היפר-קישורים הפכו את האינטרנט למופלא ואסור לחייב אותם במס

אל תגיד לא מס הקישור של האיחוד האירופי.

HTTP (פרוטוקול העברת היפר-טקסט) שינה את האינטרנט וחילק אותו לזרם המרכזי, אך יתכן שהוא מאוים על ידי "מס היפר-קישור" חדש. למרבה המזל, חלקם נלחמים כדי להגן על הרשת, כמו OpenMedia וקמפיין Save the Link..

הגרסה הראשונה של HTTP, שפותחה על ידי טים ברנרס-לי המפורסם כיום, שוחררה בשנת 1997 ויורשו, HTTP / 2, פועל כעת ונתמך על ידי כל דפדפני המפתח, למרות היותו בן שנה בלבד..

היפר הוא יווני ופירושו 'אובר' - יש לו פונקציה דומה לזה הקידומת האנגלית 'סופר'.

ההיפר-טקסט זהה לחלוטין לטקסט רגיל, מלבד הכללת קישורים, מה שמכונה היפר-קישורים. השפה הפופולרית ביותר לכתיבת היפר-טקסט שכזו היא שפת סימון היפר-טקסט או HTML בקיצור.

קישורים הם הפניות לנקודה אחרת במבנה ההייפרטקסט, בדרך כלל עמוד אחר באתר, קובץ, תמונה, תוכנית או אתר חיצוני (I.E. עמוד בדומיין אחר לזה שאתה גולש כעת). קורא יכול ללחוץ עליהם כדי לפתוח חומר קריאה נוסף בכרטיסייה או חלון חדשים או להוריד קובץ.

היפר-קישורים עיצבו את האינטרנט למה שהוא היום

זה בזכות ההיפר-קישור שהאינטרנט פיתח את דרכו. ההיפר-קישור עזר לבנות אינטרנט פתוח ושקוף, בו מיתרי URL מזהים באופן ייחודי כל פיסת תוכן.

מנועי חיפוש, כמו גוגל, עשו שימוש במבנה ההייפ-טקסט, אשר עודד את אתרי האינטרנט כדי לעשות שימוש נכון במערכת ההייפ-טקסט. מנועי חיפוש, מדיה חברתית ובלוגים מניעים תנועה גדולה - דבר שמתורגם להכנסות. לא משנה אם אתה מוכר משהו או מרוויח כסף באמצעות פרסומות, אתה צריך לכבד היפר-קישורים כדי שאנשים ימצאו אותך ואת האתר / ים שלך.

הסיפור הקצר מ -1941 "גן שבילי המזלגות" מוזכר לעתים קרובות כהשראה להיפר-טקסטים

הרעיון של היפר-קישור הוא להיות חופשי, אחיד ולא בבעלות או בשליטה של ​​אף אחד - מה שהפך אותם לחזקים להפליא ביישור השדה של המדיה המקוונת. פוסט בודד של סופר לא ידוע יכול לייצר קליקים רבים ככל חודש של פוסטים מעיתון מבוסס. בזכות היפר-קישורים ופרויקטים כמו archive.org ניתן לרשום פוסטים באינטרנט ולכן הם לעולם לא ייעלמו מהזיכרון הקולקטיבי האנושי.

אינטרנט ללא היפר-קישורים הוא בריכה ללא מים

קל לדמיין את האינטרנט בלי היפר-קישורים, אבל זו לא מחשבה נחמדה. חשבו על YouTube, אבל בלי שלכל סרטון יש קישור ישיר. הדרך היחידה לחפש קטעי וידאו היא באמצעות ממשק האינטרנט של YouTube, והדרך היחידה לסמן אותם היא להיכנס ולהוסיף אותם לפלייליסטים שלך. לא תוכל לשתף את הסרטונים האלה אלא אם כן יתקיים הסכם עם YouTube בנוגע למונטיזציה וההגבלות של כל קישור.

אם תעקוב אחר הקישור הראשון בכל מאמר בוויקיפדיה, תגיע לדף הפילוסופיה

אמנם חוויית המשתמש תהיה גרועה בהרבה, אבל ענקיות האינטרנט ובתי ההוצאה מפרגנים מערכת כזו. אם היה צורך להיכנס לשירות כדי למצוא משהו, לסמן אותו ולשתף אותו, היה קל לחוויה, לשלוט ולהגביל את החוויה. האינטרנט שלך יכול להיות מוגבל בגלל דברים כמו גילך, מין ומיקום גיאוגרפי, וחשוב מכך, הארנק שלך.

