היסטוריה קצרה של אנונימוס

אנונימי יוצא לרחובות להפגנה

אנונימי עושה בקר עם דונלד טראמפ.

מוקדם יותר השבוע פרסמה רשת ההאקינג סרטון שהכריז כי "מלחמה מוחלטת" על תקוות נשיאות ארה"ב, בטענה שעמדתו הגזענית והערותיו האכזריות מצדיקים פיגוע מוחלט. לפי אנונימוס, "מבצע טראמפ" ייכנס לתוקף במלואו באפריל.

שמענו הרבה על אנונימוס לאורך השנים, אבל מי הם? וכמה מודאג באמת צריך טראמפ ומערך התומכים שלו?

החל מלוחמי מקלדות נעימים וכלה בלוחמי חופש עולמי

אנונימי היא רשת רופפת של האקטיביסטים (פעילי האקרים) השואפים לשנות את הסטטוס קוו. הם מתנגדים בכל צורה של צנזורה, כמו גם מעקב ממשלתי. אומרים שהקבוצה הגיעה בשנת 2003 כשכמה משתמשים אקראיים התאגדו כדי לדבר על אנרכיה, דיכוי ומצב הדברים בלוחות התמונות של 4Chan. 

"אנחנו אנונימיים. אנחנו לגיון. אנחנו לא סולחים. אנחנו לא שוכחים. מצפה מאתנו."

בשנת 2006 הם זכו בהצצה ראשונה לתשומת לבם לאחר שהסתננו למרכז הרשתות החברתיות הפינית Habbo וחסמו את הגישה לחלקים מסוימים באתר. הדיווחים גלו כיצד האתר ניצב גזעי משתמשים מסוימים, ולכן אנונימוס החליט להתנגש. 

הם עשו לעצמם שם, אבל עברו עוד שנתיים עד שמישהו מחוץ לחוגי 4 צ'אן יכיר בזה.

אנונימי הגיע קרוב לאלוהות כאשר פרצו את כנסיית הסיינטולוגיה

הבזק קדימה לשנת 2008 כאשר אנונימוס עלה לכותרות על ידי פרסום סרטון מקאברי שהכריז מלחמה על כנסיית הסיינטולוגיה. בסרטון שלמטה טוענת הקבוצה כי הכנסייה ניצלה את חבריה במשך שנים ולכן ראויה להפילה.

"לטובת חסידיך, לטובת האנושות - ולהנאתנו - נמשיך לגרש אותך מהאינטרנט." 

בעקבות סדרה של התקפות DDoS וגלים שונים של הפגנות פנים-אל-פנים. אלפי מפגינים שלובשים מסכות של גיא פוקס נהרו למרכזי סיינטולוגיה ברחבי העולם, והרעידו לנצח את המוניטין של הכנסייה ועולים מיליוני נזקים.

הכנסייה ספגה התקפות מאסיביות באתר האינטרנט שלה, אך גרוע מכך היא ספגה נזק בלתי הפיך לאמינותן.

זו הייתה הפעם הראשונה שההאקטיביסטים התאחדו תחת אותו דגל, מאותה מטרה, וזה קבע את הבמה למה שעתיד לקרות לאחר מכן.

נקמת אסאנג 'ומפיל את הדיכוי הממשלתי

בשנת 2010, ארה"ב ניסתה לסגור את אתר המשרוקית WikiLeaks על ידי אילוץ אתרים כמו אמזון, PayPal ו- MasterCard להסיר את שירותיהם מהאתר. בכך, הממשלה יכולה לחסום כל גישה וכלל לכספי הציבור באתר. 

בתגובה, אנונימוס פתחה במתקפה בשם "Operation Avenge Assange", שם הם הורידו באופן זמני את אתרי האינטרנט של PayPal, Visa ו- MasterCard..

פייפאל העריך כי הנזקים עלו לחברה 5.5 מיליון דולר, מה שהביא לאחר מכן ל -14 מעצרים אנונימיים.

13 מתוך 14 האקרים הודו באשמת הפיגוע, אולם WikiLeaks ממשיכה להתקיים.

נלחמים בדיכוי ומחזירים לעם

זמן קצר לאחר מכן, אנונימוס פנה לתוניסיה בתמיכה באביב הערבי בכך שפתח במספר מתקפות DDoS באתרי הממשל בתוניס. הם גם עזרו להעצים את העם התוניסאי בכך שהם מספקים להם את הכלים והמידע המתאימים הדרושים לפריצת הממשלה (שאחת מהן היא דפדפן ה- Tor).. 

זה הביא למרד ממשלתי אדיר שבסופו של דבר סייע להפיל את הדיקטטורה.

פיגועים דומים אירעו במצרים, שם אנונימוס עזר לשחזר חלקים מסוימים באינטרנט שצונזרו על ידי הממשלה. הקבוצה גם פרצה והורידה אתרי אינטרנט ממשלתיים רבים. אתרים אלה נותרו במצב לא מקוון עד שנשיא המדינה אז, חוסני מובארק, התפטר רשמית.

אינספור התקפות אחרות תועדו - כולל הכנסייה המפורסמת של הכנסייה הבפטיסטית ווסטבורו, בה אנונימוס פרסמה בציוץ את השמות, המספרים, הדוא"ל וכתובות הבית של רבים מחברי הכנסייה.. 

ווסטבורו הכנסייה הבפטיסטית דוקס | http://t.co/RDTaMpWc תיהנו, ותזכרו, אלה אנשים איומים שמלווים לוויה | #YAN #OpWestBor

- אנונימי (@YourAnonNews) 17 בדצמבר, 2012

זו רק הצצה לניצולי הקבוצה. תוכלו לראות לוח זמנים מלוכד יותר כאן.

כמה גדול אנונימי?

הנה העניין, אנונימוס הוא לא כל כך ארגון שהוא אידיאולוגיה. מה שהתחיל כלוח מודעות פשוט של 4 צ'אן, הפך למטרה עולמית לסנגור ההולך וגדל ביום.

אנונימוס זכה לתשומת לב משני הצדדים של קשת ההסברה, החל מגיבורים כגיבורים וכלה בכינוי טרוריסטים ברשת. בשנת 2012 הקבוצה נבחרה לאחד האנשים המשפיעים ביותר בעולם על ידי מגזין Time.

מכיוון שאנונימוס נמצא בכל מקום, הם מסוגלים להתגבר בכל עת ובכל דרך שהם רוצים. אין מטות של החברה, אין אג'נדות (ידועות), ואין דרך אמיתית לקשור אליהם דבר. אך בעוד שזה עוזר להם להישאר פרטיים, זה גם פותח את הדלת עבור אנשים אחרים לתבוע פיגועים בשמם. כמעט בלתי אפשרי לדעת מי האנונימי האמיתי ומי לא. האם האיומים הללו נגד טראמפ הם לגיטימיים?

אמנם איננו יכולים לענות על כך, אך אנו יכולים לומר בבטחה כי מספרם הולך וגדל.

האם טראמפ ושותף. להיות מודאג? אתה מספר לנו.

תמונה מוצגת: "אנונימי בסיינטולוגיה בלוס אנג'לס" מאת וינסנט דיאמנטה מורשה תחת CC BY-SA 2.0.

היסטוריה קצרה של אנונימוס
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.