרום טוען כי החברה אינה עוסקת בחשבוניות ספקולטיביות ואומרת כי היא "בשוק להפיק סרטים טובים ולקבל את התמלוגים מהסרטים הללו." אגרסיבי מדי בטון:

"בעבר היו כמה אותיות שצריך להתאים, ואמרתי שאנחנו צריכים לשנות את האות הזו מכיוון שהטון אגרסיבי מדי. זה חייב להיות חוקי. אנחנו לא מצהירים באשמה באף אחד מהמכתבים האלה, אבל מה שאנחנו קובעים זה אם אתה מפר, צריך להיות סכום פשרה או החלטת פשרה. "

לדבריו, החברה המשיכה להשתמש באותן שיטות מכיוון שהן עובדות, והוכח כי התדיינות משפטית מפסיקה את הפיראטיות, והוסיף כי הוא איננו אוהד גדול בהוצאת איומים..

עם זאת, הוא אמר שצריך להפסיק את הפיראטיות או לפחות להתייאש וכי נראה כי המוניטין של החברה להתדיינות משפיע על אתרי פיראטיות שבהם התריעו חברים אחרים מפני פירטיות על כותרות החברה..

אנו כאן ב- ExpressVPN לא אוהבים את התנהלות הדברים בתחום הזה - טקטיקות שנועדו להפחיד אנשים פוטנציאלים חפים מפשע למסור כמות גדולה של מזומנים כדי להרחיק את עצמם מחוץ לבית המשפט, גם היא לא הפיתרון הנכון.

לכן, כל הדברים הנחשבים, אם אתה מקבל מכתב מתמונות מתח, זכור שזה לא אומר שאתה אשם - עליך לפנות לייעוץ משפטי ולהבין את האפשרויות שלך לפני שאתה מגיב.

תמונה מוצגת: ג'ורג 'הודן / Public Domain Pictures.net

מיהם מועדון הרוכשים של דאלאס LLC?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.