מדריך משרוקית: כיצד להישאר בעילום שם כשנשף את המשרוקית

איך לשרוק בצורה אנונימית.

** זהו חלק שני במדריך לשריקה של ExpressVPN. **

חלק 1: מדריך משרוקית: פיצוץ המשרוקית קשה
חלק 3: מדריך לשריקה: כיצד להגן על המקורות שלך
חלק 4: מדריך לשריקה: מדוע עליכם להסיר את המטא נתונים

רק רוצה את ה- tl; dr?

קשה לשמור על האנונימיות שלך בזמן שאתה מפוצץ את השריקה.

מיליון דברים עלולים להשתבש ולהוביל לפירוק שלך, וזה הופך להיות קשה יותר באופן אקספוננציאלי ככל שהארגון גדול וחזק יותר אתה עומד נגד.

חברות גדולות יכלו להניח כספים רבים למעקב אחר עובדים שהם חושדים ב"חבלה ", וממשלות עשויות להיות בקרבת אינסוף משאבים.

כיוון שכך, זה לא מדריך מלא לאנונימיות. הנסיבות יהיו שונות בכל מקרה, ויכולות המעקב שונות בין ארגונים ומדינות.

7 דרכים להדליק מסמכים ולתקשר בסתר

החלק הקשה ביותר במשרוקית השריקה הוא כיצד לתקשר. עליך להקים ערוץ מאובטח כדי לחלץ מסמכים מהארגון שלך.

מדריך ExpressVPN משרוקית.

1. מחשבים משרתים את בעליהם ולא את המשתמשים שלהם

אין דרך לדעת מה עושה המחשב שלך ואיזה מידע הוא רושם אלא אם אתה בטוח שאיש לא התמודד אי פעם עם מערכת ההפעלה. באופן אידיאלי, עליכם להתקין מערכת הפעלה בעצמכם על מחשב שבבעלותכם או להשתמש במערכת ההפעלה החיה, TAILS, ממקל USB..

העברת מסמכים או מידע ממחשב שלא בבעלותך טומנת בחובה סכנת גילוי. לפעמים עדיף לצלם קבצים באמצעות הטלפון החכם הפרטי שלך או לרשום מידע קריטי על פיסת נייר - אם כי גם זה טומן בחובו סיכון משמעותי..

נסה לא לסטות מהדפוסים הרגילים שלך ולגשת רק למידע כפי שהיה בדרך כלל. כשאתה מתקשר עם אחרים, עשה זאת רק במכשירים שבבעלותך ושולטתם בלעדית.

משרוקית אנונימית.

2. רשתות רושמות את כל המידע

ארגון עשוי להקליט את כל הקשות, צילומי מסך או תוכניות במחשב שלך, או אפילו ליישם ניטור רשת מלא. הרשת יכולה לחתום זמן ולהקליט דפוסי תנועה חריגים או כל פיסת נתונים. יתר על כן, אם יש לך גישה לכונן קשיח ברשת, המערכת או הכונן רושמים כל גישה של כל משתמש.

יש רשתות שמרחיקות לכת כדי לשבור את הצפנת TLS בהתקפה של אדם באמצע ולהניח את תעודת השורש שלהן על מחשבי החברה.

שימוש ב- VPN או ברשת Tor (למשל באמצעות TAILS) יכול לעזור, אך ברשתות המופעלות בכבדות המפעילים עלולים לחשד בכל תנועה שהם לא יכולים לפענח..

השתמש תמיד ברשת Tor ו- VPN כדי לתקשר, והשתמש ברשתות שאינן בשליטת החברה.

מדפסות רושמות את כל המסמכים.

3. מדפסות וסורקים מתעדים הכל

בדומה לכונני רשת, מרבית המדפסות, הסורקים ומכונות הצילום ישמרו לפחות על רישום של כל מסמך שהם מדפיסים - כולל חותמת זמן ואיזה משתמש ביצע את ההוראות. מדפסות מסוימות אפילו שומרות עותק דיגיטלי של המסמך בכונן הקשיח הפנימי שלה.

חשוב מכך, מדפסות ישאירו רצועות דיגיטליות על כל נייר שהן מדפיסות, מה שמאפשר להתחקות אחר מסמך למדפסת בודדת. תכונות המעקב הללו יושמו בתחילה בכדי לתפוס אנשים שמדפיסים שטרות בנק בבית אך הם אחד המכשולים החמורים ביותר להדפסת מסמכים באופן פרטי.

אל תסרוק או תדפיס מסמכים. במקום זאת, הדליפו מסמכים מודפסים בצורה פיזית ומסמכים אלקטרוניים בצורה אלקטרונית. לביטחון מרבי, שעתוק מסמכים ביד ובחזרה למסמך טקסט (.txt) הוא אפשרות טובה, אם כי כמובן שתצטרך להרוס את השטרות הכתובים בכתב יד..

