הוצאות אבטחה: האם ה- NSA יוצא לביטקוין?

bitcoin-hacked by-nsa

ביטקוין במטבע קריפטו לא קל. בעוד שבתיאוריה מערכת הכסף הווירטואלית צריכה להיות בטוחה, יעילה ולהציע דרך לחולל מהפכה בתעשייה הפיננסית, הדברים לא תמיד נעלמו כמתוכנן. הר Gox הוא דוגמא טובה - מיליוני דולרים של המטבע המאובטח כביכול פשוט נעלמו, ולא הותירו משתמשים ללא כל פנייה. יתרה מזאת, קשה היה לחזות את מחירם של bitcoins ואפילו המטבע שעושה את דרכו לשווקים רחבים יותר לא החליק את העניינים. בארצות הברית, למשל, לאחרונה הואשם קצין משטר של ניו ג'רזי במכירת ציוד כריית ביטקוין גנוב. עם זאת, כל אלה הם סוגיות קטנוניות, לעומת התיאוריה החדשה שעושה את הסיבוב: האם הביטקוין נפרץ על ידי ה- NSA?

אצבעות בעוגות רבות

על פי מאמר שפרסם Pro Publica, ה- NSA ראתה ניצחונות גדולים במאבקו לשבירת שיטות הצפנה וגישה לנתונים כמעט מכל תאגיד בעולם. זה כולל רשומות בנקאיות, קניין רוחני, מידע רפואי והודעות דוא"ל שנשלחו על ידי הציבור האמריקני בכלל. זה עובר לנוכח ההבטחות של ספקי שירותי האינטרנט (ISP) כי נתוני הצרכנים הם בטוחים ואינם זמינים על ידי סוכנות הריגול. למי שמכיר את יצירתו של אדוארד סנודן, הגילוי לא אמור להפתיע במידה רבה; לאחר שנשללה מהסוכנות הרשאה להכניס "דלתות אחוריות" למערכות מוצפנות ברחבי הארץ, הם פשוט לקחו את המאבק מתחת לאדמה וערערו את טכנולוגיות ההצפנה אחת אחת..

היצירה של פרו פובליקה טוענת כי המאמצים הללו עפים למעשה אל מול הביטחון הציבורי ש- NSA טוענת שהוא רוצה לקיים, שכן קיומם של סדקי הצפנה ועקיפות דרכים מאפשרים לשחקנים זדוניים למנף את אותם הכלים ולהתפשר על מוסדות אמריקאים. אבל זה לא נעצר שם. כעת, חלק ממשתמשי הביטקוין מאמינים כי ה- NSA מנסה לפרוץ באופן פעיל את ה- cryptocurrency ולקבל תובנות לגבי העברת הכספים - הן על ידי טרוריסטים והן על ידי אזרחים לגיטימיים - ברחבי העולם.

חופרים עמוק?

מאמר שפורסם לאחרונה ב- NewsBTC טוען כי קהילת הביטקוין נבדקת כעת, וכי בעזרת טכנולוגיות של שובר קוד משופרות, זה רק עניין של זמן עד שה- NSA יסדק את השירות הזה - אם הוא עדיין לא עשה זאת. כפי שצוין במסמך תקציבי של סוכנות הביון, ארגון הריגול הלאומי עדיין "משקיע ביכולות קריפטאנליטיות פורצות דרך כדי להביס את הקריפטוגרפיה היריבית ולנצל את התעבורה באינטרנט." למעשה, עם כסף וגם מנדט ממשלתי העומד לרשותם, מדוע שלא ה- NSA מתחיל לחפור לשרתי ביטקוין?

כבר שם

על פי קבוצה המכונה "פרויקט CIA", ה- NSA או CIA עשויים להיות אחראיים ליצירת ביטקוין עצמה. הפרויקט טוען שיוצר הביטקוין סאטושי נקמוטו הסיר באופן קבוע פוסטים הקשורים ל- CIA בפורום הביטקוין ומעולם לא השאיר אפילו רמז אישי על עצמו ברשת. מה שכן, שמו מתורגם בערך ל"אינטליגנציה מרכזית "ביפנית. זוהי עדות דקה במקרה הטוב, אך במאמר שפורסם לאחרונה ב- Cryptocoins News עולה כי בשנת 1996 פרסמו חוקרי האבטחה ב- NSA מאמר: How To Make a Mint: the Cryptography or Anonymous Electronic Anonymous הן ברשימת התפוצה של MIT והן ב- The American Law Review. העיתון תיאר מערכת דומה מאוד לביטקוין, מה שהוביל כמה שהציעו שהפרויקט כולו היה פגיעה NSA לאורך כל הדרך.

כסף ביד

אז האם bitcoin הוא סטוז של NSA או תחת תקיפה של סוכנות הריגול? עבור משתמשי bitcoin זה לא משנה; כך או כך, הנתונים שלהם עשויים להיות בסיכון. יש לך כמה אפשרויות להישאר בטוחים. האחת בוחרת ארנק סופר מאובטח כמו קייס, המחייב שתי חתימות כדי לאמת כל עסקת ביטקוין. קייס הוא מכשיר אחסון עצמאי לחלוטין, המייצר מפתח פרטי משלו להפעלה. זה עובד רק כאשר מפתח זה משויך למפתח אחר בצד המקרה ולנתונים הביומטריים שלך. האפשרות האחרת היא להימנע מכולם מביטקוין - לפחות עד שיהיה ברור כמה שליטה ל- NSA וסוכנויות אחרות על פעולתה.

למטבעות דיגיטליים יש קלות שימוש בצידם, אך לעיתים קרובות האבטחה מנוקדת. ביטקוין עשוי להיות מעט יותר מפרויקט פריצה של NSA או שילוח של סוכנות ריגול.

תמונה מוצגת: ג'ורג 'הודן / Public Domain Pictures.net ו- bitcoin (התמונות שונו)

הוצאות אבטחה: האם ה- NSA יוצא לביטקוין?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.