מנועי חיפוש חינם: מה אתה מחפש?

[ware_item id=33][/ware_item]

רשימה של חלופות בגוגל.


כמה מנוע החיפוש שלך יודע עליך? התקווה היא "כמעט כלום", אך ברוב המקרים זה לא נכון - השימוש באתרי חיפוש ידועים מגיע עם הסכמה שבשתיקה למדיניות איסוף הנתונים שלהם, שלעתים קרובות הרבה יותר בהיקף מכפי שצרכנים רבים מאמינים.

כדי להתמודד עם חשש זה, מספר מנועי חיפוש חינמיים מציעים כעת שירותי אי-מסלול שיעזרו לשמור על נתונים אישיים בידי המשתמשים ולא על התאגידים. האם הם שווים להסתכל?

אז הם יודעים זוג דברים ...

מרבית מנועי החיפוש אוספים לפחות נתוני משתמשים, אך בעולם המודע לאבטחה יש בדיקה הולכת וגוברת לגבי מה בדיוק נאסף, מדוע ואיך הם מתרגלים בסופו של דבר. ובכל זאת, מרבית המשתמשים שמחים מספיק להעלות את דף החיפוש המועדף עליהם ולהתחיל לחפש תחת ההנחה שחייבת להיות גבול עליון למותר בכל מה שקשור למעקב אחר התנועות הווירטואליות שלהם..

קחו בחשבון את ענקית החיפוש בגוגל. מדיניות הפרטיות שלהם מפרטת בבירור מה הם אוספים ואומרת שאוסף זה קורה "מראה לך תוצאות חיפוש ומודעות רלוונטיות יותר, כדי לעזור לך להתחבר לאנשים או להפוך את השיתוף עם אחרים למהיר וקל יותר." ראשית: מידע על יומן. כאשר אתה משתמש בשירות כלשהו של Google, שאילתת החיפוש שלך, כתובת ה- IP ועוגיות המזהה הייחודיות נרשמות. כך גם המיקום שלך בפועל, מספרי אפליקציות ייחודיים, מידע אישי המאוחסן באופן מקומי במכשיר שלך ובנוסף, החברה טוענת שהם עשויים לשלוח מזהים אנונימיים למכשיר שלך. וכפי שדיווחו על ידי Biz Journals, גוגל סרקה גם את המיילים של משתמשי שאינם Gmail ששלחו מיילים לחשבונות Gmail. עם כל הנתונים הללו, אין פלא שהמשתמשים מחפשים אלטרנטיבה.

יסודות פרטיות

רוצה להגן על המידע שלך באופן מקוון? אפשרות אחת היא לנסות את ExpressVPN שמסתיר את כתובת ה- IP שלך מעיניים סקרניות ומצפין את כל התנועה שלך כך ששחקנים ותאגידים זדוניים לא יוכלו להציץ. מנועי חיפוש פרטיים מנצחים קרקע. חלקם משיגים תוצאות של "החבר'ה הגדולים" וחלקם משתמשים באלגוריתמים משלהם, אך לאף אחד מהם לא רושמים דבר על מה שאתה מחפש, איך אתה מחפש אותו או מדוע אכפת לך. בטח, זה אולי אומר פחות תוצאות ממוקדות, אך עבור רבים זה מחיר נמוך לשלם עבור אבטחת מידע. אז מה הם כמה מהמנועים הפופולריים ביותר ללא מסלול?

DuckDuckGo

זה התחיל בשנת 2007 עם מנדט פשוט: "לתת לך תוצאות חיפוש מעולות מבלי לעקוב אחריך." DuckDuckGo משתמש באלגוריתם מעוצב בהתאמה אישית כדי לספק תשובות ומאפשר לך לשנות את ממשק החיפוש שלהם כך שיתאים לצרכים שלך. החברה גם אומרת כי הם "לא אוספים מידע אישי ולכן אין להם מה לחלוק." מודל מבוסס קהילה עוזר להביא לשיפור השירות ולתרגום תשובות לשפות אחרות. אמנם פרטיות אף פעם לא מהווה בעיה עבור משתמשי DuckDuckGo, אולם כמה מהנושאים בפורום מדווחים על איטיות יותר מזמני תוצאות החיפוש, אך משבחים את הגמישות הכללית של המנוע.

Ixquick

אחד ממנועי החיפוש הלא-מסלול הפופולריים ביותר, Ixquick החלה לסרוק את הרשת בשנת 1998. היא אינה אוספת כתובות IP או קובצי Cookie, מעולם לא אוספת נתונים אישיים ומציעה שירות פרוקסי בחינם לגלישה אנונימית באתרים. השירות יוצר תוצאות חיפוש בהתאמה אישית על ידי מינוף כוחם של מנועי חיפוש פופולריים "בו זמנית ואנונימית." Ixquick מציעה שלוש תכונות עיקריות: חיפוש מתקדם, חיפוש עולמי וחיפוש כוח. חיפוש מתקדם מאפשר למשתמשים להגדיר את שיטות החיפוש שלהם (בוליאנית, ביטויים, תו כללי) ואז שולח את השאילתה למנועי חיפוש תואמים. חיפוש גלובלי מספק גישה למנועי חיפוש ברחבי העולם ובשפות אחרות, בעוד שחידוד חיפוש כוח מאפשר לך למצוא תשובות דומות או להתעלם מתוצאות דומות על סמך הצרכים הספציפיים שלך.

Ixquick מתגאה גם בפונקציה הייחודית של כפתור 'פרוקסי' מתחת לכל תוצאת חיפוש. זה מאפשר למשתמש לגשת לדף באמצעות פרוקסי ששומר על פרטיותו של המשתמש. ברור שפירוש הדבר שאייקסוויק תצטרך לאחזר את הדף תחילה, ותאט את חווית המשתמש - אבל אם הפרטיות היא הדאגה העיקרית שלך, ההמתנה של מספר שניות לא תפגע.

אנו ב- ExpressVPN לא יכולנו להמליץ ​​מספיק על Ixquick, אנו אוהבים את פונקציות דף הבית של היכולת להוסיף את מנוע החיפוש כתוסף Chrome..

עמוד פתיחה

StartPage הוא מנוע חיפוש נוסף של Ixquick, אך כזה שמתמקד בתוצאות של גוגל באופן ספציפי. זה לא מפתיע - לפי נתוני מנוע החיפוש גוגל משיגה 67.5 אחוז מתעבורת החיפוש בארה"ב. StartPage תופס את התוצאות הטובות ביותר של Google עבור החיפוש שלך אך מבלי לחשוף אף מידע מהאישיות שלך. בנוסף, השירות מציע מחולל כתובות אתרים שמבטל את הצורך בעוגיות לזכור את הגדרות הדפדפן שלך. למעשה זהו מנוע חיפוש פרטי עבור אלו שאוהבים תוצאות של גוגל אך מביאים בעיה עם טווח ההגעה שלהם.

רוצים תוצאות ללא סיכון הפרטיות? נסה שירות פרטי כמו DuckDuckGo, Ixquick או Startpage וודא שאתה מביט בתהום של מנוע החיפוש, הוא לא בוהה בחזרה.

מנועי חיפוש חינם: מה אתה מחפש?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.