הגרסה השונה של AOL לאינטרנט

עם התפרצות האינטרנט הרחב בשנות התשעים, הייתה, למעשה, חברה ממומנת ומבטיחה היטב שניסתה לבנות בדיוק אינטרנט כזה שאינו מקושר להיפר-קישור: America Online (AOL).

AOL התחילה במכירת גישה לחיוג פשוט לאינטרנט אך עד מהרה רצתה לשלוט על החוויה כולה על ידי הצעת מסרים מיידיים, חדשות, מסחר במניות וגלישה כללית באינטרנט. בדומה למסופי בלומברג שעדיין משתמשים בהם כיום בחברות פיננסיות, תוכן ושירותים היו נגישים רק למנויים.

בחר ספרי הרפתקאות משלך הם סוג מוקדם של בדיוני היפר-טקסט

מסוף שנות התשעים Netscape הייתה זו שהצליחה את האינטרנט הפתוח וההיפר-קישורים (ונרכשה על ידי AOL בשנת 1999 תמורת 10 מיליארד דולר). AOL נאלצה, על ידי השוק, לפתוח את שירותיה ובסופו של דבר המותג שלה נעלם מעיני הציבור.

איום חדש על היפר-קישורים מאירופה

היפר-קישורים הופכים את התוכן לזמין בקלות. בלוגרים ומדיה חברתית יכולים לאצור עבורכם תוכן, ותוכלו לחפש במפורש עמוד עם מנוע חיפוש.

דמיין שתצטרך ללכת לעמוד הראשון של הפרסום בתקווה שתמצא את מה שאתה מחפש. ואחרי שקראתם את המאמר, אין דרך לחלוק את מה שמצאתם עם אחרים. נכון לעכשיו, אנו צורכים מדיה באינטרנט על ידי בדיקת קישור בעדכון המדיה החברתית, קריאה קצרה של התוכן ואז הכוונה חזרה למדיה החברתית שלנו.

FRESS הייתה מערכת היפר-טקסטים ששימשה באוניברסיטת בראון. בעבר נהג ללמד שירה בשנת 1976, זה היה ללא ספק הקורס המקוון הראשון בהיסטוריה

בתי ההוצאה חוששים שללא דפי הנחיתה והפניות הפנימיות שלהם המותגים שלהם יפחתו והם יושפלו למפיקי תוכן גרידא, כמו סוכנויות חדשות. קיים גם חשש שרווחי הבלוגרים שלהם יחתכו לרווחים שלהם, שכותבים על נושאים באותה תשוקה, אך ללא ניגודי אינטרסים כספיים, או משלמים.

החקיקה האירופית מאיימת על האינטרנט הפתוח

חנויות חדשות אירופאיות, ובמיוחד צרפתיות, ידועות כמאבק באכזריות באתרים עצמאיים המקשרים אליהם. בהתחלה, זה אולי נראה מופרך, מכיוון שקישורים שולחים תנועה. אבל זה משתלב היטב בתמונה הכוללת של הפחד לאבד את מצב השוק שלהם.

פלטפורמות פרסום שהוקמו רואות באצירת תוכן חלק מובנה מתפקידן וממודלן העסקי, וההיפר-קישור מאפשר לכל אחד לקחת את זה משם.

הנציבות האירופית (EC) ניסתה שוב ושוב ליצור "מס היפר-קישור". בדומה לתשלום שתחנת הרדיו צריכה לשלם בעת השמעת שיר, כל בלוגר, אתר חדשות או אתר חיפוש יצטרך לשלם בכל פעם שהם מפנים אורח.

מדוע האיחוד האירופי טועה לגבי מס היפר-קישור

כמובן שלאיחוד האירופי הכל לא בסדר. היפר-קישור הוא פשוט הפניה ולא העתקה של תוכן; המצב דומה יותר לכך שמבקרת מסעדות צריכה לשלם למסעדה כדי לכתוב עליה - על גבי מה שהם כבר משלמים על אוכל.

מה אתה חושב על הניסיון של האיחוד האירופי לחייב מיסוי על קישורי אינטרנט? שתף את מחשבותיך בתגובות למטה.

היפר-קישורים הפכו את האינטרנט למופלא ואסור לחייב אותם במס
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.