שיחות טלפון אינן מוצפנות.

4. הטלפונים אינם מוצפנים ויחשפו את מיקומך

החברה שלך עשויה לרשום את מיקום הטלפונים שלה, אבל גם אם היא לא יכולה לאתר את המיקום על ידי ספק התקשורת שלך וכל מי שיש לו גישה אליו..

מעקב טלפוני יכול למסור מידע רגיש, כמו ביקוריך אצל הרגולטור או בעיתונות.

כל שיחות הטלפון והודעות הטקסט אינן מוצפנות, כמו גם חלק מנתוני הגלישה והיישום המקוון שלך, וחלק מהנתונים (וכל המטא נתונים) נשמרים במשך זמן רב.

אל תדבר ולא ישלח בטלפון. השאר את הטלפון שלך בבית או בעבודה בעת פגישה עם אחרים. השתמש רק במסרים מוצפנים, רצוי אות. אם אתה זקוק לטלפון, קנה טלפון משומש במזומן. אם אתה יכול, אל תפעיל אותו בכרטיס SIM בכלל, או קבל כרטיס SIM בתשלום מראש במזומן והפעל את הטלפון רק כשאתה זקוק לו, באופן אידיאלי רחוק מהבית שלך.

השתמש בביטקוין.

5. כסף משאיר עקבות

כרטיסי החיוב וכרטיסי האשראי שלך משאירים מסלול של היכן אתה נמצא ובאיזו שעה שיכולים לגרום ליריבים שלך לבדוק קטעי אבטחה ויומני עסקאות אחרים לקבלת תמונה כוללת גדולה יותר של פעולותיך ושותפיכם..

באופן דומה, כרטיס התחבורה האלקטרוני שלך עשוי לחשוף היכן היית והאם זה היה יעד יוצא דופן.

שלם על הכל במזומן כשאתה פוגש את אלה שאתה מודיע. מצא מקום בו עסקאות במזומן נפוצות, או איפשהו בחינם, כמו פארק ציבורי.

שלם במזומן אם אתה יכול, והשתמש בכרטיסי מתנה או ביטקוין אם אתה צריך לבצע רכישה באופן מקוון.

מחק את המטא נתונים שלך.

6. הכל משאיר מטא נתונים

אין צורך לסקור את כל התוכן של הודעות הדוא"ל, הצ'אטים או השיחות הטלפוניות שלך כדי לברר מה אתה עושה. עצם העובדה שאתה נמצא בקשר עם עיתונאי או רגולטור עשוי להספיק בכדי לעודד חקירה נוספת ועמוקה יותר.

שימו לב שכל מה שתעשו או תגידו ישאיר מטא נתונים. כל לחיצה, כל חיפוש בגוגל, הדפס, הודעת טקסט, החלקה בכרטיס אשראי או נסיעה באוטובוס מותירה פיסת מידע זעירה שעשויה לזהות אותך. אפילו דואר נייר נסרק ונרשם מקור המסירה והיעד שלו.

מטא נתונים פירושו הכל, ואפילו שינויים בתבנית היומית שלך עשויים להיראות חשודים. אם אתה נשאר בבית באופן קבוע, השאר את הטלפון בבית והפעל את הטלוויזיה כדי ליצור רושם שחייך הם כרגיל. אם אתם יוצאים ונהנים להסתובב בברים, זה בטוח לפגוש מישהו שם, במקום להסתובב פתאום בפארק.

היה מודע לטביעת הרגל הדיגיטלית שלך ונסה לשמור על שינויים במינימום. השתמש בתוכנה כדי למצוא ולהסיר מטא נתונים מקבצים שאתה שולח. שקול סוגי קבצים שאין להם מטא נתונים רבים כמו, .txt ו- .png.

משרוקית דיגיטלית.

7. האם דיגיטלית היא האפשרות הטובה ביותר?

האינטרנט מספק הזדמנויות רבות לפרטיות ולאנונימיות, יותר מכל טכנולוגיה אחרת. אם אתה מתמצא, אתה יכול להיעלם באופן מקוון ולתקשר בבטחה עם אחרים ללא סיכון לגילוי.

עם זאת, זה לא נכון לכל סיטואציה. זה יכול להיות הרבה יותר קל לשלוח באופן אנונימי מסמכים לעיתון מקומי מאשר למצוא כתב שיכול להגן עליך אלקטרונית.

משרוקית אנונימית TL; DR

  • השתמש במכשירים שלך
  • השתמש ברשתות משלך
  • אל תדפיס או סרוק
  • אל תשתמש בטלפונים
  • אל תשתמש בכרטיסי אשראי
  • אל תשנה את ההרגלים שלך
  • צמצם את טביעת הרגל הדיגיטלית שלך

היזהר, ותודה על עמידה באתיקה ועקרונות!

מדריך משרוקית: כיצד להישאר בעילום שם כשנשף את המשרוקית
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.